Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δν είναι ανάγκη να χωρέσει το δάχτυλο, μια μικρή διαφυγούλα αρκεί να σε στείλει. άσε που υπάρχουν μεταλλικά ή βρεγμένα πράγματα που κάνουν τη δουλειά.

 

τα είχα πάθει και τα 2 μικρός παρεμπιπτόντως, το ρεκόρ ήταν 4 μέτρα περίπου.

εκτίναξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δν είναι ανάγκη να χωρέσει το δάχτυλο, μια μικρή διαφυγούλα αρκεί να σε στείλει. άσε που υπάρχουν μεταλλικά ή βρεγμένα πράγματα που κάνουν τη δουλειά.

 

τα είχα πάθει και τα 2 μικρός παρεμπιπτόντως, το ρεκόρ ήταν 4 μέτρα περίπου.

εκτίναξη.

 

μια απο τα ίδια... 4 μέτρα δεν πρέπει να έκανα ίσως έχω την 2η καλύτερη επίδοση κι η πλάκα είναι οτι αμιδρά το θυμάμαι...

 

άσε που τα χέρια τους δεν είναι δύσκολο να είναι βρεμένα, σαλιωμένα (μπλιαχ) ή οτιδήποτε άλλο οπότε ναι είναι πιθανό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν είναι ανάγκη να χωρέσει το δάχτυλο, μια μικρή διαφυγούλα αρκεί να σε στείλει. άσε που υπάρχουν μεταλλικά ή βρεγμένα πράγματα που κάνουν τη δουλειά.

 

τα είχα πάθει και τα 2 μικρός παρεμπιπτόντως, το ρεκόρ ήταν 4 μέτρα περίπου.

εκτίναξη.

 

Same here

 

Btw, το δάχτυλο χωράει και μιλάω εκ πείρας ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο που εχει συμβει σε εμενα προσωπικά

 

Εχουν σταματησει 2 φορες ρολογια μετα απο πολυ ψυχολογικο στρες

 

1- μου συνεβει πρωτη φορά το 2000

ημουν νευριασμενος σε φαση που ενιωθα σε ολο μου το σωμα ενα βουητό . Σε καποια στιγμή αντεληφθηκα ότι το ρολοι μου πηγαινε μια ωρα πισω. Παρολο που κατα την διαρκεια της ημερας ηταν σωστή η ώρα κατα το απογευμα και αφου ειχε περασει ο θυμος μου (κατι τετοιο τελος παντων) κοιταω το ρολοι μου και με μεγαλη εκπληξη διαπιστωνω οτι πηγαινε 1 ωρα πισω ακριβως. Παραξενεύτηκα εσπασα το κεφαλι μου να καταλάβω τι μπορει να συνεβει.Απεκλεισα το γεγονος να το πειραξα καταλαθος με το χερι μου γιατι η διαφορα ωρας ηταν 1 ωρα ακριβως ουτε λεπτο παραπανω ή παρακάτω. τελος παντων λεω μαλ*κίες και δεν με ξαναπασχολησε. Ελα ομως που συνεβει και αλλη φορα :

 

2- 2002 ημουν στη δουλεια , ειχα καποιο δικαστηριο και ημουν αγχωμενος αφανταστα. Σε παρομοια φαση με την πρωτη φορα αλλα για άλλο λόγο. στο διαλειμα μιλαγα με τον δικηγόρο μου στο τηλέφωνο. Πρεπει να μου ειχε ανεβει η πίεση στο μαξιμουμ. Μετα το διαλειμα και καθως δουκευα κοιταω την ωρα στο ρολοι μου και βλέπω ότι πηγαινε 1 ωρα πισω . Αμεσως τρωω φλας γιατι μου ειχε ξανασυμβει πριν 2 χρονια. Κοιτα λέω να δεις , αντε να το πω σε κανεναν που να το πιστεψει. Ξαφνικά κοιτάω την ωρα στο ρολοι του συνεργειου και αυτο πηγαινε επισης 1 ωρα πισω οπως το δικό μου. Το ρολοι ηταν σε θεση που δεν το φτανεις για να αλλαξεις την ωρα πρεπει να ανεβεις σε σκαλα. Το λεω στους συναδελφους μου , τρεκαθηκανε, τους δειχνω το ρολοι μου, βλεπουν και το ρολοι του τοιχου που ολοι το κοιταμε συνεχεια για να δουμε ποτε ειναι το διάλειμμα και ποτε τελειωνουμε.

