Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σε όλους , θα ηθελα ναχερα αν αυτο το united του μαρινοπουλου παιζει τελικα ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους και αν αξιζει . Τελικα καποιο να κανει σωστα την δουλεια κ με ενσωματομενους υποτιτλους κ με *.srt υπαρχει αλλα κ σχετικα οχι πολυ ακριβο ??? Ευχαριστω για τυχον απαντησεις !!!!

 

Για μηχανήματα που παίζουν ενσωματομένους υπότιτλους, μπορείς να συμβουλευτείς την λίστα του dhmk.

Για μηχανήματα που παίζουν *.srt υπότιτλους μπορείς να συμβουλευτείς την λίστα που υπάρχει στο πρώτο post του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό θα ήταν να πάρετε ενα επώνυμο γιατί σε 1 χρόνο ακρβώς (λήξη εγγύησης ), χαλάνε όλα...

 

Εχω 9 DVD, το καθένα για διαφορετική δουλειά. Εκτος των 2 Pioneer, και 1 Philips και 1 Toshiba τα υπόλοιπα είναι όχι επώνυμα. Ακόμη παίζουν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους , θα ηθελα ναχερα αν αυτο το united του μαρινοπουλου παιζει τελικα ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους και αν αξιζει . Τελικα καποιο να κανει σωστα την δουλεια κ με ενσωματομενους υποτιτλους κ με *.srt υπαρχει αλλα κ σχετικα οχι πολυ ακριβο ??? Ευχαριστω για τυχον απαντησεις !!!!

Πολυ καλο για ολα αυτα που λες Το αγορασα πριν απο δυο εβδομαδες απο τον κωτσοβολο

29 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

ψάχνω για μια φίλη που δεν θέλει να αλλάξει το DVD Player της (SONY NS-30) κάποιο firmware που φημολογείται οτι υπήρξε πριν απο καιρό, για να μπορεί το εν λόγω dvd player να παίξει DIVX ταινίες.

Αν κάποιος "συλλέκτης" το έχει θα το εκτιμούσα να μου στείλει ένα PM.

 

Ευχαριστώ....

 

 

Τελευταία φορά που το αναφέρω... λέω μήπως κατά τύχη το έχει (το firmware) κανείς από σας. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο για ολα αυτα που λες Το αγορασα πριν απο δυο εβδομαδες απο τον κωτσοβολο

29 ευρω

 

Ποιό ακριβώς είναι το μοντέλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος αν μπορει εχω κατεβασει το prison break 3 και τους ελληνικους υποτιτλους και προσπαθω δυο μερες με διαφορα προγραματα να κολισω τους υποτιτλους στο καθε επεισοδιο και μετα να το αντιγραψω σε dvd και να το βλεπω.Δεν τα εχω καταφερει ομως ακομα και δεν ξερω τι αλλο να κανω.αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος αν μπορει εχω κατεβασει το prison break 3 και τους ελληνικους υποτιτλους και προσπαθω δυο μερες με διαφορα προγραματα να κολισω τους υποτιτλους στο καθε επεισοδιο και μετα να το αντιγραψω σε dvd και να το βλεπω.Δεν τα εχω καταφερει ομως ακομα και δεν ξερω τι αλλο να κανω.αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω!!

 

Το καθε αρχειο θα πρεπει να εχει ακριβως το ιδιο ονομα με το αρχειο του υποτιτλου που του αντιστοιχει. Καλο θα ηταν να βαλεις το καθε επεισοδιο με τους υποτιτλους του σε ενα φακελο μονα τους. Αφου το κανεις δοκιμασε να τα δεις με το vlc player απλα επιλεγοντας το αρχειο του βιντεο και χωρις να πηραξεις το αρχειο των υποτιτλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος αν μπορει εχω κατεβασει το prison break 3 και τους ελληνικους υποτιτλους και προσπαθω δυο μερες με διαφορα προγραματα να κολισω τους υποτιτλους στο καθε επεισοδιο και μετα να το αντιγραψω σε dvd και να το βλεπω.Δεν τα εχω καταφερει ομως ακομα και δεν ξερω τι αλλο να κανω.αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω!!

 

Αν θελεις να ειναι σε dvd format αψογο ειναι το ConvertXtoDVd .Πρεπει οι υποτιτλοι και το αρχειο βιντεο να εχουντο ιδιο ονομα με δαιφορετικη καταληξη βεβαια.

.avi τι βιντεο και .srt οι υποτιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SAMSUNG HR-753 DVD-HDD Recorder

Από ΠΛΑΙΣΙΟ 230 ?

Διαστάσεις: Η επιφάνεια του είναι σαν ενός DVD.

Παίζει avi με srt.

Πατώντας το κίτρινο πλήκτρο στο τηλεχειριστήριο, επιλέγουμε γλώσσα υποτίτλων.

Το μέγεθος των υποτίτλων είναι αρκετά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SAMSUNG HR-753 DVD-HDD Recorder

Από ΠΛΑΙΣΙΟ 230 ?

Διαστάσεις: Η επιφάνεια του είναι σαν ενός DVD.

Παίζει avi με srt.

Πατώντας το κίτρινο πλήκτρο στο τηλεχειριστήριο, επιλέγουμε γλώσσα υποτίτλων.

Το μέγεθος των υποτίτλων είναι αρκετά καλό.

 

Σε προηγούμενο post σου σε άλλο θέμα, είχες γράψει ότι δεν εμφάνιζε ελληνικά.

Πως το έλυσες το πρόβλημα? Ρυθμίσεις ήθελε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος εαν στο HYUNDAI HDV-320U μπορεις να κανεις αναβαθμιση στο firmware και εαν μπορεις να επηρεασεις το ποσο γκρι θα εχω στους υποτιτλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για το HYUNDAI HDV-320U έχω τις εξεις ερωτήσεις

1, το γκρι στους υπότιλους μπορει να αφαιρεθεί??

2. σε πολλά players αναφέρεται ότι παίζουν divx5,6 ...το HYUNDAI παίζει αυτα και αν οχι τι σημαινει αυτο??

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...