Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε python script (KeyJnote)


g1annis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγες μέρες θα πρέπει να παρουσιάσω τη διπλωματική μου. Αντί να κάθομαι και να παλαύω με παρουσιάσεις τύπου OOo Presentation, μου φάνηκε καλή περίπτωση, να κάνω την παρουσίαση με το KeyJnote που πρότεινε ο check2fire πριν κάτι μέρες.

 

Κατέβασα το script, το έβαλα στην επιφάνεια εργασίας, όπως και τη διπλωματική μου σε pdf, και συμβαίνει το παρακάτω:

 

>g1annis@SovietKong:~/Desktop$ ls
[color="Red"]KeyJnote-0.9.4.tar.gz[/color]  TELIKO.pdf  work.gif
[color="Blue"]KeyJnote-0.9.4[/color]                                      [color="Blue"]SITE                   Temporary   Διπλωματική[/color]
g1annis@SovietKong:~/Desktop$ KeyJnote-0.9.4/keyjnote.py TELIKO.pdf
Welcome to KeyJnote version 0.9.4
Detected screen size: 1280x1024 pixels
X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
 Major opcode of failed request:  134 (XFree86-VidModeExtension)
 Minor opcode of failed request:  10 (XF86VidModeSwitchToMode)
 Value in failed request:  0xc0
 Serial number of failed request:  125
 Current serial number in output stream:  127

Τη στιγμή που μου εμφανίζει στην κονσόλα το "Welcome to KeyJnote version 0.9.4" μαυρίζει (flash) αστραπιαία η οθόνη (σαν να ανοίγει ένα παράθυρο και να κλείνει αμέσως).

 

Μπορείτε από το error που εμφανίζει, να φανταστείτε τι κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τι φενετε το προγραμμα θελει ακομα δουλεια.οταν το δουλεψα ειδα οτι μικρα αρχεια pdf δεν ειχα προβλημα να τα ανοιγω αλλα τα μεγαλητερα δεν ανοιγανε ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα pdf αρχεια μεχρι 2mb μπορεσα να τα ανοιξω μετα πηγα να ανοιξω ενα αρχειο 50mb και καταλαβαινεις δεν ανοιξε ποτε

δωσε και ενα man keyjnote στην κονσολα να δεις τις ρυθμισεις που μπορεις να κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...