Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλεον και το Peekton 6023 πρέπει να προστεθεί στη λίστα, καθώς στο files section ανέβασα unofficial firmware με υποστηριξη ελληνικών

 

Να είσαι καλά.

 

Μπορείς να μου πεις κατάστημα αγοράς, τιμή, ημερομηνία και κάποιο σχόλιο για τους υπότιτλους(μέγεθος,γραμματοσειρα,ευκρίνεια) ή κάτι άλλο που μπορει να βοηθήσει τον υποψήφιο αγοραστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μηπως ξερετε πως μπορω να βαλω ελληνικους υποτιτλους στο lg rh298h? παω στο μενου εβαλα κωδικο 1235 αλλα τιποτα.

Πατας συνεχομενα για 2 δευτερολεπτα το κουμπι subtitle και μετα βαζεις τον κωδικο Νομιζω οτι ο κωδικος ειναι 1253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Eχω το silvercrest και είναι όλα καλά με τους υπότιτλους στα divx. Πήρα προχθές σαν μ.... το aitro dvr 200 λόγω εξευτελιστικής τιμής για εγγραφης (με usb είσοδο )από το ΝΤΙΑ αλλά ελληνικοί υπότιτλοι στο divx yok. Καμιά βοήθεια πρίν με σκοτωσει η κ'ορη μου 'οταν το παραλάβει για δώρο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μόνο που θα με διαβάσετε. Καλό είναι τον πόνο του κάπου να τον λέει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Eχω το silvercrest και είναι όλα καλά με τους υπότιτλους στα divx. Πήρα προχθές σαν μ.... το aitro dvr 200 λόγω εξευτελιστικής τιμής για εγγραφης (με usb είσοδο )από το ΝΤΙΑ αλλά ελληνικοί υπότιτλοι στο divx yok. Καμιά βοήθεια πρίν με σκοτωσει η κ'ορη μου 'οταν το παραλάβει για δώρο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μόνο που θα με διαβάσετε. Καλό είναι τον πόνο του κάπου να τον λέει κανείς.

 

Πόσο πιο φθηνό απο το Hyundai 320U με 39? και USB ?

Προσωπικά δεν το γνωρίζω, αν δεν βρίσκεις λύση χρησιμοποίησε αυτό το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ασχετιους.

Το αιτρο 200 είναι ρεκορντερ με γιου ες μπι είσοδο, και 'εχει 61 ευρώ. Δεν ξέρω τί είναι αυτό που αναφέρεις. Σε ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ασχετιους.

Το αιτρο 200 είναι ρεκορντερ με γιου ες μπι είσοδο, και 'εχει 61 ευρώ. Δεν ξέρω τί είναι αυτό που αναφέρεις. Σε ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους μας.

 

Απλό player με USB είναι. Δοκίμασε το πρόγραμμα που είπα. Πολύ γρήγορο και πολύ εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά παιδιά και καλές γιορτές.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα dvd-players της λίστας υποστηρίζουν όλα και divx και xvid (εκτός κι αν δεν έχει καθόλου σημασία). Αν υπάρχουν διαφοροποιήσεις υπάρχει κάποιος φίλος να μου προτείνει μοντέλο να παίζει .srt και xvid και divx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Eχω το silvercrest και είναι όλα καλά με τους υπότιτλους στα divx. Πήρα προχθές σαν μ.... το aitro dvr 200 λόγω εξευτελιστικής τιμής για εγγραφης (με usb είσοδο )από το ΝΤΙΑ αλλά ελληνικοί υπότιτλοι στο divx yok. Καμιά βοήθεια πρίν με σκοτωσει η κ'ορη μου 'οταν το παραλάβει για δώρο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μόνο που θα με διαβάσετε. Καλό είναι τον πόνο του κάπου να τον λέει κανείς.

Απ' ότι είδα εδώ το Aitro DVR200 είναι ολόιδιο εμφανισιακά με το Contel DVR200 για το οποίο υπήρξε μία συζήτηση εδώ.

 

Για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν βρήκα ποτέ τρόπο να παίξει ελληνικούς υπότιτλους. Επίσης δεν παίζει divx από την usb παρά μόνο mp3. Το ασθενές του σημείο είναι ότι αν δεν αερίζεται καλά υπερθερμαίνεται και κολλάει.

 

Και για την ιστορία: Το είχα πάρει πριν δυο χρόνια 99 Ευρώ από το Carrefour. Το recorder δούλευε για κανένα δίωρο καθημερινά επί δύο χρόνια! Στον πρώτο χρόνο χάλασε και αλλάχθηκε από το service το τροφοδοτικό του. Στην εκπνοή της διετούς εγγύησης, πριν κανά δυο μήνες, ξαναχάλασε και η Astra Service το επέστρεψε ως μη επισκευάσιμο. Το πήγα στο Carrefour μαζί με το χαρτί του service και μου επέστρεψαν τα 99 Ευρώ. Το ίδιο ακριβώς συνέβη και σ' έναν φίλο μου λίγο πριν την εκπνοή της εγγύησης. Πραγματικά συμφέρουσα αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Είμαι ένα κλικ από το να αγοράσω το dvd recorder LG RH-277H.

Με ενδιαφέρει να έχει

USB , σύνδεση με βιντεοκάμερα mini DV, να υποστηρίζει τους Ελληνικούς υπότιτλους σε divx και xvid, mp3 και wma και mp4.

Να έχει λογική τιμή.

Το βρήκα στο mediamarket 305 ?.

Να προχωρήσω στη παραγγελία?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια γιατί έκανα ήδη μια αγορά πατάτα και δεν πάει άλλο :(

 

Θα ήθελα ένα DVD player που να είναι συμβατό με Divx, xvid, mp3, USB, ελληνικούς υπότιτλους και να έχει και FM ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ (θέλω να αποφύγω τις πολλές συσκευές πάνω στο έπιπλο της τηλεόρασης). Δίνω έως 100?.

 

Κάποιο από αυτά που υπάρχουν στη λίστα έχει ραδιόφωνο;

 

Τι μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω ένα dvd player που να υποστηρίζει xvid kai divx kai .srt για υπότιτλους. Καλό θα ήταν να μην χρειάζεται firmware upgrade,αλλά και να θέλει πιστεύω οτι θα τα καταφέρω( αν δεν, θα σας ξανάρθω!!).

 

Έχω δεί αρκεά μοντέλα dvd players και έχω καταλήξει στα εξής:

 

-Philips DVP5160

-Philips HTS8100

-LG DVX-298H

-LG DVX-276

 

Τί πιστεύετε;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω ένα dvd player που να υποστηρίζει xvid kai divx kai .srt για υπότιτλους. Καλό θα ήταν να μην χρειάζεται firmware upgrade,αλλά και να θέλει πιστεύω οτι θα τα καταφέρω( αν δεν, θα σας ξανάρθω!!).

 

Έχω δεί αρκεά μοντέλα dvd players και έχω καταλήξει στα εξής:

 

-Philips DVP5160

-Philips HTS8100

-LG DVX-298H

-LG DVX-276

 

Τί πιστεύετε;

 

Ευχαριστώ

 

Philips DVP5160

με update απο εδω:

>http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=228867

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω ένα DVD Player που να υποστηρίζει Xvid kai Divx kai .srt για υπότιτλους. Να έχει θύρα HDMI και να βελτιώνει το σήμα στη σύνδεση του με την LCD40M86 οθόνη μου.Σκέφτομαι να αγοράσω τον Toshiba SD470-E Τον έχει δοκιμάσει κανείς ; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...