Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα και εγώ το Advent 3326E και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στηρίζει ελληνικούς υπότιτλους από το εργοστάσιο οι οποίοι όμως αντί για λευκοί εμφανίζονται κίτρινοι (κάτι το οποίο συνηθίζεται όμως). Η αναπαραγωγή από το card reader είναι απροβλημάτιστη με ότι και αν δοκίμασα και η απόδοση στην αναπαράγωγη divx,xvid ταίνιών εξαιρετική χωρίς σπασίματα στην κίνηση και άλλα τέτοια.Σε συνδυασμό με το πρόγραμμα AviaddSUB 5 μπορεί κανείς να φτιάξει σε ελάχιστο χρόνο και τους υπότιτλους όπως επιθυμεί ο ίδιος.Η αναπαραγωγή των .divx αρχείων του συγκεκριμένου προγράμματος είναι απροβλημάτιστη και ρυθμίζοντας το VH sto 450 οι υπότιτλοι φαίνονται μια χαρά.

Συνιστώ το player ανεπιφύλακτα καθώς στα 49E δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο που να παρέχει όλα αυτά. (HDMI, USB, card reader, ελληνικά από το εργοστάσιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα και εγώ το Advent 3326E και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στηρίζει ελληνικούς υπότιτλους από το εργοστάσιο οι οποίοι όμως αντί για λευκοί εμφανίζονται κίτρινοι (κάτι το οποίο συνηθίζεται όμως). Η αναπαραγωγή από το card reader είναι απροβλημάτιστη με ότι και αν δοκίμασα και η απόδοση στην αναπαράγωγη divx,xvid ταίνιών εξαιρετική χωρίς σπασίματα στην κίνηση και άλλα τέτοια.Σε συνδυασμό με το πρόγραμμα AviaddSUB 5 μπορεί κανείς να φτιάξει σε ελάχιστο χρόνο και τους υπότιτλους όπως επιθυμεί ο ίδιος.Η αναπαραγωγή των .divx αρχείων του συγκεκριμένου προγράμματος είναι απροβλημάτιστη και ρυθμίζοντας το VH sto 450 οι υπότιτλοι φαίνονται μια χαρά.

Συνιστώ το player ανεπιφύλακτα καθώς στα 49E δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο που να παρέχει όλα αυτά. (HDMI, USB, card reader, ελληνικά από το εργοστάσιο)

 

Καλές προβολές :-)

 

Για το μηχάνημα αυτό μας έχει μιλήσει ο Getta Robo στο #332 και #340

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, θελω να αγορασω το DVP-NS38 της sony και με ενδιαφερει να παιζει τα divx και τα xvid. Υπαρχει περιπτωση να υποστηριζει μονο ενα απο τα δυο? ή υποστηριζονται παντα και τα δυο? Γενικα σα μηχανημα το θεωρειτε καλο? Δε με ενδιαφερει να έχει hdmi ουτε και usb αλλα ουτε και η τιμη. Απλα θελω sony για να ειναι ιδιο με την τηλεοραση μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας χαιρετώ!

 

Ενδιαφέρομαι για κάποιο DVD Player που να μπορεί να παίξει αρχεία μεγαλύτερα από 2GB. Πρόκειται κυρίως για *.mkv αρχεία (που μπορεί φαντάζομαι και να γίνουν avi (xvid) εν ανάγκη) από video HD που κάποιες φορές φθάνουν τα 12GB+ ! Εννοείται ότι υπάρχουν και τα πατροπαράδοτα *.avi

Αυτά μπορεί να παίζουν από DVD (single ή dual layer) ή και από HDD.

Φυσικά ενδιαφέρομαι και για ελληνικούς υπότιτλους (*.srt, *.sub) όπως επίσης και για σωστό και γρήγορο USB (2).

Τί γίνεται σ'αυτές τις περιπτώσεις?

Υπάρχουν λύσεις?

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενδιαφέρομαι για κάποιο DVD Player που να μπορεί να παίξει αρχεία μεγαλύτερα από 2GB.

 

Δεν υπαρχει....

 

όπως επίσης και για σωστό και γρήγορο USB (2).

 

Ουτε αυτο υπαρχει ακομα...

...μονο 1.1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας χαιρετώ!

 

Ενδιαφέρομαι για κάποιο DVD Player που να μπορεί να παίξει αρχεία μεγαλύτερα από 2GB. Πρόκειται κυρίως για *.mkv αρχεία (που μπορεί φαντάζομαι και να γίνουν avi (xvid) εν ανάγκη) από video HD που κάποιες φορές φθάνουν τα 12GB+ ! Εννοείται ότι υπάρχουν και τα πατροπαράδοτα *.avi

Αυτά μπορεί να παίζουν από DVD (single ή dual layer) ή και από HDD.

Φυσικά ενδιαφέρομαι και για ελληνικούς υπότιτλους (*.srt, *.sub) όπως επίσης και για σωστό και γρήγορο USB (2).

Τί γίνεται σ'αυτές τις περιπτώσεις?

Υπάρχουν λύσεις?

