Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Μόλις αγόρασα το bestseller LG DVX298H και θα ήθελα τις συμβουλές των ειδικών. ;)

 

Μπορώ να συνδέσω εξωτερικό σκληρό στη θύρα USB; Σε κάποιο παλιότερο thread είχε αναφερθεί ότι γίνεται αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία με την LG μου είπαν ότι δεν γίνεται και ότι μπορώ να συνδέσω μόνο usb stick με flash memory! :mad: Ισχύει πράγματι κάτι τέτοιο; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Αν ισχύει, υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος της memory (π.χ. 2gb, 4gb, 6gb);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα. Προσφατα ενας γνωστος μου αγορασε το SA -PT850 της panasonic.

Το συγκεκριμενο εχει εισοδο usb. Οταν του εβαλα ομως να παιξει ενα divx το αρχειο υποτιτλων το φορτωσε κανονικα αλλα τα εμφανιζε κινεζικα. Μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο ή ατυχησα?

 

Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε αυτό. Πολύ γρήγορο και πολύ εύκολο.

 

 

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Μόλις αγόρασα το bestseller LG DVX298H και θα ήθελα τις συμβουλές των ειδικών. ;)

 

Μπορώ να συνδέσω εξωτερικό σκληρό στη θύρα USB; Σε κάποιο παλιότερο thread είχε αναφερθεί ότι γίνεται αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία με την LG μου είπαν ότι δεν γίνεται και ότι μπορώ να συνδέσω μόνο usb stick με flash memory! :mad: Ισχύει πράγματι κάτι τέτοιο; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Αν ισχύει, υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος της memory (π.χ. 2gb, 4gb, 6gb);

 

Τσέκαρε post #512 #512 #525

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα.

 

Μόλις αγόρασα το bestseller LG DVX298H και θα ήθελα τις συμβουλές των ειδικών. ;)

 

Μπορώ να συνδέσω εξωτερικό σκληρό στη θύρα USB; Σε κάποιο παλιότερο thread είχε αναφερθεί ότι γίνεται αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία με την LG μου είπαν ότι δεν γίνεται και ότι μπορώ να συνδέσω μόνο usb stick με flash memory! :mad: Ισχύει πράγματι κάτι τέτοιο; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Αν ισχύει, υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος της memory (π.χ. 2gb, 4gb, 6gb);

 

To LG-298Η παιζει κανονικα απο δισκο 250GB (fat32) με δικια του τροφοδοσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To LG-298Η παιζει κανονικα απο δισκο 250GB (fat32) με δικια του τροφοδοσια

 

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ! Με γλύτωσες από μεγάλη ταλαιπωρία. :-) Φαντάζομαι ότι η αυτόνομη τροφοδοσία είναι απαραίτητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου αν μου επιτρέπετε θα ήθελα να κάνω μια ηλίθια ερώτηση. Τα αναγραφόμενα στην λίστα DVD players παίζουν ΌΛΑ dvd με divx/xvid??? Η ερώτηση ακούγεται ηλίθια αλλά το παλιό μου DVD player (ένα Sony 4-ετίας, το οποίο δεν έχει καμία σχέση με divx) παίζει μεν CDs με mp3s ή με φωτογραφίες αλλά όταν του βάζω DVD με mp3s ή με φωτογραφίες αρνείται να τα διαβάσει. Επειδή είμαι στο ψάξιμο για ένα DVD player το οποίο να παίζει χωρίς πρόβλημα DVDs με Divx και Xvid ποιό θα προτείνατε??? (προφανώς με το μικρότερο δυνατό κόστος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου αν μου επιτρέπετε θα ήθελα να κάνω μια ηλίθια ερώτηση. Τα αναγραφόμενα στην λίστα DVD players παίζουν ΌΛΑ dvd με divx/xvid??? Η ερώτηση ακούγεται ηλίθια αλλά το παλιό μου DVD player (ένα Sony 4-ετίας, το οποίο δεν έχει καμία σχέση με divx) παίζει μεν CDs με mp3s ή με φωτογραφίες αλλά όταν του βάζω DVD με mp3s ή με φωτογραφίες αρνείται να τα διαβάσει. Επειδή είμαι στο ψάξιμο για ένα DVD player το οποίο να παίζει χωρίς πρόβλημα DVDs με Divx και Xvid ποιό θα προτείνατε??? (προφανώς με το μικρότερο δυνατό κόστος)

 

Tα αγαπημένα του θέματος εδώ, και στο ανάλογο θέμα στο Greektvsubs είναι τα ....

LG DVX-298H και PHILIPS DVP-5980

μετά από πολλά πολλά post. :-D

 

Και τα 2 έχουν USB-HDMI και κάνουν upscale το LG στα 1080i και το PHLIPS στα 1080p.

 

Και τα 2 έχουν κοντά στα 90 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια χαζη ερωτηση.Ειδα καλα λογια στη λιστα σας για το advent 3326eu.Στον Κοτσωβολο ομως βρισκω μονο το 3326Ε.Ειναι το ιδιο μ ετο προανεφερθεν ή καμια σχεση????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι φιλοι καλησπερα σε ολους. Πρωτα απο ολα να ευχαριστησω ολους εσας που δινεται τον χρονο και τον κοπο σας για να μπορουμε να βλεπουμε ελληνικους υποτιτλους σε dvd players οπωσ το philips 5980 που μετα την εγκατασταση του firmware του zavlaka (μαλλον zagenius) ειναι αψογο. Εχω μια ερωτηση. Αγορασε ενας φιλος το dvd daewoo DMK41 και δεν αναγνωριζει ελληνικους υποτιτλους. Υπάρχει κανενα firmware ?

