Προς το περιεχόμενο

επιτέλουσ ! η Dell θα πουλάει pc με προεγκατεστημενο Ubuntu !


gtroza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, κι εγώ debian έχω, αλλά κι ο linus γουστάρει ubuntu για τον λόγο που είπε ο chek2fire. Νομίζω ότι είναι αρκετά advanced user, έτσι; Ξεκολλάτε.

 

αναιρώ τον εαυτό μου αλλά έχεις κάποια πηγή? γιατί θα ταν πολύ ενδιαφέρον

σίγουρα πάντως kubuntu αντί ubuntu γιατί στα DE ξέρουμε την προτίμησή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ακομα και αν ο Linus δεν το προτιμαει, τουλαχιστον αλλος ενας advanced χρηστης εχει αποφασισει να το δοκιμασει

 

http://www.linux.com/articles/114233

 

Δεν ξερω αν τωρα 1.5 χρονο μετα ακομα το χρησιμοποιει, παντως το παραπανω δειχνει οτι οι "ευκολες" διανομες δεν ειναι μονο για αρχαριους. Βεβαια δειχνει επισης οτι ακομα και πολυ εμπειροι χρηστες μπορει να τα βρουν μπαστουνια ακομα και σε τετοιες διανομες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε οσους τους αρεσουνε τα Linux δεν σημαινει οτι τους αρεσει και ο Προγραμματισμος,πιο συγκεκριμενα ενα UserEasyUse-Based λειτουργικο οπως το Ubuntu...

 

Δεν ειμαστε ολοι Geeks ουτε μπορουμε να αφιερωσουμε μια ζωη να μαθουμε ενα λειτουργικο που στην τελικη θα μας προσφερει λιγο παραπανω απο οτι ολα τα αλλα (Terminal-Based).

 

Μερικοι εδω μεσα περιοριζομαστε στο να μην ασχολουμαστε με το λειτουργικο και να το θεωρουμε "ready 2 use" ακομα και αν αυτο ειναι ενα Slight modified Ubuntu OS.

 

Το βασικο ειναι να μας ευχαριστει οταν χρησιμοποιουμε ο καθενας το λειτουργικο που διαλεξε για τις καθημερινες μας αναγκες,καποιος μπορει να ασχολειτε με Ubuntu και να βλεπει απλα ταινιες η να διαβαζει και να σας γραφει αυτα εδω,απ'το να μαθαινει ολο και παραπανω εντολες...

 

Ειχαμε που τα ακουγαμε για τα Windows,με το δικιο σας εκει βεβαια,αλλα να τα 'κουμε και για τα Ubuntu επειδη ειναι Windows-like δεν το φανταζομουνα,για να 'μαστε "Cool" πρεπει να μπορουμε να ανοιγουμε τραπεζικους λογαρισμους ?

 

Για σοβαρευτειτε λεω εγω και αν δεν σας αρεσει το Ubuntu η το Gnome,απλα μην το χρησιμοποιειτε,ελευθεροι ειστε αρα δεν χρειαζεστε να παραπονιεστε..αλλα βλεπεις ειχε δικιο εκεινος που ειπε οτι το Internet στην πραγματικοτητα για 2 πραγματα το χρησιμοποιουμε:

 

1) Ψυχαγωγικες ενημερωτικες ταινιες για Ενηλικους.

2) Να παραπονιομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναιρώ τον εαυτό μου αλλά έχεις κάποια πηγή? γιατί θα ταν πολύ ενδιαφέρον

σίγουρα πάντως kubuntu αντί ubuntu γιατί στα DE ξέρουμε την προτίμησή του

Είχα διαβάσει μια συνέντευξή του, όπου έλεγε ότι δεν έχει βάλει ποτέ debian και ότι του αρέσουν διανομές όπως ubuntu και νομίζω mandriva ή fedora γιατί θέλει να κάνει γρήγορα και απλά τη δουλειά του ή κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δεν έχω λινκ, πάντως σε φόρουμ το είχα βρει, μάλλον ή εδώ ή στου linux format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κάνει εντύπωση πάντως, λόγω της αιτιολόγησης που έδωσε για αποφυγή gnome, δηλαδή πως αντιμετωπίζει το "φιλικό περιβάλλον", μάλλον θα το περιορίζει εκεί, στο περιβάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει μια συνέντευξή του, όπου έλεγε ότι δεν έχει βάλει ποτέ debian και ότι του αρέσουν διανομές όπως ubuntu και νομίζω mandriva ή fedora γιατί θέλει να κάνει γρήγορα και απλά τη δουλειά του ή κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δεν έχω λινκ, πάντως σε φόρουμ το είχα βρει, μάλλον ή εδώ ή στου linux format.

 

Το ίδιο πράγμα είχε παλιά στο blog του o Ian Murdock και τότε θυμάμαι είχε προκαλέσει θύελλα αντιδράσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησαν στην Αμερική τα inspiron Mini 9 με ubuntu προεγκατεστημένο. Δείτε εδώ

 

http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop-inspiron-9?cs=19&s=dhs&ref=homepg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...