Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαιρετώ το forum. Θα ηθελα τη βοήθεια των κατόχων LG DVX298Η. Είμαι και εγώ νεος ιδιοκτήτης αυτού του player. Παρατηρώ όμως ότι δεν αναγνωρίζει στον εξ. δίσκο που έχω (WD mybook 320GB) partition μεγαλύτερο από 250 GB. Αναρωτιέμαι, μόνο σε εμένα το κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ το forum. Θα ηθελα τη βοήθεια των κατόχων LG DVX298Η. Είμαι και εγώ νεος ιδιοκτήτης αυτού του player. Παρατηρώ όμως ότι δεν αναγνωρίζει στον εξ. δίσκο που έχω (WD mybook 320GB) partition μεγαλύτερο από 250 GB. Αναρωτιέμαι, μόνο σε εμένα το κάνει αυτό;

 

Ειναι φορμαρισμένος σε FAT32?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι φορμαρισμένος σε FAT32?

 

Βέβαια είναι σε FAT32. Αυξομειώνοντας το μέγεθος του partition παρατηρώ ότι οταν περάσει τα 250 GB,το lg σταματά να το βλέπει και εμφανίζει το θαυμαστικό στο κόκκινο τρίγωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω απο usb stick-aki και εχω 2 ή 3 ... avi αρχεια μαζι με τα .srt τους ... παιζει το πρωτο avi κανονικα με τους υποτιτλους του κ τα υπολοιπα avi με το ιδιο πρωτο .srt... πολυ περιεργο ... υπαρχει λυση?

 

εχει βγει καποιο firmaware η update για το LG 298Η?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον εσένα σου αναγνωρίζει partitions μέχρι 250 Gb... Εμένα ούτε καν στα 80 δεν αναγνωρίζει...Πόση ώρα σου κάνει να το διαβάσεις; Μήπως δεν έχω αρκετή υπομονή...Κάτι ακόμα...Μπορείτε να μου πει κάποιος αν φταίει το γεγονός ότι τα δύο Partitions είναι σε διαφορετικά format? Ή αν παίζει ρόλο αν το USB είναι 1.1 ή 2.0;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου το dvd που ρωτάς παίζει κανονικοτατα ελληνικούς υπότιτλους σε αρχεία dvix.Μπορείς επίσης να το συνδέσεις με εξωτερικό σκληρό δίσκο μέσω usb.Είναι πολύ καλό dvd.το πήρα πρίν 5 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για να συμβάλλω και εγώ λίγο, σας αναφέρω ότι στην λίστα δεν περιλαμβάνεται το HD-870 της SAMUNG. Παίρνει μεν .srt αλλά ότι και να κάνεις ΔΕΝ εμφανίζει σωστά τους ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ υπότιτλους.

Η λύση είναι μία και πολύ καλή. Μετατρέπετε τους υπότιτλους σε .SSA και τους ενσωματώνετε στην ταινία σας με τον τρόπο που αναφέρεται σε άλλο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα!

 

Ενδιαφερομαι να παρω DVD recorder με σκληρο δισκο και στο πλαισιο βρηκα τον "RD-XS25 (160GB)". Στο σιτε γραφει οτι δεν υποστηριζει Ελληνικους υποτιτλους σε DivX , αλλα στη λιστα που επισυναπτετε υπαρχει το "RD-XS24" , προφανως κατωτερο ή παρομοιο μοντελο. Γνωριζει κανεις αν τελικα υποστηριζονται οι Ελληνικοι υποτιτλοι?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους,

 

Είναι εγγραφής, σωστά;

Έχει ενσωματωμένο δίσκο, σωστά; Τι χωρητικότητα έχει ο δίσκος;

Μπορώ να συνδέσω εξωτερικό σκληρό (FAT32);

Πάιζει divx, xvid με ελληνικούς υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο;

Μπορώ να κάνω εγγραφή σε συγκεκριμένη ημ/νια, ώρα;

 

Όποιος το έχει παρακαλώ να μου απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικό μου λάθος :o το LG RH-298H τα κάνει όλα τα παραπάνω

(στην ύπερ τριπλάσια τιμή)

 

Μπορεί να μου πει κανείς για για DVD recorder με παραπλήσια χαρακτηριστικά στα

±150 Eur ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...