Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά κι από μένα, μετά από σχετική μελέτη του σχετικού θέματος αγόρασα κι εγώ ένα LG DVX298Η. Ενώ μου παίζει κανονικά από ένα Kingston 4G Flashακι, έχω πρόβλημα στο ότι δε μου αναγνωρίσει έναν εξωτερικό σκληρό 200G. Ο δίσκος φυσικά είναι φορμαρισμένος σε fat32. Η θήκη που είναι μέσα είναι αυτή: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805748

Δοκίμασα και να τον έχω ανοιχτό το δίσκο και να ανοίξω έπειτα το DVD και να ανοίξω πρώτα το DVD και μετά το δίσκο (δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) καμιά αντίδραση. Κάποια βοήθεια??

Επίσης υπάρχει κάποιο καινούριο firmware για το LG DVX298Η και πως μπορώ να δω πια έκδοση έχει?

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια που μου δώσατε μέσα από αυτές τις σελίδες και συγχαρητήρια για τη δουλειά σας!!

 

Είσαι ευχαριστημένος δηλαδή με αυτό το μοντέλο;

 

"μια φωτο θα ηταν οτι πρεπει"

 

Αυτή κάνει? :-):-)

 

2zxmkvs.jpg

 

Οι υπότιτλοι του παλαιότερου LG DNX-190H και LG DVX-298H είναι ίδιοι.

Αν είναι αυτό το μέγεθος από εξωτερικούς υπότιτλους ειναι πρώτο

Asxetius το έχεις και εσύ αυτό;

Μάλλον θα το χτυπήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είσαι ευχαριστημένος δηλαδή με αυτό το μοντέλο;

 

 

Αν είναι αυτό το μέγεθος από εξωτερικούς υπότιτλους ειναι πρώτο

Asxetius το έχεις και εσύ αυτό;

Μάλλον θα το χτυπήσω!

 

Ναι αυτό είναι το μέγεθος.

Οχι δεν το έχω μέσα στα 8 DVD player μου. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο http://www.limnaios.gr θα το βρεις 652,79 ευρω.

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

 

Ενημέρωση λίστας 14-9-07 - 0:47

 

+ IQ DVD-351

+ TOSHIBA RD-XS24SB (160GB)

+ LG LH-W961IA

 

& to IQ DVD-360, parolo pou 8eoreitai DVD player pezei mia xara ellinikous ypotitlous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι φιλοι. Ενα καινουργιο home cinema της LG στο e-shop το LH-T760IB που με ενδιαφερει να αγορασω γνωριζει κανεις αν παιζει τους ελληνικους υποτιτλους οπως τοσα αλλα της LG?Δυστυχως ειμαι στο γραφειο και δεν μπορω να κατεβασω το αρχειο με τα DVDs που παιζουν ελληνικους υποτιτλους. Το τελευταιο που εχω απο τις αρχες Οκτωβριου δεν το εχει μεσα νομιζω. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι φιλοι. Ενα καινουργιο home cinema της LG στο e-shop το LH-T760IB που με ενδιαφερει να αγορασω γνωριζει κανεις αν παιζει τους ελληνικους υποτιτλους οπως τοσα αλλα της LG?Δυστυχως ειμαι στο γραφειο και δεν μπορω να κατεβασω το αρχειο με τα DVDs που παιζουν ελληνικους υποτιτλους. Το τελευταιο που εχω απο τις αρχες Οκτωβριου δεν το εχει μεσα νομιζω. Ευχαριστω

 

Aπο τότε μπήκαν στην λίστα τα LG LH-W961IA και LG HT-552TH .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τότε μπήκαν στην λίστα τα LG LH-W961IA και LG HT-552TH .

 

Αρα δεν γνωριζουμε τιποτα για το συγκεκριμενο μοντελο. Τοτε φανταζομαι θα ειμαι εγω αυτος που θα συμπληρωσει την λιστα με αυτο το μοντελο. Ελπιζω μονο οπως πολλα αλλα LG να διαβαζει και αυτο ελληνικους υποτιτλους Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα δεν γνωριζουμε τιποτα για το συγκεκριμενο μοντελο. Τοτε φανταζομαι θα ειμαι εγω αυτος που θα συμπληρωσει την λιστα με αυτο το μοντελο. Ελπιζω μονο οπως πολλα αλλα LG να διαβαζει και αυτο ελληνικους υποτιτλους Ευχαριστω

 

Τα τελευταία 1-2 χρόνια νομίζω ότι τα LG δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα στο να εμφανίζουν ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτιαξα ένα DVD για να κάνω test σε διάφορα players/recs που υπάρχουν σε καταστήματα στο οποίο έβαλα 3 αρχεία avi 700ΜΒ, 700ΜΒ και 1.4GB, μαζί με τους srt υποτίτλους τους με το ίδιο όνομα, στο root dir του dvd. Ολα είναι με long filenames.

