Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας

Έχω παραγγείλει το LG 298H και λέω να πάω να πάρω ένα usb stick 4 giga αυτό που διαφημίζει γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών στο φυλλάδιο της 19.90Ε. Πως θα πρέπει να το φορμάρω για να γράψω κάποιες ταινίες κατεβασμένες από το ιντερντ.;; Το φορμάρισμα θα το κάνω μέσα από τα WIN XP;;; τι πρέπει να κάνω;;;;:shifty::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά το έλυσες το πρόβλημα του ήχου;

Αν και πείραξα όλες τις ρυθμίσεις bitstream/pcm όπως είπε και ο saxon δεν έβγαλα ήχο.

Το καλώδιο που δοκίμασα ήταν ένα EQUIP. Τώρα το έχω σε scart. Πάντως δεν μπορώ

να πω ότι είδα κάποια διαφορά στην εικόνα με το HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Σαββατο ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος Lg 298 κ ενος Hyundai 320 απο Multirama το πρωτο με 79Ε κ το 2ο με 39Ε .

Ναναι καλα ο ασχετιους για τις προτασεις του .

Οι ερωτησεις που θελω να κανω ειναι πως δουλευει το upscaling στο 298 ?Αλλαζοντας την αναλυση σε 720p k 1080i ?Κ συνδεση με hdmi ?Αυτα μονο ?

Επισης οι υποτιτλοι μου φαινονται λιγο ψηλα στην Samsung 40r86 που εχω .Πως μπορω να τους κατεβασω ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

Έχω παραγγείλει το LG 298H και λέω να πάω να πάρω ένα usb stick 4 giga αυτό που διαφημίζει γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών στο φυλλάδιο της 19.90Ε. Πως θα πρέπει να το φορμάρω για να γράψω κάποιες ταινίες κατεβασμένες από το ιντερντ.;; Το φορμάρισμα θα το κάνω μέσα από τα WIN XP;;; τι πρέπει να κάνω;;;;:shifty::shifty:

 

Με τα φλασάκια, κανόνισε να πάρεις ένα γρήγορο. Σε ίδια μηχανήματα εμφανίζονται προβλήματα με διαφορετικά φλασάκια. Τσέκαρε PM.

 

Απο Σαββατο ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος Lg 298 κ ενος Hyundai 320 απο Multirama το πρωτο με 79Ε κ το 2ο με 39Ε .

....

 

Καλές προβολές με τα νέα σου μηχανήματα.

Δεν είναι καταπληκτικό?

118? ευρώ και έχεις 2 μηχανήματα με απίστευτες ευκολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα στο mediamkt ενα Schaub Lorenz DVRHDMI-20121 στα ?55.

 

Το εχει παρει κανεις αλλος να μας πει εαν παιζει .srt ελληνικους υποτιτλους και γενικα εντυπωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα & συγχαρητήρια για τις συμβουλές όλων σας. Αγόρασα πριν μια εβδομάδα το Hyundai DV320U (χάρη στις υποδείξεις σας) και έμεινα πολύ ικανοποιημένος από αυτό σε σχέση με την τιμή του. Παίζει κανονικότατα DivX και XVid με εξωτερικούς υπότιτλους τόσο από φλασάκι όσο και απο DVD. Το μόνο του (μικρό) μειονέκτημα είναι το μικρό μέγεθος των υπότιτλων (τουλάχιστον σε σχέση με το αρχαίο KISS DP-1000 που είχα, η διαφορά είναι τεράστια). Συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά εγώ δεν βρήκα απάντηση σ΄αυτό το forum: Ξέρει κανείς αν υπάρχει firmware που να διορθώνει αυτό το προβληματάκι ή ζητάω πάρα πολλά από έναν player που κάνει 39?? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΗΧ750 παίζει ελληνικούς υπότιτλους! βρέθηκαν οι ρυθμίσεις :) να βλέπε και το usb disk

 

Μιλάς για srt υπότιτλους? Πες μου κατάστημα αγοράς,τιμή και κάποιο σχόλιο για τους υπότιτλους ή γενικά κάτι που θα βοηθήσει τον υποψήφιο αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια....ειμαι νεος χρηστης....εχω ενα προβλημα....δεν ξερω πιο dvd να αγορασω....μπορειτε να με βοηθησεται??

θελω ενα μηχανημα βασικα που να βλεπω ταινιες με ελληνικους υποτιτλους τραγουδια εικονες μονο απο usb....και συγκεκριμενα απο τον σκληρο μου...ειναι 40αρης 2'5 και fat32....θελω ενα γυρω στα 70 ευρω....μπορειτε να μου πειτε προτασεις με συγουρια οτι κανει για αυτο που το θελω? LG?PHILIPS? τιποτα αλλο λιγο επωνυμο?:fear: ευχαριστω προκαταβολικα....:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι για να δουλέψει ο σκληρός στα DVD players πρέπει να έχει δική του τροφοδοσία. Οι 2,5" απ' ό,τι ξέρω δεν έχουν δική τους τροφοδοσία αλλά παίρνουν από την USB, οπότε μάλλον δεν κάνει ο δικός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση ρε παιδιά θέλω να κάνω.. Πείρα το PIONEER DV-393 και προφανώς δεν παίζει τους υπότιτλους στα DIVX. Επειδή δεν ξέρω εαν υπάρχει αναβάθμιση στο firmwire και είμαι και πολύ άσχετος γενικότερα, υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να ενσωματώνει τους υπότιτλους πάνω στην εικόνα του DIVX ώστε να μην χρειάζονται όλα τα παραπάνω??? θα χαιρόμουν πολύ με μία απάντηση.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...