Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
nick[;1625587'']Ρε παιδιά τελικά είχαν βιάσει τον Πετρο τον πελεκάνο στην Μυκονο οι μεθυσμενοι τουριστες η ειναι αστικος μυθος?

 

νομίζω τον είχαν βιάσει στην πραγματικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μέναμε στην Πάτρα (εννοώ μέσα στην πόλη) είχαμε πρόβλημα με τα περιστέρια.Χέζανε τον τόπο όλο.Και τα συμπεράσματά μου,δεν υπάρχει λύση!!

υπαρχε βεβαιως βεβαιως και η λυση με τα καρφια...

Είχε βάλει ο πατέρας μου και όχι μόνο δεν τα ενοχλούσε,αλλά σαν να τους άρεσε κιόλας! (λες να κάνανε βελονισμό? :-P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μέναμε στην Πάτρα (εννοώ μέσα στην πόλη) είχαμε πρόβλημα με τα περιστέρια.Χέζανε τον τόπο όλο.Και τα συμπεράσματά μου,δεν υπάρχει λύση!!

 

Είχε βάλει ο πατέρας μου και όχι μόνο δεν τα ενοχλούσε,αλλά σαν να τους άρεσε κιόλας! (λες να κάνανε βελονισμό? :-P)

 

μωρε πλακωσε τα με το αεροβολο που σου λεω....

δοκιμασμενη λυση:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εχω διαβασει εγω ειναι το εξης.

 

Ηταν στην ξανθη 2 κοπελιτσες οι οποιες σπουδαζαν και ειχαν γινει κολλητες επειδη εμεναν στο ιδιο ξενοδοχειο διπλα διπλα.

ενα βραδυ λοιπον λεει η μια στην αλλη οτι θα βγει με γκομενο.

Περασε η νυχτα και γυρισε κατα τις 3.

Πηγε λοιπον στην κολλητη της να της πει τα νεα απτο ραντεβου.

Ολα τα φωτα ηταν κλειστα και δεν εβλεπε τπτ.

Πηγε να αναψει ενα φως αλλα μετα σκεφτηκε οτι θα ηταν κριμα να την ξυπνησει.

Εφυγε και πηγε για υπνο στο σπιτι της(Διπλα)

Το επομενο πρωι βρηκαν τη κολλητη της σφαγμενη στο σπιτι της και διπλα της το εξης σημειωμα.

"αν ειχες αναψει το φως θα ησουν και συ σα την φιλη σου"

 

Δε ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα και φαντασια φοιτητων της ξανθης να ειναι τολμω να πω οτι αυτος που το σκεφτηκε την εχει μεγαλη(Τη φαντασια ντε):D

 

Μην μασάς.. Είναι copyright απο την πρώτη ταινία με τίτλο Urban Legend..Aπλα οι Ξανθιώτες βλέπουν πολύ σινεμά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μασάς.. Είναι copyright απο την πρώτη ταινία με τίτλο Urban Legend..Aπλα οι Ξανθιώτες βλέπουν πολύ σινεμά..

 

Και συ μην μασας, σιγα μην το σκεφτηκαν οι σεναριογραφοι, αυτη η ιστορια παιζει να ειναι και η πρωτη που εχω δει/ακουσει τετοιου ειδους, μιλαμε για 15-20 χρονια πριν. Σε ολες τις χωρες παιζει, υποθετω σχετιζεται με τον φοβο του ανθρωπου για το αγνωστο απο την μια αλλα και με την "ασφαλεια" που του παρεχει ο εμφυτος "στρουθοκαμηλισμος" του (ξερεις, οτι δεν βλεπω/ακουω/μυριζω/αισθανομαι μπορει να μην υπαρχει) και αυτα ειναι γνωρισματα ολων των ανθρωπων και οχι "προνομιο" καποιου λαου

 

Παρεπιπτοντως, λογικα το αυγο εκανε την κοτα, δεδομενου πως τα θηλαστικα ηρθαν μετα τα ερπετα και πως τα πρωτα οντα που δεν ειχαν σχεση με τις κοτες (εκτος ισως απο τις κοτες του Θοκταριδη ξερω γω) εκαναν αυγα, πιο πιθανο ειναι ενα αυγο να εβγαλε την πρωτη κοτα παρα ενα θηλαστικο να γεννησε κοτα που εκανε αυγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μα ο τίτλος της ταινίας είναι... urban legend... καμία από τις ιστορίες δεν είναι των σεναριογράφων (την έχω δει και ξέρω), εκτός από αυτή που συνδέει τις υπόλοιπες (που είναι και μάπα).