Μόλις δοκίμασα να δω τι κάνει (η πρώτη μου επαφή) σε ένα SONY RDR GX220 που βρήκα πρόχειρο στη δουλειά.

Μετά από λίγη ώρα ανάγνωσης, άρχισε να παίζει μόνο το πρώτο avi, χωρίς υποτίτλους και χωρίς ήχο, βγάζοντας ανακοίνωση No Digital Sound Data Loaded.

Οι ήχοι αν θυμάμαι καλά ήταν όλοι AC3.

Αποτέλεσμα: 1η επαφή - Αποτυχία!

 

Οι γκουρού του forum θα έχουν την καλωσύνη να δώσουν τα φώτα τους παρακαλώ?

 

 

Επίσης κάτι ακόμα.

Σε κάποιο post διάβασα ότι το PHILIPS 5980 έχει USB 2.0, ενώ ο Zavlakas μου είχε απαντήσει σε ερώτησή μου ότι προς το παρόν δεν ευπάρχει USB παρά μόνον η 1.1 για τα DVD P/Rs.

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερίχω παίδες,

είμαι νέος στο φορουμ

για το PHILIPS HTS3154 ξέρει κανείς τίποτα;; Διαβάζει υπότιτλους αλλά δεν εχει πρόβλημα στο encoding. Κανα firmware update υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα απο Mediamarkt το LG RH-277H και ενω μου εδειξε υποτιτλους κατι εκανα και δεν τους βλεπω...

 

5234 κωδικο δεν βαζουμε για υποτιτλους ??? Κωδικο περιοχης ????

 

Και κατι αλλο....Ενω λεει για usb στο μενου επιλογης δεν βλεπω πουθενα usb...

Η "ευχαριστη" εκπληξη ειναι οτι ειχε καλωδιο scart και ενα αλλο για συνδεση tv με το recorder.

 

 

 

Edit

 

Τελικα την usb την εχει μπροστα πισω απο το πτυσομενο πορτακι αλλα παιζει μονο αρχεια wma , mp3 και jpeg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αγόρασα το πιο πάνω μηχάνημα

Παίζει τους υπότιτλους, καθαρά χωρίς αναβάθμιση.

Εχει οπτική είσοδο.

Παίζει DVDMP3.

Εχει USB και παίζει από κει τις ταινίες.

(Πολύ) καλή γενικώς απόδοση για τα χρήματα του.

Φίλε eemix, γεια σου, ενδιαφέρομαι και εγώ για ένα τέτοιο σύστημα. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς : α) από που το αγόρασες? β)Divx αρχεία από ότι καταλαβαίνω παίζει, τι γίνεται με τα Xvid αρχεία? τα παίζει? (sorry αν η ερώτησή μου είναι κουτή). Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα απο Mediamarkt το LG RH-277H και ενω μου εδειξε υποτιτλους κατι εκανα και δεν τους βλεπω...

 

5234 κωδικο δεν βαζουμε για υποτιτλους ??? Κωδικο περιοχης ????

 

Και κατι αλλο....Ενω λεει για usb στο μενου επιλογης δεν βλεπω πουθενα usb...

 

Η "ευχαριστη" εκπληξη ειναι οτι ειχε καλωδιο scart και ενα αλλο για συνδεση tv με το recorder.

 

 

 

Edit

 

Τελικα την usb την εχει μπροστα πισω απο το πτυσομενο πορτακι αλλα παιζει μονο αρχεια wma , mp3 και jpeg.

 

 

Με τους υποτιτλους ενταξει αλλα αν προγραμματησεις την συσκευη για εγγραφη πρεπει να την κλεισεις για να την αποθυκευσει και απο εκει και μετα μεχρι να ολοκληρωσει την εγγραφη η συσκευη ειναι...νεκρη.Πολυ κακο αυτο.:mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Προσφατα ενας γνωστος μου αγορασε το SA -PT850 της panasonic.

Το συγκεκριμενο εχει εισοδο usb. Οταν του εβαλα ομως να παιξει ενα divx το αρχειο υποτιτλων το φορτωσε κανονικα αλλα τα εμφανιζε κινεζικα. Μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο ή ατυχησα?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...