Προς το περιεχόμενο

Μόντες για offline AptGet κανείς?


Chemical

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ ο΄τι κατάλαβα δεν είμουν και πολύ σαφής στο προηγούμενο μήνυμα.Δεν έχουν περάσει 2 εβδομάδες πού άφησα τα Windows Xp και πάνω που άρχιζα να ξεκαθαρίζω κάποια πράγματα με το Linux πάλι εμπόδια παρουσιάζονται στη πορεία.

Τελος παντων,πρόσφατα έβαλα τα Ubuntu 7.04,είναι με μία λέξη σύγχρονο & εργονομικό & light λειτουργικό σύστημα,(μία λέξη έίπα ε...?)very much better than Suse.

Τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,το οποίο είναι πολύ εκνευριστικο ιδιαίτερα για ένα non connected to internet user(εγώ π.χ).

Θέλω να install καποιό jdk(java) από το DvD του ubuntu και τα πακέτα της jdk,jre κλπ...κλπ δεν υποστηρίζουν i386!!! (έχω Pentium4 2.4Mhz...όπως και εκατομμύρα αλλοι στον πλανήτη μας)

Είναι δυνατόν να συμβαίνει..?Μήπως κανω κάποιο λάθος?

Anyway...κάτι πήρε το μάτι μου για LocalAptGEtRepository με τα εξής Requirements

pbuilder??

dput ??

rsync ??

mini-dinstall ??

Tί ειναι το Μultiverse & Universe??

 

Ευχαρίστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να install καποιό jdk(java) από το DvD του ubuntu και τα πακέτα της jdk,jre κλπ...κλπ δεν υποστηρίζουν i386!!! (έχω Pentium4 2.4Mhz...όπως και εκατομμύρα αλλοι στον πλανήτη μας)

Δεν κατάλαβα, τι ακριβώς πας να κάνεις και ποιο είναι το πρόβλημα που εμφανίζεται; Ό,τι υπάρχει πακεταρισμένο σε .deb πακέτο πρέπει να μπορείς να το εγκαταστήσεις με την εντολή dpkg. Αφού έχεις P4 μπορείς να εγκαταστήσεις όλα τα πακέτα x86 (i386/i486/1586/i686), τα πακέτα του DVD για τι αρχιτεκτονική είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...