 

Κατά πάσα πιθανότητα είναι ακόμα παλιότερη από 20 χρόνια και σίγουρα ότι δημοφιλέστερο στο χώρο των ulegends. Ίσως πρόκειται και για κανένα παραμύθι (από Ασία μεριά ίσως; ) που ξέθαψε κάποιος και το πλάσαρε με το ανάλογο περιτύλιγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρεπιπτοντως, λογικα το αυγο εκανε την κοτα, δεδομενου πως τα θηλαστικα ηρθαν μετα τα ερπετα και πως τα πρωτα οντα που δεν ειχαν σχεση με τις κοτες (εκτος ισως απο τις κοτες του Θοκταριδη ξερω γω) εκαναν αυγα, πιο πιθανο ειναι ενα αυγο να εβγαλε την πρωτη κοτα παρα ενα θηλαστικο να γεννησε κοτα που εκανε αυγο

 

Σωστα το βρηκανε προσφατα οι επιστημονες οτι το αυγο εκανε την κοτα τελικά

link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ μην μασας, σιγα μην το σκεφτηκαν οι σεναριογραφοι, αυτη η ιστορια παιζει να ειναι και η πρωτη που εχω δει/ακουσει τετοιου ειδους, μιλαμε για 15-20 χρονια πριν. Σε ολες τις χωρες παιζει, υποθετω σχετιζεται με τον φοβο του ανθρωπου για το αγνωστο απο την μια αλλα και με την "ασφαλεια" που του παρεχει ο εμφυτος "στρουθοκαμηλισμος" του (ξερεις, οτι δεν βλεπω/ακουω/μυριζω/αισθανομαι μπορει να μην υπαρχει) και αυτα ειναι γνωρισματα ολων των ανθρωπων και οχι "προνομιο" καποιου λαου

 

Παρεπιπτοντως, λογικα το αυγο εκανε την κοτα, δεδομενου πως τα θηλαστικα ηρθαν μετα τα ερπετα και πως τα πρωτα οντα που δεν ειχαν σχεση με τις κοτες (εκτος ισως απο τις κοτες του Θοκταριδη ξερω γω) εκαναν αυγα, πιο πιθανο ειναι ενα αυγο να εβγαλε την πρωτη κοτα παρα ενα θηλαστικο να γεννησε κοτα που εκανε αυγο

 

Εννοείται ρε Συνήθη Ύποπτε!!!Όταν είπα ότι εμφανίζεται στην ταινία δεν εννοούσα ότι είναι καινούργια κοπής ιδέα!Προφανώς και δεν το σκέφτηκαν οι σεναριογράφοι, απλά από κάπου ακούστηκε και το συμπεριέλαβαν στο σενάριο. Απλά, όπως είπες ακούγεται σε πολλές χώρες, και όσο να ναι δεν νομίζω να προέκυψε απο Ελλάδα μεριά..

 

Όσο για το αυγό μάλλον ισχύει αυτό που είπατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντιληψη οτι οποιος εχει μεγαλη μυτη εχει και μεγαλη .... εχει εντυπωθει στο συλλογικο μας ασυνειδητο απο καποιον πολυ αρχαιο πολιτισμο(δεν θυμαμαι αν ηταν ο πτολεμαικος η ο βυζαντινος--ναι ναι εχω μεγαλη συγχυση χρονου).Τοτε η κυρωση για τη μοιχεια ηταν η αποκοπη της μυτης και απο τοτε ταυτισαμε (αθελα μας) την μυτη με την σεξουαλικοτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ισχυει οτι αν φας και μετα πας και πεσεις στην θαλασσα θα πας στον πατο????πως μπορει να ισχυει κατι τετοιο?δηλ τοσο πολυ σε βαραινει το 1,5 κιλο φαγητου (το πολυ ) που θα φας ωστε να μην μπορεις να κολυμπησεις?αν ξερει κανεις ας απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας στο πατο χλωμο... να παθεις καμια καρδιακη προσβολη μου φαινεται πολυ πιο πιθανο... Βεβαια απο την αλλη εχω να μπω στη θαλασσα τουλαχιστον 7 χρονια οποτε δεν ειμαι και η πιο εγκυρη πηγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...