Προς το περιεχόμενο

Ubuntu-Java-Azureus


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Παιδιά.

Έχω το εξής πρόβλημα. Στο Ubuntu 7.04 έχω εγκαταστήσει τον azureus και έχω βάλει και την Java. Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να ξεκινήσω τον Azureus δεν ξεκινάει και όταν δίνω στην κονσόλα azureus μου βγάζει το μήνυμα Java not found.

Έχω κάνει reinstall αλλά τίποτα. Από αυτά που έψαξα στο internet δεν βρήκα κάτι που να με βοηθήσει. Μήπως έχετε καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες εδω

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty#How_to_install_J2SE_Runtime_Environment_.28JRE.29_v6.0_with_Plug-in_for_Mozilla_Firefox

και εδω

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=332674#1

δωσε και ενα σε κονσολα

java -version

να δουμε τι θα σου βγαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να κατεβάσεις to azureus απο τη σελίδα του και είναι εκτελέσιμο απο μόνο του

Εγω έχω αλλο προβλημα :εκει που κατεβάζει σταματα και μπορεί να ξεκινήσει μετα απο 1 ωρα ενω έχω πανω μου συνδεδεμένους αρκετους χρήστες...γενικά εκει που κατεβάζω με 80 ξαφνικά πέφτει στο 5 και άλλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι δεν εχω μεινει ευχαρτιστημενος με κανενα απο αυτα τα 2 και τρεχω το utorrent me wine και τρεχει τελεια.

ο αζουρεος μου κρεμαει το συστημα .αντε να σινταρεις μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι δεν εχω μεινει ευχαρτιστημενος με κανενα απο αυτα τα 2 και τρεχω το utorrent me wine και τρεχει τελεια.

ο αζουρεος μου κρεμαει το συστημα .αντε να σινταρεις μετα...

 

για να σοθ κρεμάει το σύστημα η Java μάλλον κάτι δεν πήγε καλά με την εγκατάσταση της στο σύστημα σου. εγώ δν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ως τώρα με τον βάτραχο.χώρια που από άποψη λειτουργιών τον βρίσκω υπερ πλήρη;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...