Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδιά κι από μένα, μετά από σχετική μελέτη του σχετικού θέματος αγόρασα κι εγώ ένα LG DVX298Η. Ενώ μου παίζει κανονικά από ένα Kingston 4G Flashακι, έχω πρόβλημα στο ότι δε μου αναγνωρίσει έναν εξωτερικό σκληρό 200G. Ο δίσκος φυσικά είναι φορμαρισμένος σε fat32. Η θήκη που είναι μέσα είναι αυτή: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805748

Δοκίμασα και να τον έχω ανοιχτό το δίσκο και να ανοίξω έπειτα το DVD και να ανοίξω πρώτα το DVD και μετά το δίσκο (δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) καμιά αντίδραση. Κάποια βοήθεια??

Επίσης υπάρχει κάποιο καινούριο firmware για το LG DVX298Η και πως μπορώ να δω πια έκδοση έχει?

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια που μου δώσατε μέσα από αυτές τις σελίδες και συγχαρητήρια για τη δουλειά σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήθελε λίγο παραπάνω υπομονή τον είδε κανονικά :)

Άψογο παιδιά το συστήνω ανεπιφύλακτα!

 

Ξέρουμε κάτι για το αν υπάρχει νέο firmware και πως μπορώ να δω πιο έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήθελε λίγο παραπάνω υπομονή τον είδε κανονικά :)

Άψογο παιδιά το συστήνω ανεπιφύλακτα!

....

 

Πόσα δευτερόλεπτα/λεπτά? κάνει για να δει τον δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους...

Αγορασα το Advent 3326EU απο Κωτσοβολο και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, για τα λεφτα του βεβαια.

Εχω ομως το εξης προβλημα: Μολις δοκιμασα με USB να δω divx με υποτιτλους.Ολα καλα απλα εμφανιζει τους υποτιτλους αρκετα πιο πανω απ'οτι θα επρεπε.Σχεδον στη μεση της οθονης.. Ξερει κανεις αν διορθώνεται αυτο με καποια ρυθμιση?? Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελώ για united 7080 υποτιτλους thanks

 

Πάρε για united 7080 υποτιτλους thanks :-D

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=188394

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Γεια χαρα σε ολους...

Αγορασα το Advent 3326EU απο Κωτσοβολο και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, για τα λεφτα του βεβαια.

Εχω ομως το εξης προβλημα: Μολις δοκιμασα με USB να δω divx με υποτιτλους.Ολα καλα απλα εμφανιζει τους υποτιτλους αρκετα πιο πανω απ'οτι θα επρεπε.Σχεδον στη μεση της οθονης.. Ξερει κανεις αν διορθώνεται αυτο με καποια ρυθμιση?? Ευχαριστω..

 

Στο #332 και #340 ο Getta Robo μας έδωσε την πληροφορία.

Αν θέλεις στείλε του pm για να σου απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι, ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα DVD/VHS combi μηχάνημα, αφού το VHS μου δείχνει σημάδια κόπωσης και όπου νά'ναι παραδίδει το πνεύμα.

Μετά από μια (πολύ) σύντομη έρευνα αγοράς, βρήκα τα παρακάτω μοντέλα στην ελληνική αγορά.

AEG VCR-D 4507

LG RC-278

LG V190

LG V280

PHILIPS DVP3350V

PHILIPS DVDR3510V

Samsung DVD-V6700

Samsung SV-DVD-5500

Schneider DVC 4015

SONY SLV-D993

Toshiba D-VR50

Toshiba SD-38VF

Είναι κάποιος γνώστης των παραπάνω, για να γράψει εντυπώσεις? Κάποια πρόταση?

Γνωρίζει κάποιος ποια από τα παραπάνω παίζουν σωστά ελληνικούς υποτίτλους?

 

Ευχαριστώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι, ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα DVD/VHS combi μηχάνημα, αφού το VHS μου δείχνει σημάδια κόπωσης και όπου νά'ναι παραδίδει το πνεύμα.

Μετά από μια (πολύ) σύντομη έρευνα αγοράς, βρήκα τα παρακάτω μοντέλα στην ελληνική αγορά.

AEG VCR-D 4507

LG RC-278

LG V190

LG V280

PHILIPS DVP3350V

PHILIPS DVDR3510V

Samsung DVD-V6700

Samsung SV-DVD-5500

Schneider DVC 4015

SONY SLV-D993

Toshiba D-VR50

Toshiba SD-38VF

Είναι κάποιος γνώστης των παραπάνω, για να γράψει εντυπώσεις? Κάποια πρόταση?

Γνωρίζει κάποιος ποια από τα παραπάνω παίζουν σωστά ελληνικούς υποτίτλους?

 

Ευχαριστώ :-D

 

Δες το 1ο πόστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι, ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα DVD/VHS combi μηχάνημα, αφού το VHS μου δείχνει σημάδια κόπωσης και όπου νά'ναι παραδίδει το πνεύμα.

 

 

Επιλογη σου βεβαια αλλα γιατι δεν παιρνεις ενα dvd με σκληρο δισκο που αντικαθιστα το VHS ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι, ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα DVD/VHS combi μηχάνημα, αφού το VHS μου δείχνει σημάδια κόπωσης και όπου νά'ναι παραδίδει το πνεύμα.

 

 

Επιλογη σου βεβαια αλλα γιατι δεν παιρνεις ενα dvd με σκληρο δισκο που αντικαθιστα το VHS ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι, ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα DVD/VHS combi μηχάνημα, αφού το VHS μου δείχνει σημάδια κόπωσης και όπου νά'ναι παραδίδει το πνεύμα.

 

 

Επιλογη σου βεβαια αλλα γιατι δεν παιρνεις ενα dvd με σκληρο δισκο που αντικαθιστα το VHS ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το HD Recorder δεν θα με καλύψει στο θέμα του χρόνου εγγραφής, μια και γράφω αρκετές (πολλές δηλαδή) κασέτες πριν καταφέρω να βρω χρόνο να τις δω.

Είναι και πιο ακριβά εκτός των άλλων.

 

Το 1ο post φυσικά και το έχω διαβάσει προ πολλού και κατεβάζω και τα αρχεία, αλλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το HD Recorder δεν θα με καλύψει στο θέμα του χρόνου εγγραφής, μια και γράφω αρκετές (πολλές δηλαδή) κασέτες πριν καταφέρω να βρω χρόνο να τις δω.

Είναι και πιο ακριβά εκτός των άλλων.

 

Το 1ο post φυσικά και το έχω διαβάσει προ πολλού και κατεβάζω και τα αρχεία, αλλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα δευτερόλεπτα/λεπτά? κάνει για να δει τον δίσκο?
Είναι ένας 200άρης WD με 45G περίπου γραμμένα και κάνει περίπου στα 3-4 λεπτά να μου βγάλει το περιεχόμενο που έχει. Ξέρουμε μέχρι πόσα GB μπορεί να δει το συγκεκριμένο DVD?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...