Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες, πολύ κατατοπιστικό το πόστ.

 

Ήθελα να αγοράσω ένα player που να υποστηρίζει xvid, μέχρι 80 euros.

 

Κατέληξα στο LG DVX-298H. Να ρωτήσω μόνο αν παίζει κανονικά xvid με ελληνικούς υπότιτλους ή μόνο divx ?

 

Thanks !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελα να αγοράσω ενα dvd player divx από τα ποιο φθηνα. Ποιο μου προτείνεται; Αν έχει και usb εισοδο ποσο ανεβαίνει;

 

Hyundai 320U με USB- 39 ευρω - απο Multirama

 

 

 

Παίδες, πολύ κατατοπιστικό το πόστ.

 

Ήθελα να αγοράσω ένα player που να υποστηρίζει xvid, μέχρι 80 euros.

 

Κατέληξα στο LG DVX-298H. Να ρωτήσω μόνο αν παίζει κανονικά xvid με ελληνικούς υπότιτλους ή μόνο divx ?

 

Thanks !

 

Παίζει Xvid κανονικά με ελλήνικούς srt υπότιτλους, το έχω δοκιμάσει και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα σήμερα στο κατάστημα απ΄όπου πήρα το PHILIPS DVDR3510V άν ξέρουν κάτι για να παίξει ελληνικούς υπότιτλους. Ο πωλητής μου είπε ότι τα divx είναι πειρατικά και δεν παίζουν τους ελληνικκούς υπότιτλους. Τα επώνυμα λέει μηχανήματα ξεχωρίζουν λέει τα πειρατικά !!! Αν είναι δυνατόν να το χάψει κανείς αυτό !!! Τότε όλα τα άλλα δεν είναι επώνυμα ; π.χ. LG, SONY κ.τ.λ. Δεν λέει καλύτερα ότι δεν ξέρει την τύφλα του ο άσχετος !!!! Υπάρχει κανείς όμως που να ξέρει αν μπορεί να γίνει κάτι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει Xvid κανονικά με ελλήνικούς srt υπότιτλους, το έχω δοκιμάσει και εγώ.

 

Μάλιστα, thanks.

 

Το θεώρησα περιττό να ρωτήσω αλλά ας σιγουρευτώ... Απ'τη στιγμή που παίζει Ελληνικούς srt, φαντάζομαι θα παίζει και Αγγλικούς βέβαια, έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα εξ. σκληρο Lacie 500gb και προσπαθω να του κανω παρτιτιον στα 250γβ για να το συνδεσω με ενα lg 298h. προσπαθω να το κανω παρτιτιον με το νορτον ματζικ αλλα δε μου αφηνει να κανω.κανα αλλο προγραμμα?>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα εξ. σκληρο Lacie 500gb και προσπαθω να του κανω παρτιτιον στα 250γβ για να το συνδεσω με ενα lg 298h. προσπαθω να το κανω παρτιτιον με το νορτον ματζικ αλλα δε μου αφηνει να κανω.κανα αλλο προγραμμα?>

 

To πρώτο magic που κυκλοφόρησε.

Partition Magic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας να πω ενα μεγαλο μπραβο στους δημιουργους αυτου του θεματος .Απο τα πιο χρησιμα που υπαρχουν

Το ερωτημα που θελω να κανω εγω ειναι μεταξυ των πολυ καλων οπως εχει αναφερθει ,philips 5980 k lg 298 ποιο κερδιζει τη μαχη?

Ειναι στην ιδια τιμη κ τα 2 εχουν usb,upscaling ποιο απο τα 2 πχ.

α)κανει καλυτερο upscaling ?μιας κ κατοχος hdready tv

β)εμπειρικα ποιο δουλευει καλυτερα απο τη usb?

γ)πιο εχει καλυτερη απεικονιση υποτιτλων?

δ)το μονο που υπερτερει το lg ειναι οτι δε θελει fw update

 

Ευχαριστω κ ελπιζω να με διαφωτισετε αν κ πιστευω πως παω προς lg .

Επισης κανα καλο μαγαζι για την αγορα αυτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας να πω ενα μεγαλο μπραβο στους δημιουργους αυτου του θεματος .Απο τα πιο χρησιμα που υπαρχουν

Το ερωτημα που θελω να κανω εγω ειναι μεταξυ των πολυ καλων οπως εχει αναφερθει ,philips 5980 k lg 298 ποιο κερδιζει τη μαχη?

Ειναι στην ιδια τιμη κ τα 2 εχουν usb,upscaling ποιο απο τα 2 πχ.

α)κανει καλυτερο upscaling ?μιας κ κατοχος hdready tv

β)εμπειρικα ποιο δουλευει καλυτερα απο τη usb?

γ)πιο εχει καλυτερη απεικονιση υποτιτλων?

δ)το μονο που υπερτερει το lg ειναι οτι δε θελει fw update

 

Ευχαριστω κ ελπιζω να με διαφωτισετε αν κ πιστευω πως παω προς lg .

Επισης κανα καλο μαγαζι για την αγορα αυτη ?

 

To Philips κάνει upscaling στα 1080p ενω το LG στα 1080i

κάτι άλλο για την ώρα δεν θυμάμαι, θα προσπαθήσω να βρω τα άλλα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, thanks.

 

Το θεώρησα περιττό να ρωτήσω αλλά ας σιγουρευτώ... Απ'τη στιγμή που παίζει Ελληνικούς srt, φαντάζομαι θα παίζει και Αγγλικούς βέβαια, έτσι ?

 

Εξαρτάται από το firmware. Πχ στο patched DV-600 έχουν αλλάξει όλες οι γραμματοσειρές με ελληνικές και ίσως να μην παίζει τους αγγλικούς (ας με διορθώσει κανείς αν λέω μαλ**ιες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ένας φίλος στο greektvsubs μου είπε για το ίδιο μηχάνημα. :mrgreen:

Σημερα αγορασα το Schaub lorenz 20381 απο κωτσοβολο 24.9 ευρω δεν υποστηριζει ελληνικα (δειχνει κινεζικα).Πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις(ειναι σημειωμενα ολα ελληνικα απο την μανα του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα αγορασα το Schaub lorenz 20381 απο κωτσοβολο 24.9 ευρω δεν υποστηριζει ελληνικα (δειχνει κινεζικα).Πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις(ειναι σημειωμενα ολα ελληνικα απο την μανα του).

 

Περιεργο....εχω το ιδιο και παιζει τα ελληνικα κανονικα.Μηπως κανεις κατι λαθος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 20138 εχει εξαντληθει.Στο διαφημιστικο τους εχουν βαλει αλλο μοντελο

με 20 ευρω το 20398 το οποιο οπως μου ειπαν μπορω να το βρω μονο στο καταστημα του αεροδρομιου χωρις ομως να ξερουν αν παιζει ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...