Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θελω να αγορασω ενα player που να παίζει divx και εχω καταληξει στο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977495&product=945048

 

Γνωρίζει κανείς αμα τα συγκεκριμενα dvd υποστηριζουν και xvid ή παίζουν μόνο divx? Σας παρακλώ απαντηστε γιατι δε θελω να παθω καμια πλάκα. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις αγορασα το Toshiba SD-470E απο Πλαισιο, 77?, το οποιο παιζει μια χαρα υποτιτλους σε DivX.

Asxetius μπορεις να το βαλεις και στο αρχειο με τα υπολοιπα player.

 

Επειδη με τρωει ο κ@λος μου ομως, μηπως υπαρχει τροπος να βγαλω το background, και να κανω τους υποτιτλους ενα κλικ πιο μεγαλους;;

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ τι μου κάνετε... Θέλω να πάρω και εγώ ένα μηχανάκι να βλέπω το Lost και καταλήγω σε Hyundai 320 αφού θέλω audio σε ομοαξονική καθώς η οπτική είσοδος του ενισχυτή (Philips HTR-5204. To μόνο μηχάνημα με τόσες πολλές εισόδους σε τέτοια τιμή) είναι πιασμένη απο το ΧΒΟΧ360. Έλα όμως που το Hyundai δεν έχει HDMI.. Πάμε λοιπόν σε Advent. Φτηνό, έχει HDMI αλλά, που είναι η ομοαξονική ρε παιδιά;;; Άντε πάμε για Philips DVP5980 να δώσουμε το 80άρι να δούμε τι θα καταλάβουμε... Τουλάχιστον το upscaling λέει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εγω εχω καταλάβει οτι βασικό κριτήριο για τους υποτίτλους είναι οτι πρέπει να είναι outlined η έστω να έχουν γκρι φόντο γιατι αλλιώς έχεις πρόβλημα σε διαφορα έργα να τους διαβάσεις.

Το hyundai μπορει κάποιος να μας αν είναι outlined γιατι στις φωτογραφίες που υπάρχουν δεν φαίνεται καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σήμερα (11-12-07) έχουμε μία ακόμη λίστα με φορητές συσκευές που παίζουν *.srt υπότιτλους.

Ευχαριστώ τον Samnmaxgr που μου 'δωσε την άδεια να χρησιμοποιήσω τις πληροφορίες απο το θέμα του.

 

Ενημέρωση λίστας (76)DVD players/recorders 11-12-07 - 2:04

+ TOSHIBA SD-470E

 

Ενημέρωση λίστας (5) portable players 11-12-07 - 2:04

+ LG DP-271

+ FUNAI DVP 6051

+ ARCHOS 605 WiFi

+ ARCHOS 705 WiFi

+ FUNAI DVP 105T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδες!

μολις σημερα αγορασα το PHILIPS-DVP3142

στην τιμη των 48 euro απο ΦΕΛΕΚΗ στην εγνατια θεσσαλονικης.

το εχουν σε προσφορα..

οποιος προλαβει ;);)

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ

bill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω και γω να παρω ενα ακομα dvd player που να παιζει srt ελληνικους υποτιτλους ομως επειδη τα μοντελα εχονται και παρερχονται μηπως καποιος μπορει να πει καποιο που να κανει τα παραπανω και να εμφανιζει τους υποτιτλους σε λογικο μεγεθος?

ειχα δει ενα που ναι μεν τους επεζε αλλα τους εβγαζε πολυ μικρους.

καμμια ιδεα?

και που το βρισκουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia pira simera to dvd tis samsung HT-Q9 apo ta media markt pou paizei divX!alla to provlima einai oti den mou diavazei kanonikous ellinikous ypotitlous!

mipws kserete an yparxei kapoio firmware wste na mporei na mou diavasei ellinikous xaraktires???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia pira simera to dvd tis samsung HT-Q9 apo ta media markt pou paizei divX!alla to provlima einai oti den mou diavazei kanonikous ellinikous ypotitlous!

mipws kserete an yparxei kapoio firmware wste na mporei na mou diavasei ellinikous xaraktires???

 

Δεν εμφανίζει τίποτα? ή τα βγάζει "κινέζικα" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα dvd writer το οποίο να υποστηρίζει usb+divx+xvid και ελληνικούς υπότιτλους. Γνωρίζει κανείς σας από προσωπική εμπειρία ποια αξιόπιστα μοντέλα υπάρχουν στην αγορά;

 

Επίσης επειδή σύντομα η ψηφιακή τηλεόραση θα μπει στη ζωή μας μήπως πρέπει απο τώρα

να ψαχνουμε writer τα οποία να υποστηρίζουν ψηφιακή εκπομπή και όχι μόνο αναλογική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia an katali3o se Hyundai HDV-320U poy to brika sto makro me 45 euro tha moy paizi telika upotilous ellinikous????kai apo tin usb thira me kapoio flashaki???xoris na kano anabathmisi tou firmware????

uparxi kapio alo poio kalitero dvd player me ta idia leuta???

anameno apantisi

euxaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπορει να βοηθησει κανεις?

εχω το lg298 h .και εχω παρατηρησει οτι μια παιζει τους υποτιλους και μια οχι.( εννοω οτι δεν τους ξεκιναει απο την αρχη)

οταν παταω το κουμπακι subtitle μου βγαζει το μήνυμα "κλειστο".

απο το μενου εχω βαλει ελληνικα για τους υποτιτλους και επισης η ταινια εχει παντα την μορφη rh3 και rh3.srt .

καμια συμβουλη η γνωμη ?

κατι πρεπει να παιζει με την μορφη του υπότιτλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...