Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια υπαρχει κατι ποτ ναναι σαν το Hyundai 320U-δλδ usb και παιζει ελλ.υπότιτλους-αλλα να ειναι ΚΑι αντιγραφικο??

Ευχαριστω

 

LG RH-277H

 

 

--------------------------------------------

 

 

Σ' ευχαριστώ φίλε Asxetius...

 

Το 'χει παρει ένας φίλος, είναι απίστευτο μηχάνημα. 1080p :X:X:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια μικρή βοήθεια. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Pioneer DV-400V-K (που είναι η μαύρη έκδοση του DV-400V-S). Εργοστασιακά δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους αλλά με firmware που βρήκα εδώ λέει ότι υποστηρίζει.

 

Το αρχείο που κατέβασα είναι αυτό: Pioneerdv-400-YGB7516A-modbyDinderiv.rar

Όμως σε ένα άλλο φόρουμ κάποιος είπε ότι παρόλο που το έβαλε δεν είδε αποτέλεσμα και μάλιστα ότι κολλάει ο divx player. Βρήκα επίσης και ένα άλλο firmware, με όνομα YGB7821A_1.1_CP1253.zip το οποίο φαίνεται να είναι βασισμένο σε πιό νέα έκδοση του γνήσιου firmware, την 7821 έναντι της 7516, αλλά δεν έχω δεί πουθενά κάποιος να επιβεβαιώνει ότι είναι εντάξει...

 

Η ερώτηση είναι απλή: 'Εχει κανείς το συγκεκριμένο player και να το έχει καταφέρει να παίξει ελληνικά? Με ενδιαφέρει αυτό και δεν θα ήθελα να το αγοράσω και μετά να δώ ότι δεν με καλύπτει...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει κάποιος να μας πεί τις εντυπώσεις του ,ειδικά με την χρήση του usb και τους υπότιτλους.Eχει ψηφιακό δέκτη ,hdmi, usb, 160GB και είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση στα 400ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει το LG RH-277H

απο το φλασακι πρεπει να γραφτει στο σκληρο δισκο...αλλα σε ενα avi που εχει το ιδιο ονομα με το srt μου λεει "παρακαλω περιμενετε" και μετα μου κολαει

μηπωσ ξερει κανενασ να μου πει κανενα tip??μηπωσ ειναι καλυτερα να τα περνω σε dvd και να τα βλεπω??

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΗΧ750 παίζει ελληνικούς υπότιτλους! βρέθηκαν οι ρυθμίσεις :) να βλέπε και το usb disk

Άν εννοείς να παίζει DivX/Xvid ταινίες από USB stick θα σε στεναχωρήσω με την λυπηρή διαπίστωση που έκανα και εγώ χθές για το νέο "καμάρι" μου το

SONY RDR-HX950 (350? από φιλικό επαρχειακό κατάστημα, 359? στο Skroutz), το οποίο, δυστυχώς ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ DivX/Xvid ταινίες ΑΠΟ USB STICK παρά μόνο photos(jpeg) και ΜΡ3.

Επίσης ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ Xvid/DivX ταινίες από DVD/CD στον εσωτερικό HD.

Ψάχνω να βρώ τρόπο να ξεπεράσω αυτό το εμπόδιο και να σκεφτείς ότι επί ένα μήνα αναζητούσα την καλύτερη λύση για DVD RECORDER με HDMI/1080p upscalling και USB θύρα.

Κατά τάλλα: ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ (εφάμιλλη του PS3 που κάνει Double Upscale!), ΠΑΙΖΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ .srt ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ, αλλά θα πρέπει να έχεις μάτια γερακιού για να τους δείς ακόμη και σε 50" TV στα 3m και φυσικά και εσωτερικούς(δυστυχώς τεράστιους και "σκαλοπιαστούς"), αρκετές θύρες IN/OUT του λείπει όμως η optical, πολύ ευαίσθητος TV δέκτης που δυστυχώς ενισχύει και τα παράσιτα, αλλά το άτιμο κάνει ενοχλητικό θόρυβο τόσο από τον ανεμιστήρα του, όσο και από το σκληρό του δίσκο, πράγμα που το κάνει ακατάλληλο για νυκτερινή "ήσυχη" θέαση, αλλά μόνο με θορυβώδες Home Cinema, οπότε μάλλον θα επιστρατεύσεις και κάποιο από τα παλιά σου DVD σου DVD player για ήσυχη θέαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλημέρα μου,

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα firmware Για Amstrad DX3075,ώστε να βλέπω και τους ενσωματωμένους υπότιτιλους?

Σε μια αναζήτηση που έκανα δεν έχω βρει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

ψάχνω για μια φίλη που δεν θέλει να αλλάξει το DVD Player της (SONY NS-30) κάποιο firmware που φημολογείται οτι υπήρξε πριν απο καιρό, για να μπορεί το εν λόγω dvd player να παίξει DIVX ταινίες.

Αν κάποιος "συλλέκτης" το έχει θα το εκτιμούσα να μου στείλει ένα PM.

 

Ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους!

 

Επειδή έχω πελαγώσει μέσα στα τόσα posts, θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει το καλύτερο USB STICK μέχρι 4 GB για το LG DVX 298?

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω άμεσα ένα usb stick αλλά δεν έχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω και ποιο από τα άπειρα που κυκλοφορούν στην αγορά θα είναι συμβατό με το LG DVX 298!

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UNITED DVD7079 Από Μαρινόπουλος 35.90?

Περίπου μισό μέγεθος από ότι ένα DVD.

Παίζει avi+srt , ansi οχι unicode.

Θέλει στο setup να δηλωθούν Ελληνικοί υπότιτλοι.

Πρώτα διαλέγουμε το avi και στη συνέχεια το srt.

Το μέγεθος των υπότιτλων είναι αρκετά καλά. Θάθελα λίγο μεγαλύτερους.

 

Γενικά ικανοποιητικό.

Βέβαια έχουμε και τα παράξενα.

Σε 2 περίπου ίδια αρχεία εικόνας και ίδιου ήχου , στο ένα έχει ήχο στο άλλο όχι.

Βρήκα και ένα avi που δεν έπαιζε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους , θα ηθελα ναχερα αν αυτο το united του μαρινοπουλου παιζει τελικα ταινιες με ενσωματομενους υποτιτλους και αν αξιζει . Τελικα καποιο να κανει σωστα την δουλεια κ με ενσωματομενους υποτιτλους κ με *.srt υπαρχει αλλα κ σχετικα οχι πολυ ακριβο ??? Ευχαριστω για τυχον απαντησεις !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...