 

παιδια κουφαθηκα. Σας ορκιζομαι στην ζωη της κορης μου δεν ειναι φαντασια ειναι πραγματικοτητα και μου συνεβει.

 

Εχει άλλος παρόμοια εμπειρία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμια συγγενεια με τον Uri?

 

Τελειωσε το παρα πεντε. Οχι δεν ειναι urban legend, αν και το γεγονος οτι θεωρειται απο πολλους καλη τηλεοπτικη σειρα, για μενα-και χωρις διαθεση προσβολης στα γουστα των φανατικων της εκπομπης-ανηκει στη σφαιρα του μυθου.

Ομως, αυτη καθ'αυτη η σειρα, της οποιας το τελευταιο επισοδειο αναγκαστηκα να δω λογω ψυχωσης της παρεας, εμπεριεχει στην υποθεση της Αμαλιας, το γνωστο αστικο μυθο, με το παλικαρι που γνωριζεται με την κοπελα, απο εκει και μετα υπαρχουν διαφορες παραλλαγες, μεχρι στο τελος να παει στο σπιτι των δικων της και να ανακαλυψει οτι ο καλος του αγγελος ειναι οντως αγγελος.

Τελοσπαντων, με αυτες τις σκεψεις αφεθηκα στις αναμνησεις διαφορων περιεργων ιστοριων που εχω ακουσει κατα περιοδους, και καταφερα να αντεξω τους γυρω μου που εκλαιγαν για την Θεοπουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο που εχει συμβει σε εμενα προσωπικά

 

Εχουν σταματησει 2 φορες ρολογια μετα απο πολυ ψυχολογικο στρες

 

1- μου συνεβει πρωτη φορά το 2000

ημουν νευριασμενος σε φαση που ενιωθα σε ολο μου το σωμα ενα βουητό . Σε καποια στιγμή αντεληφθηκα ότι το ρολοι μου πηγαινε μια ωρα πισω. Παρολο που κατα την διαρκεια της ημερας ηταν σωστή η ώρα κατα το απογευμα και αφου ειχε περασει ο θυμος μου (κατι τετοιο τελος παντων) κοιταω το ρολοι μου και με μεγαλη εκπληξη διαπιστωνω οτι πηγαινε 1 ωρα πισω ακριβως. Παραξενεύτηκα εσπασα το κεφαλι μου να καταλάβω τι μπορει να συνεβει.Απεκλεισα το γεγονος να το πειραξα καταλαθος με το χερι μου γιατι η διαφορα ωρας ηταν 1 ωρα ακριβως ουτε λεπτο παραπανω ή παρακάτω. τελος παντων λεω μαλ*κίες και δεν με ξαναπασχολησε. Ελα ομως που συνεβει και αλλη φορα :

 

2- 2002 ημουν στη δουλεια , ειχα καποιο δικαστηριο και ημουν αγχωμενος αφανταστα. Σε παρομοια φαση με την πρωτη φορα αλλα για άλλο λόγο. στο διαλειμα μιλαγα με τον δικηγόρο μου στο τηλέφωνο. Πρεπει να μου ειχε ανεβει η πίεση στο μαξιμουμ. Μετα το διαλειμα και καθως δουκευα κοιταω την ωρα στο ρολοι μου και βλέπω ότι πηγαινε 1 ωρα πισω . Αμεσως τρωω φλας γιατι μου ειχε ξανασυμβει πριν 2 χρονια. Κοιτα λέω να δεις , αντε να το πω σε κανεναν που να το πιστεψει. Ξαφνικά κοιτάω την ωρα στο ρολοι του συνεργειου και αυτο πηγαινε επισης 1 ωρα πισω οπως το δικό μου. Το ρολοι ηταν σε θεση που δεν το φτανεις για να αλλαξεις την ωρα πρεπει να ανεβεις σε σκαλα. Το λεω στους συναδελφους μου , τρεκαθηκανε, τους δειχνω το ρολοι μου, βλεπουν και το ρολοι του τοιχου που ολοι το κοιταμε συνεχεια για να δουμε ποτε ειναι το διάλειμμα και ποτε τελειωνουμε.

