Προς το περιεχόμενο

Neos sto linux


Mariosxaniaomg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia 8elw na katebasw to ubuntu 7.04.Loipon afoy to katebasw9Prwta apo oal exw pentium 3 3.2 gh poio apo ta tria prepei na katebasw?)*a trexei to ubuntu se p4 3.2 ghz 1 gb ram kai mia ati x600 pro pci-e128 mb?A kai partiton pws 8a ftiaxw me to partition manager?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ενοέιται οτι τρεχει,εγω εχω P4 sta 2.4 με 256 ram και πάει άψογα.Δεν χρειάζεσαι Partition manager.

Ψάξε στο google How to install Ubuntu,αφού επιλέξεις ότι σου αρέσει εκτύπωσε το και πάμε κλασσικά...

Ως νέος του Linux(όπως εγώ) να ξέρεις ότι θα ψάχνεις πλέον ποιο εντατικά τα πράγματα...οπότε http://www.google.gr και How to.. για οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται partition manager, καθώς θα χρειαστεί να κόψεις partitions, όμως ο Chemical εννοεί ότι συμπεριλαμβάνεται στo cd της διανομής και θα ερωτηθείς από την εφαρμογή εγκατάστασης πως θέλεις να τα φτιάξεις. Οπότε από windows δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία εγκατάστασης περιγράφεται αναλυτικά εδώ. Μόλις τώρα έψαξα στο google και το βρήκα. Οπότε δεν έχει σημασία αν είσαι άσχετος με ένα θέμα, όπως πολύ σωστά είπε ο Chemistry, το μόνο με το οποίο χρειάζεται να είσαι σχετικός για να βρεις άκρη είναι η αναζήτηση σε μηχανές αναζήτησης όπως το google ;)

 

Αυτό που κάνω εγώ πάντα είναι να πηγαίνω στο επίσημο site του λογισμικού που θέλω να χρησιμοποιήσω, να βρίσκω το επίσημο documentation που συνήθως υπάρχει δημοσιευμένο εκεί, και αν δε με καλύπτει ή έχω αμφιβολίες να ψάχνω σε κάποια μηχανή αναζήτησης για ανεπίσημα κείμενα που συνήθως υπάρχουν σε αφθονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H egkatastash poy ekane aytos htan me live cd

Στην πρώτη ακριβώς πρόταση του οδηγού εξηγεί ότι αυτός είναι πλέον ο default τρόπος εγκατάστασης.

 

epishs den katalaba ekei per apoy elege gia partition.

Ρωτώντας το google για σελίδες που περιέχουν ακριβώς τη φράση "manually edit partition table", η οποία εμφανίζεται στο screenshot των οδηγιών, το δεύτερο αποτέλεσμα τυχαίνει να είναι ένας οδηγός στα ελληνικά. Είναι για Kubuntu, όμως περιέχει την πληροφορία που μας ενδιαφέρει. Ένα άλλο σχετικό αποτέλεσμα εδώ. Υπάρχουν κι άλλα.. ;)

 

Epishs drivers gia motherboard klp prepei an toys katebazw apo to official site ths mobo kai na nai gia linux e?

Όχι, στο Linux οι drivers για οτιδήποτε hardware υποστηρίζεται εγγυημένα συμπεριλαμβάνονται στον kernel και ελέγχονται σε αρμονία με τα υπόλοιπα μέρη του (γι αυτό και είναι πιο σταθεροί). Σχεδόν σίγουρα δε θα χρειαστείς εξωτερικούς driver για οποιοδήποτε βασικό hardware, παρά μόνο για 3d support της κάρτας γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Weaia to katalaba twra to diavasa kalytera giati x8es hmoyn koyrasmenos kai den katalava kala.Loipon exoyme kai leme to katevazw to grafw me to nero kai meta bootarei apo mono toy.TO kanw install dialegw egw poso xwro 8elw partition munually.Vazw oso 8elw ayto 8a to diaxwrisei mono toy apo ta xp?KAi meta 8a me rwtaei ayto otan anoigei to pc me ti 8elw na bootarw?meta tis info ths mobo moy poy deixnei i prin?DHladh an 8elw mporw na mpw apo mesa sto bios kai na kanw ry8miseis i prpei na mpw sta xp gia na ginei ayto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...