 

Ευχαριστώ :)

 

Το μόνο μηχανάκι που ξέρω για την ώρα ότι παίζει *.mkv είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.alexander-noe.com/video/amg/en_myths.html

 

AVI supports files larger than any current hard discs. However, some software, like the firmware of many hardware MPEG4 players, cannot handle AVI files larger than 2 GB, although these have been specified more than 10 years ago
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

Δηλαδή με λίγα λόγια το θέμα είναι καθαρά το firmware (και πώς να μην ήταν άλλωστε).

Αρα είναι θέμα χρόνου πότε θα παρουσιαστεί firmware που να διαχειρίζεται FS που υποστηρίζει μεγάλα αρχεία, σαν το NTFS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

Δηλαδή με λίγα λόγια το θέμα είναι καθαρά το firmware (και πώς να μην ήταν άλλωστε).

Αρα είναι θέμα χρόνου πότε θα παρουσιαστεί firmware που να διαχειρίζεται FS που υποστηρίζει μεγάλα αρχεία, σαν το NTFS.

 

Χλωμο....

Ειναι θεμα υποστηριξης του openDML AVI....

...το οποιο ειναι εκτος DivX certification...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ το Advent 3326E και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στηρίζει ελληνικούς υπότιτλους από το εργοστάσιο οι οποίοι όμως αντί για λευκοί εμφανίζονται κίτρινοι (κάτι το οποίο συνηθίζεται όμως). Η αναπαραγωγή από το card reader είναι απροβλημάτιστη με ότι και αν δοκίμασα και η απόδοση στην αναπαράγωγη divx,xvid ταίνιών εξαιρετική χωρίς σπασίματα στην κίνηση και άλλα τέτοια.Σε συνδυασμό με το πρόγραμμα AviaddSUB 5 μπορεί κανείς να φτιάξει σε ελάχιστο χρόνο και τους υπότιτλους όπως επιθυμεί ο ίδιος.Η αναπαραγωγή των .divx αρχείων του συγκεκριμένου προγράμματος είναι απροβλημάτιστη και ρυθμίζοντας το VH sto 450 οι υπότιτλοι φαίνονται μια χαρά.

Συνιστώ το player ανεπιφύλακτα καθώς στα 49E δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο που να παρέχει όλα αυτά. (HDMI, USB, card reader, ελληνικά από το εργοστάσιο)

 

 

Φιλε ενδιαφεροντα αυτα που λες.Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω απο δευτερα εχω μερικες ερωτησεις.

1)Οι υποτιτλοι ειναι μικροι -μεγαλοι στη σωστη θεση??

2)Δοκιμασες τη usb θυρα(εβαλες εξωτερικο σκληρο)?Ολα οκ?

3)Παιζει τους υποτιτλους ολων των αρχειων μ εκαταληξη srt??

4)Εγγυηση????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello all,

 

καλώς σας βρήκα... !

 

Πριν κάμποσες ώρες πήρα από το MediaMarkt το DV-400V-s ... το οποίο με ενημέρωσε και ο πωλητής ότι δεν παίζει Ελληνικούς υπότιτλους εκτός αν ήξερα πως να το "φτιάξω" (όπως είπε χαμογελώντας).

Το έβαλα λοιπόν πριν κανά 3ώρο στο σαλόνι, το καλωδίωσα και πριν βάλω οτιδήποτε είπα να το κάνω upgrade...

κατέβασα λοιπόν το firmware που αναφέρεται λίστα στο attached file του 1ου post αυτού του thread, το έκανα burn σε ένα δισκάκι (Multisession off, low speed etc.), το πέρασα στο dvd και όλα good!

Έκανε reboot με το νέο logo και όλα καλά... βάζω dvd κλασσικό να παίξει... όλα super!!

Βάζω dvd με folders & avi files με embedded subs αλλά και με srt files... και κολλάει!!! :fear: :cry::cry:

Κολλάει εκεί που βλέπω τα περιεχόμενα, στο lcd του γράφει απλα "Gui" και δεν κάνει τίποτε (με το που θα πατήσω το play)!!!

Ο μόνος τρόπος να το συνεφέρουμε είναι να βγάλω το ρεύμα και να το ξαναβάλω... οπότε... εδώ είναι που θέλω τα φώτα όλων σας...

Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος αυτό το firmware update?

Αν ναι, του έπαιξε; Τι έκανε; Μήπως έκανα κάτι λάθος;

Αν δε το δοκίμασε κανείς, θέλει κανείς να του δώσω το dvd player μου για πειραματόζωο; Μιας και φαντάζομαι πως δεν μπορώ να το επιστρέψω σαν χαλασμένο μιας και έχει αλλάξει το Logo όταν ξεκινάει....

 

Please Help!!

 

Υ.Γ.

έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές μάρκες dvd & 3 τύπους συνολικά (Sony DVD+R, BurnIt DVD+R & DVD-R) και το usb stick μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειας σας παδιά

Αγόρασα το Samsung HT XQ 100. Ειναι σύστημα home theater. Δυστυχως δεν μου παίζει ελληνικούς υποτιτλους. Λέει στο Manual να βάλουμε τον κωδικο 1142 στην γλώσσα υποτίτλων αλλα δυστυχώς τίποτα. Μου εμφανίζει ακόμα κινέζικά. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος κωδικός για samsung για να δοκιμάσουμε.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...