Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα και εγώ το Advent 3326E και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στηρίζει ελληνικούς υπότιτλους από το εργοστάσιο οι οποίοι όμως αντί για λευκοί εμφανίζονται κίτρινοι (κάτι το οποίο συνηθίζεται όμως). Η αναπαραγωγή από το card reader είναι απροβλημάτιστη με ότι και αν δοκίμασα και η απόδοση στην αναπαράγωγη divx,xvid ταίνιών εξαιρετική χωρίς σπασίματα στην κίνηση και άλλα τέτοια.Σε συνδυασμό με το πρόγραμμα AviaddSUB 5 μπορεί κανείς να φτιάξει σε ελάχιστο χρόνο και τους υπότιτλους όπως επιθυμεί ο ίδιος.Η αναπαραγωγή των .divx αρχείων του συγκεκριμένου προγράμματος είναι απροβλημάτιστη και ρυθμίζοντας το VH sto 450 οι υπότιτλοι φαίνονται μια χαρά.

Συνιστώ το player ανεπιφύλακτα καθώς στα 49E δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο που να παρέχει όλα αυτά. (HDMI, USB, card reader, ελληνικά από το εργοστάσιο)

 

Μήπως είναι εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτο με τους υπότιτλους ?

Επίσης θα ήθαλα να μάθω για τις διαστάσεις του γιατί δεν τις βρήκα σε κανένα online κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα και εγώ το Advent 3326E και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στηρίζει ελληνικούς υπότιτλους από το εργοστάσιο οι οποίοι όμως αντί για λευκοί εμφανίζονται κίτρινοι (κάτι το οποίο συνηθίζεται όμως). Η αναπαραγωγή από το card reader είναι απροβλημάτιστη με ότι και αν δοκίμασα και η απόδοση στην αναπαράγωγη divx,xvid ταίνιών εξαιρετική χωρίς σπασίματα στην κίνηση και άλλα τέτοια.Σε συνδυασμό με το πρόγραμμα AviaddSUB 5 μπορεί κανείς να φτιάξει σε ελάχιστο χρόνο και τους υπότιτλους όπως επιθυμεί ο ίδιος.Η αναπαραγωγή των .divx αρχείων του συγκεκριμένου προγράμματος είναι απροβλημάτιστη και ρυθμίζοντας το VH sto 450 οι υπότιτλοι φαίνονται μια χαρά.

Συνιστώ το player ανεπιφύλακτα καθώς στα 49E δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο που να παρέχει όλα αυτά. (HDMI, USB, card reader, ελληνικά από το εργοστάσιο)

 

Φίλε έχω το ίδιο και ειμαι πολύ ευχαριστημένη... Παίζει όμως μόνο απο το USB stick και οχι απο ενα Transcend εξωτερικο σκληρο 40αρη δίσκο φορμαρισμένο σε FAT32. Μήπως μπορεί κανεις να βοηθήσει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα

Ψαχνοντας για dvd player στα forums εκανα μια δικη μου λιστα με τα μοντελα που την ενσωματωσα σε αυτη που ηδη βρισκοταν στο forum με οτι νεοτερες πληροφοριες εχουν αναφερθει εδω στα διαφορα posts.

Οι πληροφοριες αφορουν τα μοντελα που κυριως συζητουνται εδω και ειναι σε κυκλοφορια τιμες και χαρακτηριστικα που διαφοροι χρηστες ανεφεραν σε σχολια τους

Φυσικα με τιποτα δεν μπορει να καταργησει την ηδη υπαρχουσα

Ειναι ομως ενα καλο συμπληρωμα (ετσι νομιζω τουλαχιστον ) γιαυτους που ψαχνουν κατι οικονομικο -κυριως- σε dvd player μονο.

Αποτελει ενα επιπροσθετο εξελοφυλλο και οι διαφορες φαινονται με κοκκινο

Φυσικα ειναι ανοικτη σε υποδειξεις και διορθωσεις

Δεν διεκδικω κανενα copyright...

Αλλωστε το copyright ειναι καποιου άλλου...

Απλα εκανα ενα copy-paste των σχολιων σας και διαφορων απαντησεων των ειδικων...

DVD player (75)+.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα

Ψαχνοντας για dvd player στα forums εκανα μια δικη μου λιστα με τα μοντελα που την ενσωματωσα σε αυτη που ηδη βρισκοταν στο forum με οτι νεοτερες πληροφοριες εχουν αναφερθει εδω στα διαφορα posts.

Οι πληροφοριες αφορουν τα μοντελα που κυριως συζητουνται εδω και ειναι σε κυκλοφορια τιμες και χαρακτηριστικα που διαφοροι χρηστες ανεφεραν σε σχολια τους

Φυσικα με τιποτα δεν μπορει να καταργησει την ηδη υπαρχουσα

Ειναι ομως ενα καλο συμπληρωμα (ετσι νομιζω τουλαχιστον ) γιαυτους που ψαχνουν κατι οικονομικο -κυριως- σε dvd player μονο.

