Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτην την ειδα αφου οπως ειπα διαβασα ολες τις σελιδες,μια χαρα δειχνει.

σ ευχαριστω πολυ παντως.

Στα αλλα ερωτηματα μου μπορεις να με βοηθησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτην την ειδα αφου οπως ειπα διαβασα ολες τις σελιδες,μια χαρα δειχνει.

σ ευχαριστω πολυ παντως.

Στα αλλα ερωτηματα μου μπορεις να με βοηθησεις?

 

Στα προηγούμενα επεισόδια...

Ο kimmi ενας νέος χρήστης του insomnia έχει κάποιες απορίες σχετικά με το τι DVD να αγοράσει.

Ο άσχετος χρήστης Asxetius θα κάνει μια προσπάθεια για να ενημερώσει.

 

και τώρα η συνέχεια...

 

kimmi : "Υποθετω πως δεχονται και επανεγγραψιμα dvd με αρχεια avi ετσι?"

 

Asxetius : Ναι

 

kimmi : "στο πρωτο(PHILIPS DVP 5980) με φοβιζει το γεγονος οτι πρεπει να περασω καποιο προγραμμα(δεν ξερω καν πως) "

 

Asxetius : Firmware όχι πρόγραμμα. Κατεβάζοντας το αρχείο έχει και 4 σελίδες οδηγίες σε μορφή *.pdf για την όλη διαδικασία.

 

kimmi : "θελω ενα dvd που να παιζει τα avi(divx,xvid) απο το pc μου ειτε με ενσωματωμενους subs ειτε σαν 2 αρχεια με το ιδιο ονομα"

 

Asxetius : Αν χρησιμοποιήσεις το θεικό πρόγραμμα του dhmk για ενσωμάτωση υποτίτλων, το LG DVX-298H είναι δοκιμασμένο παίζει. Για το PHILIPS DVP 5980 δεν το βλέπω στην λίστα του. Υπάρχει το PHILIPS DVP 5960.

Οσο για *.srt υπότιτλους εννοείται παίζει :-)

 

kimmi : "Εχω μια bravia και θελω να εχω την καλυτερη δυνατη εικονα μεσω hdmi."

 

Asxetius : Οπως το είπες, αυτή είναι η καλύτερη σύνδεση.

 

kimmi : "Μελλοντικα επισεις θελω πανω στο dvd που θα παρω να φτιαξω ενα αξιοπιστο home cinema αγοραζοντας μονο τα ηχεια."

 

Asxetius : Τα συγκεκριμένα μηχανήματα δεν έχουν 5.1 αναλογικές εξόδους για σύνδεση ηχείων. Εχουν μόνο Left Right.

Αν θες μόνο 2 ηχεία γίνεται. Και τα ηχεία θα πρέπει να είναι ενεργά(να έχουν ενισχυτή επάνω τους).

Αν θες 5.1, μόνο αν πάρεις ενισχυτή και συνδεθεί με την οπτική ή την coaxial.

Υπάρχουν και σετ 5.1 ηχείων-ενισχυτή αλλά δεν ξέρω αν σε συμφέρει.

Για μένα η πιο καλή λύση είναι ξεχωριστά κομμάτια όλα. DVD, ενισχυτής, ηχεία.

 

Τέλος επεισοδίου

 

συνεχίζεται... :-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ψάχνοντας κάποια οικονομικά HOME CINEMAS είδα και αυτό: LG HT-552TH (290 η χαμηλότερη τιμή).

Από τα χαρακτηριστικά του (αυτά που μπορώ να δω) είμαι ικανοποιημένος. Απόδοση δεν ξέρω στην πράξη.

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς από εμπειρία ή ακόμη καλύτερα ιδία γνώμη...

Παίζει srt υπότιτλους και 2ον παίζει DVDMP3?

 

Οσοι "σοφοί" ας δώσετε τα φώτα σας.

 

*Εάν υπάρχει άλλη οικονομική πρόταση με παρόμοια χαρακτηριστικά, (απαραίτητη και η οπτική είσοδος ευπρόσδεκτη)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: Έχει κάποιος το Pioneer DV-600? Και αν ναι, έχει συνδέσει στη USB εξωτερικό δίσκο; Παίζει κανονικά ή έχει πρόβλημα να τον αναγνωρίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

γνωρίζει κάποιος σχετικά με τα home cinema μοντέλα της sony SONY DAV-DZ230 και SONY DAV-DZ231 αν υποστηρίζουν ελληνικούς υπότιτλους?

Επίσεις αν κάποιος καταλάβει την διαφορά σε αυτά τα δύο μοντέλα ας διαφωτίσει και μας.

http://www.eshop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalimera kai pali. exo kai ena allo provlimataki me to philips 5160. exo ena usb flashaki sandisk cruzer micro 4gb me tin texnologia u3. lipon otan to karfono sto dvd m m leei oti i siskeui den bori na anagnoristi. borei na m pei kapios giati?mipos fteei pou einai u3?na to kano aplo flashaki?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera paidia

Pira simera ena Thomson DTH270E apo to electroworld exei USB in exo to exis provlima

Vazo ton exoteriko tis Western Digital MyBook 500GB den ton anagnorizei katlolou

Vazo enan allo exoteriko episis den ton anagnorizei katholou exei kaneis kamia idea?

Xerete ean katafero telika na mou tous anagnorisei ti tha ginei me tous ypotitlous ean tha tous paizei kanonika h oxi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O σκληρος ειναι διαμορφωμενος σε NTFS ή FAT32?

 

Se NTFS einai file mou kai oi dyo skliroi pou dokimasa alla meta dokimasa kai me ena flashaki pou einai FAT32 kai to vlepei kanonika kai tora skeftomai na kano kai ton ena disko FAT ti lete?

Kata ta alla vlepei mono tous ensomatomenous ypotitlous kai oxi tous xexoristous srt alla den me peirazei kai toso eyxaristimenos eimai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...