Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παιδια για αυτον το πελεκανο εμαθα απο κατι φιλους που πηγαν με το ΤΕΙ... Ειδα και μεγαλο βιντεακι του....

 

Τωρα σοβαρα εγινε αυτο το περιστατικο?

 

Δεν μπορω να το πιστεψω

 

πιστεψε το.

 

Ποιός Πέτρος?!

Δίνουν ονόματα στους πελεκάνους και δεν το'ξερα?

 

ελα ρε τον πετρο δεν ξερεις. μεγιστη μορφη.ηταν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,τον βρήκα στο google.

Πρέπει να τους βρουν τους Άγγλους αυτούς και να τους παραδώσουν στην Greenpeace...

Όχι τίποτα'λλο,να βάλουν τους συγγενείς του Πέτρου να τους φυστικώσουν για να μάθουν άλλη φορά!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,τον βρήκα στο google.

Πρέπει να τους βρουν τους Άγγλους αυτούς και να τους παραδώσουν στην Greenpeace...

Όχι τίποτα'λλο,να βάλουν τους συγγενείς του Πέτρου να τους φυστικώσουν για να μάθουν άλλη φορά!:mrgreen:

 

βασικα νομιζω τους σακατεψανε στο ξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και καλά κάνανε.

Αν θέλουν να βγάλουν τα αποθημένα τους να πάνε να τα "ρίξουν" στην βασίλισσά τους,δεν τους φταίμε εμείς (edit: ούτε η πανίδα της περιοχής μας!) που είναι καταπιεσμένοι + στερημένοι...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και καλά κάνανε.

Αν θέλουν να βγάλουν τα αποθημένα τους να πάνε να τα "ρίξουν" στην βασίλισσά τους,δεν τους φταίμε εμείς (edit: ούτε η πανίδα της περιοχής μας!) που είναι καταπιεσμένοι + στερημένοι...:mrgreen:

 

Καμμία σχέση, απλά πρέπει με κάποιο τρόπο να απαγορεύετε να μεθάνε οι τόσο μαλάκες

 

Συμφωνώ για το ξυλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένα urban legend όταν το λένε σε πολλές χώρες, σημαίνει ότι είναι ψέμματα ή όταν ακούγεται από διάφορους ανθρώπους.

 

Δηλαδή εγώ ακούω μια ιστορία (πιθανώς αληθινή) και τη μεταφέρω ως δικιά μου. Ο άλλος κάνει το ίδιο κτλ κτλ. Η ιστορία παύει να είναι αληθινή επειδή υπάρχουν πολλοί που διεκδικούν την πατρότητα της; Προφανώς όλοι (πλην ενός) λένε ψέμματα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι ψεύτικη και η ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένα urban legend όταν το λένε σε πολλές χώρες, σημαίνει ότι είναι ψέμματα ή όταν ακούγεται από διάφορους ανθρώπους.

 

Δηλαδή εγώ ακούω μια ιστορία (πιθανώς αληθινή) και τη μεταφέρω ως δικιά μου. Ο άλλος κάνει το ίδιο κτλ κτλ. Η ιστορία παύει να είναι αληθινή επειδή υπάρχουν πολλοί που διεκδικούν την πατρότητα της; Προφανώς όλοι (πλην ενός) λένε ψέμματα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι ψεύτικη και η ιστορία.

 

υπαρχουν κ τα αληθινα συμβαντα καθως κ τα ψευτικα γιατι μερικες ιστοριες μιλανε για φαντασματα κ για πρασινα αλογα :mrgreen:

 

p.s.:αυτο με την πιτσα δε το ξερει κανεις :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένα urban legend όταν το λένε σε πολλές χώρες, σημαίνει ότι είναι ψέμματα ή όταν ακούγεται από διάφορους ανθρώπους.

 

Δηλαδή εγώ ακούω μια ιστορία (πιθανώς αληθινή) και τη μεταφέρω ως δικιά μου. Ο άλλος κάνει το ίδιο κτλ κτλ. Η ιστορία παύει να είναι αληθινή επειδή υπάρχουν πολλοί που διεκδικούν την πατρότητα της; Προφανώς όλοι (πλην ενός) λένε ψέμματα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι ψεύτικη και η ιστορία.

 

Το οτι μια ιστορια ειναι urban legend δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι ψεμα. Παρε για παραδειγμα την ιστορια με τον πελεκανο... Μπορει καποιος οντως να βιασε τον πελεκανο... Αλλα το να λες μετα μου εχει πει καποιος που του εχει πει καποιος αλλος οτι τον βιασανε δυο αγγλοι και μετα τους πιασανε και τους πλακωσανε αρχιζει να αγγιζει την σφαιρα του πινοκιο... ειδικα αμα μιλαμε για ενα θεμα που δεν εχει δημοσιευτει ποτε... Το να το συνεχιζεις παρακατω και να λες καλα τους κανανε και τους πλακωσανε(τους φανταστικους αγγλους που δεν τους ξερει κανεις...) αγγιζει τη σφαιρα του επικυνδινου...

 

Ολες σχεδον οι ιστοριες εχουν καποια ψηγματα αληθειας στον πυρηνα τους...

Αλλα αυτο που εχει ενδιαφερον σαν κοινωνικο φαινομενο ειναι η εξαπλωση τους...

 

Με τα παραπανω δεν θελω να θιξω κανεναν απλα χρησιμοποιω αυτα που αναφερθηκαν παραπανω ως τραβηγμενο παραδειγμα...(προσωπικα στα @@ αν βιασανε τον πελεκανο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνεται. Κάτι παρόμοιο κάνανε οι myth busters...

Λογικό μου φαινεται αφου το κατουρο εχει 95% νερο αρα ειναι καλος αγωγος

δεν χρειαζεται να το αποδειξουν οι μπασταρδοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως οι mythbusters,(οποτε εχω χρονο ριχνω ενα βλεφαρο) ειναι κορυφη...

 

αυτο με την πιτσα στην Πατρα κανει θραυση.μαλιστα αναφερεται σε συγκεκριμενη εταιρεια-αλυσιδα,αμερικανικων συμφεροντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι αν κατουρήσεις στις ράγες του μετρό παθαίνεις ηλεκτροπληξία;

 

Δεν ισχύει, οι mythbusters απέδειξαν ότι δεν γίνετε κάτι τέτοιο. http://en.wikipedia.org/wiki/MythBusters_(season_1)#Episode_3_.E2.80.94_.22Barrel_of_Bricks.2C_Urinating_on_the_Third_Rail.2C_Eel_Skin_Wallet.22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται , αλλωστε και στο λινκ δεν το αποκλειουν, απλα τις περισσοτερες φορες ειμαστε μονωμενοι και οσο απομακρυνεται η "δεσμη" σπαει lol, οποτε ο κινδυνος εκμηδενιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...