Προς το περιεχόμενο

καλυτερος P2P & Torrent Client για Linux


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους.οπως λεει κι ο τιτλος αποφασισα να αρχισω τις παρανομιες στο λινουξ και ψαχνω αντιστοιχα προγραμματακια.

 

ακουω λοιπον τις προτασεις σας,

επισης,DC++ υπαρχει στο λινουξ?κατι αντιστοιχο?

 

ευχαριστω

 

(μην πεταχτει κανενας και πει οτι ειναι αναρμοστο το θεμα για το ινσομνια-οι σεμνοτυφιες αλλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gnutella για P2P και bittorrent για απλό torrent client ή αλλιώς ktorrent που έχει και δυνατοτητα multiple torrents.Διαφορετικά αν γουστάρεις utorrent μπορείς να τον χρησιμοποιησεις μέσω του wine.

φυσικά πάντα υπάρχουν και το limewire(ποτέ δεν μου δούλεψε η τελευταία έκδοση) και ο αρκετά καλός DC++ για linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωωωωχ! με μπερδεψες!γινεται αυτο???

(αρχαριος γαρ!)

 

Ναι, γίνεται αρκεί να υπάρχουν εγκατεστημένα τα depends (kdelibs libxml2 libxslt)του kopete. Μπορεί να περάσεις και ολόκληρο το KDE και να χρησιμοποιείς μόνο Gnome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το κανω..ειναι πολυ μπλεξιμο για μενα...δοκιμασα το bittorrent αλλα δεν κατεβαζει με παραπανω απο 4 kb/s δοκιμασμενο με πολλα torrent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DC++ υπάρχει μέσω του automatix2. Εγώ από εκεί το βρήκα. Εκεί έχει και το frostwire (κάτι σαν το limewire). Για torrent χρησιμοποιώ το ktorrent 2.1.4, κατεβάστε το γιατί η έκδοση του kubuntu Feisty Fawn έχει μέσα μια προηγούμενη που όλο μου κολλούσε. Αυτό είναι μια χαρά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry δεν εννούσα τον kopete τον messenger μπερδεύτικα.Αυτό που ήθελα να πω είναι ktorrent.

Παρεπιπτόντως ο kopete είναι πολύ καλός messenger αλλά προτιμώ τον gaim που είναι πολύ ελαφρύς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...