Αποτελει ενα επιπροσθετο εξελοφυλλο και οι διαφορες φαινονται με κοκκινο

Φυσικα ειναι ανοικτη σε υποδειξεις και διορθωσεις

Δεν διεκδικω κανενα copyright...

Αλλωστε το copyright ειναι καποιου άλλου...

Απλα εκανα ενα copy-paste των σχολιων σας και διαφορων απαντησεων των ειδικων...

 

Φιλε champ για το 5980 υπαρχει πιο καινουργιο firmware που διορθωνει πολλα. Θα το βρεις εδω http://www.insomnia.gr/vb3/local_links.php?action=jump&id=132&catid=3 Επισης το LG 298H δεν υποστηριζει xvid με packed bitstream (δεν εχει ομαλη αναπαραγωγη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελει βρε παιδες σας παρακαλω ....ποιο απο ολα τα firmware να χρησιμοποιησω στο καινουριο Philips DVP-5980/12 που πηρα , ωστε να εχω Ελληνικους χαρακτηρες .srt και να να μην ξαναασχοληθω???? Τα "φωτα" σας παρακαλω....:) Στο επισημο site της Philips "μιλαει" για εκδοση 12.07.31.33....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που έχει το Advent 3326E να ανεβάσει φωτογραφια με τους υπότιτλους.

Όχι αυτούς που ενσωμάτωσε με το πρόγραμμα AVIAddXSub αλλά αυτούς που υποστηρίζει το συγκεκριμένο dvd player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantos paidia to schaub lorenz 20138 αρχισε να μου βγαζει προβληματα.Χθεσ το βραδυ βλεποντας μια ταινια κολλησε και σε οτι δισκακι και να του εβαζα εβγαζε προβλημα.Σημερα το πρωι μια χαρα.Υπερθεμανση???ισως.Οπως και να ναι θα σας ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αγόρασα από τα multirama, το HYUNDAI HDV-320U. Τιμή: 39 ευρώ! Δοκίμασα ένα usb stick 4gb με ταινία με υπότιτλους, αλλά και dvd με συμπιεσμένες ταινίες και έπαιξαν όλα μια χαρά. Φυσικά και παίζει και xvid! Πρέπει να πω ότι οι υπότιτλοι είναι πολύ καλοί, ίσως λίγο μικρότεροι, αλλά πολύ καλύτεροι από τους υπότιτλους του PHILIPS DVP-3142, που έχω δει. Έχουν και γκρί φόντο, για να φαίνονται καλύτερα. Το συνιστώ, αφού προσφέρει αυτό που θέλω (divx, υπότιτλοι, usb), σε φοβερή τιμή! ;)

 

kai gw shmera to phra to hyundai hdv u320 apo multirama....

na rwthsw kati:

otan pataw to koumpi on/off gia na sbhsei afto eksakolou8ei na stelnei shma mesa apo to scart kai h syskeuh grafei off....gia peripou 10 lepta...(toso to afhsa kai meta thn ekleisa apo to koumpi power pou vrhsketai panw sth syskeuh....)

exei kaneis to idio provlhma...h kserei ti na kanw....:mad::mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!!

πηρα το Lg 298 h και παρολου που διαβασα αυτα που λετε και τα εκανα δεν παιζει υποτιτλους ελληνικους!

γραφω σε ενα dvd το divx αρχειο που εχω κατεβασει απο το ιντερνετ παιρναω και τους υποτιτλους μεσα εχω βαλει και τον κωδικο 1253 και ολα αυτα!

αλλα και παλι τιποτα τι μπορει να φταιει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω δείγμα υποτίτλων απο το LG HT-552TH για όσουν τυχόν ενδιαφέρονται.

Μην δίνετε σημασία στη θολούρα. (Σφάλμα φωτογράφισης)

Είναι καθαροί. Δείτε το μέγεθος και τον τρόπο εμφάνισης...

 

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω 2 πράγματα.

Στο SONY NS32 οι υπότιτλοι γίνεται να "μεγαλώσουν" λίγο?

Και αν έχουμε δείγμα υπότιτλων από το HYUNDAI HDV-320U που νομίχω έχουν ζητήσει και άλλοι εδώ.

Εφόσων τα DVD που έχουμε παίζουν του υπότιτλους, καλά θα ήταν όσοι μπορούν να "ανεβάζουν" δείγματα από μια ταινία ώστε να έχουμε καλύτερη εικόνα για μια επικείμενη αγορά μας.

 

Ευχαριστώ.

post-62676-129062956321_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτο με τους υπότιτλους ?

Επίσης θα ήθαλα να μάθω για τις διαστάσεις του γιατί δεν τις βρήκα σε κανένα online κατάστημα.

 

Δεν είναι και οι καλύτερες φωτογραφίες... αλλα κάτι θα καταλάβεις. Είναι πολύ εύχρηστο μηχάνημα καθώς έχει το card reader και το usb. To προτείνω ανεπιφύλακτα.

post-73147-129062956615_thumb.jpg

post-73147-129062956617_thumb.jpg

post-73147-129062956617_thumb.jpg

post-73147-129062956618_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...