Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχολείται κανείς με ταινίες Bluray rip (.mkv)?

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορέσω να δω Ελληνικούς υπότιτλους.

Με το MKVtoolNix μπορώ και ενσωματώνω τους Ελληνικούς υπότιτλους στην ταινία και παίζουν άψογα στους software players αλλά δεν ξέρω για το συγκεκριμένο drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μοντέλο: HYUNDAI HDV-320U

Κατηγορία: Player

Ανάγκη αναβάθμισης: ΟΧΙ

Τιμή: 45 Ε

USB: ΝΑΙ

HDMI: ΟΧΙ

Κατάστημα αγοράς: MAKRO

Ημερομηνία Αγοράς: Οκτώβριος 2007

Χρήστης: lordeco

Σχόλια: Ελληνικοί υπότιτλοι DVX από CD, DVD και USB stick σε srt χωρίς πρόβλημα. Εχει SCART, Video, Svideo και συνιστώσες για εικόνα. Εχει ομοαξωνική DD, ξεχωριστές 5.1 εξόδους και Stereo εξόδους για ήχο. Ελληνικό menu. (Να μήν επεκταθώ στα διάφορα mp3, wma, Kodak κλπ.). Αν υπάρχουν πολλα avi με τα αντίστοιχα srt σε ένα DVD, δεν τα αναγνωρίζει μόνο του, αλλά του λες εσύ ποιό avi θα παίξει με ποιό srt μέσα από μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το audioline dvx561 region free από το multirama. Αναγνωρίζει ελληνικούς υπότιτλους κανονικά, μερικοί όμως που κατέβασα από το internet δεν παίζουν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί (όλοι είναι .srt). Στον Η/Υ παίζουν κανονικά.Επίσης μου φαίνονται λίγο μικροί στο μέγεθος.

Usb δεν έχει και HDMI. Κατά τα άλλα φαίνεται απροβλημάτιστο.

Το φοβερό είναι στην τιμή :29.90 Ευρώ. Δεν νομίζω να υπάρχει φθηνότερο:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ζητήσω συγγνώμη εκ των προτέρων, να βγω ελάχιστα εκτός θέματος και να ρωτήσω πού θα μπορούσα να βρώ κάποιο topic όπου αναφέρονται ακριβώς τα είδη των αρχείων avi που παίζουν τα DVD players (divx), διότι αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Εχω τεστάρει αρκετά αρχεία σε διάφορα δισκάκια, τα οποία δέν αναγνωρίζονται. Ολα είναι avi, κάποια είναι μικρότερα κάποια μεγαλύτερα, κάποια με AC3 ήχο και κάποια με απλό stereo, με ενσωματωμένους ή εξωτερικούς υποτίτλους. Τελικά σχεδόν πάντα αναγνωρίζεται μόνο το πρώτο αρχείο, χωρίς υποτίτλους και τις περισσότερες φορές χωρίς καν ήχο. :cry:

(Δεν μπορεί, κάτι δεν κάνω καλά...)

 

Κανείς δεν έχει απάντηση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το audioline dvx561 region free από το multirama. Αναγνωρίζει ελληνικούς υπότιτλους κανονικά, μερικοί όμως που κατέβασα από το internet δεν παίζουν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί (όλοι είναι .srt). Στον Η/Υ παίζουν κανονικά.Επίσης μου φαίνονται λίγο μικροί στο μέγεθος.

Usb δεν έχει και HDMI. Κατά τα άλλα φαίνεται απροβλημάτιστο.

Το φοβερό είναι στην τιμή :29.90 Ευρώ. Δεν νομίζω να υπάρχει φθηνότερο:-D

 

Ανοίγεις με το notepad τους υπότιτλους και τους σώζεις με μορφή ansi. Δοκίμασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, zavlakas

ΟΧΙ, δεν τα γράφω σε multisession. Παίρνω ένα DVD, ρίχνω μέσα όλα τα αρχεία (avi και srt) και το γράφω disk at once και closed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις με το notepad τους υπότιτλους και τους σώζεις με μορφή ansi. Δοκίμασε το.

 

Μα είναι ήδη σε μορφή ansi:confused: δοκίμασα και unicode αλλά κάνει τα ίδια. Με κάποιους υπότιτλους απλά κολλάει και δεν παίζει και πρέπει να το κλείσω από το power off ενώ με άλλους απλά δεν τους αναγνωρίζει και παίζει κανονικά χωρίς υπότιτλους. Έχω βρει μόνο δύο ταινίες που το κάνει αυτό σε όλες τις άλλες παίζουν κανονικά οι υπότιτλοι. Μπέρδεμα:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, zavlakas

ΟΧΙ, δεν τα γράφω σε multisession. Παίρνω ένα DVD, ρίχνω μέσα όλα τα αρχεία (avi και srt) και το γράφω disk at once και closed.

 

 

Δοκιμασε να βαλειςκαθε ταινια σε ξεχωριστο folder, μαζι με τους υποτιτλους της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να βαλεις καθε ταινια σε ξεχωριστο folder, μαζι με τους υποτιτλους της...

Οι δοκιμές μου έγιναν σε Sony RDR-GX220, Philips DVP5160, F&U DVD-3705, με παρόμοια αποτελέσματα.

Δεν είχα δοκιμάσει σε folders. Θα το δοκιμάσω.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To LG DR-275 παίζει εξωτερικούς ελληνικούς υπότιτλους? Γνωρίζει κανείς?

 

 

Παλιο μοντελλο.Το εχω και ειναι μια χαρα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...