 

παιδια κουφαθηκα. Σας ορκιζομαι στην ζωη της κορης μου δεν ειναι φαντασια ειναι πραγματικοτητα και μου συνεβει.

 

Εχει άλλος παρόμοια εμπειρία ;

Ρε Χιρο, ξερεις και Ελληνικα?:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει άλλος παρόμοια εμπειρία ;

 

1.Είχε αλλάξει η ώρα (στην δευτερη περίπτωση) :mrgreen:

2.Είχε πειραχτεί το ρολόι του χεριού (ακριβώς μια ώρα πίσω...)

 

Το βουητό που ένιωθες είναι που 'σου 'χε ανέβει η πίεση. Αμα στους υπερτασικούς πηγαίνουν πίσω τα ρολόγια να το ξέρουμε για πιο εύκολη διάγνωση! :mrgreen::mrgreen:

 

Πέρα απο την πλάκα, πραγματικά πιστεύω ότι πρόκειται για συμπτώσεις που μάλιστα δεν τις θεωρώ και πολύ "δύσκολες". Απλά εσύ έδωσες πολύ σημασία σε ένα τυχαίο γεγονός την πρώτη φορά και όταν ξαναέτυχε το θεώρησες πλέον δεδομένο ότι κάτι μπορεί να σημαίνει/συμβαίνει.

 

Δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχολείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια νομίζω είναι κάπου ενδιάμεσα. Αν θυμάμαι καλά, όταν ακόμα οι Η.Π.Α δεν ήταν όλες Η (Ηνωμένες), μια πολιτεία έκανε ψηφοφορία για το πια γλώσσα θα έχει ως επίσημη. Δεν θυμάμαι πια. Νομίζω ήχαν κοντρα γάλλοφωνοί και αγγλόφωνοι και η ελληνική προτάθηκε ως μέση λύση η κάτι τέτοιο.

 

Οσο πιο απλα γινεται...

ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ, ...

 

Η ιστορια που αναφερεις μεχρι ενως σημειου ειναι αληθινη, απλα η γλωσσα που προταθηκε δεν ηταν η ελληνικη αλλα η γερμανικη, και αυτοπρωταθηκε απο την γερμανικη μειονοτητα μιας πολιτειας των ΗΠΑ.

 

Το link στο πρωτο ποστ θα σας βοηθησει απτο να αναμεταδιδετε αστικους μυθους ως γεγονοτα...:-D

 

Και για τον DIMITRISG το BBC ειχε βγαλει ενα ωραιο ντοκιμαντερ που μιλαγε για το πως η ανθρωπινη αντιληψη περι χρονου αλοιωνεται αναλογα με τα επιπεδα αγχους που εχουμε...

Τωρα αν δεν ειναι αυτο, μπορεις να σηκωσεις τα χερια ψηλα και να φωναξεις... Yatta! ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι να πω , ηταν οντως κουφο. Μου συνεβει μονο 2 φορες ρε γ;μωτο και κει που νομιζα οτι απεκτησα μαγικες δυναμεις. μαλλον συμπτωση θα ειναι αλλα τελειως διαβολικη.

Δεν με απασχολουσε το γεγονος αυτο , τωρα σε αυτο το τοπικ το θυμήθηκα και απο περιεργια μηπως εχει συμβει και σε αλλον ηθελα να το αναφερω. Σας ευχαριστω που δεν καλεσατε το 166 να με μαζεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω που δεν καλεσατε το 166 να με μαζεψει

 

Όχι- όχι... μην ανησυχείς. Σε καταλαβαίνουμε. Και αύριο το πρωί που θα έρθουν οι κύριοι με τα άσπρα μην τρομάξεις και κάνε ότι σου πούν. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...