Στο PHILIPS 5980 η USB αναγνωριζει εξωτερικο σκληρο σε fat32, γιατι το δικο μου οχι.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι φιλοι καλησπερα σε ολους. Πρωτα απο ολα να ευχαριστησω ολους εσας που δινεται τον χρονο και τον κοπο σας για να μπορουμε να βλεπουμε ελληνικους υποτιτλους σε dvd players οπωσ το philips 5980 που μετα την εγκατασταση του firmware του zavlaka (μαλλον zagenius) ειναι αψογο. Εχω μια ερωτηση. Αγορασε ενας φιλος το dvd daewoo DMK41 και δεν αναγνωριζει ελληνικους υποτιτλους. Υπάρχει κανενα firmware ?

Στο PHILIPS 5980 η USB αναγνωριζει εξωτερικο σκληρο σε fat32, γιατι το δικο μου οχι.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση.

 

Για το Daewoo δεν ξέρω κάτι σχετικό. Μέχρι να βρεθεί κάτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το θεικό πρόγραμμα.

 

Οσο για το δίσκο μπορεί να χρειαστεί κάποια λεπτά (3-4-5?) αν είναι μεγάλος.

Κάνε λίγο υπομονή και μπορεί να δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα είμαι καινούριο μέλος του site αν και το γνωρίζω εδώ και καιρό λόγω του ότι αγόρασα μέσω των συμβουλών του ένα LG 172 φέτος το Πάσχα για υποστήριξη υπότιτλων. Δεν πέταξα από τη χαρά μου με το συγκεκριμένο μοντέλο μιας και εμφάνιζε προβλήματα, όπως και ένα 298Η πριν λίγες μέρες το οποίο τελικά επέστρεψα από όπου το πήρα για ένα PHILIPS 5860, το οποίο πρέπει να ήταν πειραγμένο καθώς χωρίς αναβάθμιση μου παίζει ελληνικούς υπότιτλους! Φοβερό μηχάνημα, παίζει σχεδόν τα πάντα!Κατά τη γνώμη μου ανώτερο από τα LG γιατί έχω και ένα φορητό PHILIPS και ένα DVD Player RECORDER. Πάντως μου κάνει εντύπωση σε όλους όσους ασχολούνται με αναβαθμίσεις, firmware που βρήσκουν το χρόνο να δουν τελικά τις ταινίες τους ή να ασχοληθούν με κάτι άλλο. Θα πρέπει να τους κόψουμε κάποιο επίδομα για τον κόπο τους....Συγχαρητήρια γιατί εμένα προσωπικά με βοηθήσαν στην αγορά συσκευών χωρίς να ταλαιπωρηθώ. Βέβαια άβυσσος η ψυχή των ηλεκτρονικών όπως είπε κάποιος στο forum....γιατί όλο και καινούριες περιπτώσεις εμφανίζονται. Το πλαίσιο έφερε ένα CREATIVE 60GB, σε μέγεθος τσέπης που υποστηρίζει avi αρχεία χωρίς όμως υπότιτλους. Τιμή 279 euro.Θα περιμένω κανά 2 χρονάκια μάλλον για να πέσει η τιμή!!!! Συγγνώμη για την πολυλογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Το πλαίσιο έφερε ένα CREATIVE 60GB, σε μέγεθος τσέπης που υποστηρίζει avi αρχεία χωρίς όμως υπότιτλους. Τιμή 279 euro.Θα περιμένω κανά 2 χρονάκια μάλλον για να πέσει η τιμή!!!! Συγγνώμη για την πολυλογία...

 

Κοίταξε σ'αυτό το θέμα για φορητά media players.

Αναφέρθηκε κάποιο που παίζει srt ελληνικούς υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ζητήσω συγγνώμη εκ των προτέρων, να βγω ελάχιστα εκτός θέματος και να ρωτήσω πού θα μπορούσα να βρώ κάποιο topic όπου αναφέρονται ακριβώς τα είδη των αρχείων avi που παίζουν τα DVD players (divx), διότι αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Εχω τεστάρει αρκετά αρχεία σε διάφορα δισκάκια, τα οποία δέν αναγνωρίζονται. Ολα είναι avi, κάποια είναι μικρότερα κάποια μεγαλύτερα, κάποια με AC3 ήχο και κάποια με απλό stereo, με ενσωματωμένους ή εξωτερικούς υποτίτλους. Τελικά σχεδόν πάντα αναγνωρίζεται μόνο το πρώτο αρχείο, χωρίς υποτίτλους και τις περισσότερες φορές χωρίς καν ήχο. :cry:

(Δεν μπορεί, κάτι δεν κάνω καλά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους :)

 

Πριν λιγες μερες πηρα απο mediamarkt το Tevion DRW1605HDD.

Ειναι DVD recorder με 160Gb σκληρο δισκο.

Οσον αφορα στα Divx, δυστυχως τα Ελληνικα στους υποτιτλους ειναι ακαταλαβιστικα... :(

Επισης τα Divx δεν τα παιζει full screen (!!)....

Ξερει κανεις κατι για αυτη τη συσκευη?

Εχεις κανεις υποψιν του κανα firmware για αυτο το μηχανημα????

 

Ευχαριστω.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...