Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Paidia sto site τους δεν το εχουν,γιατι????

 

 

Κι εγω δεν το ειδα στο site.Σε ενα φυλαδιο διαφημηστικο το ειδα χθες που ειχαν εγκαινια και ελεγε για 500 κοματια.Εστειλα ενα συναδελφο με μηχανακι και πηρε 3 κομματια.Χαμος γινοταν μου ειπε ...Το διαπιστωσα κι εγω κατα τις 7 το βραδυ που ανεβαινα την Κηφισιας.

 

Ειχε tft LG 32 αρα με 450 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O φίλος απο το greektvsubs μου είπε ότι το είχαν 20 ευρω μόνο για τα εγκαίνια.

Η κανονική του τιμή ήταν 35 ευρω.

 

 

Παντως και 35 ευρω να κανει κανονικα μια χαρα ειναι για την τιμη του.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την εκπληκτική δουλειά!!! Αν δε διάβαζα αυτά τα posts, δεν θα είχα ιδέα για το τι πρέπει να αγοράσω! Μόλις έγινα κάτοχος ενός LG DVX298H και πρέπει να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος μέχρι τώρα, είναι πολύ αξιόλογο μηχάνημα για τα λεφτά του.

 

Η ερώτησή μου όμως αφορά ένα άλλο μηχάνημα, που σκέφτεται να αγοράσει ένας φίλος, πρόκειται για το home cinema THOMSON DPL912VD. Στα χαρακτηριστικά του γράφει πως υποστηρίζει divx καθώς και υποτίτλους srt, η απορία μας όμως είναι αν μπορεί να διαβάσει και ελληνικούς υποτίτλους ή αν μπορεί να βρεθεί κάποιο firmware που να το διορθώνει αυτό, σε περίπτωση που δε μπορεί απο τη "μαμά" του να διαβάσει ελληνικά. Κάπου είδα ότι για ένα άλλο μοντέλο Thomson (Thomson DTH-252E) υπάρχει αναβάθμιση για ελληνικά, γι' αυτό και ρωτώ.

 

Περιμένω την απάντησή σας! Και πάλι συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά εδώ μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα.έχω μπερδευτεί λίγο.Θέλω να αγοράσω ένα DVD PLAYER ή recorder που να παίζει DIVX,XVID,να υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους,να έχει USB και να μπορεί να παίξει ταινία από εξωτερικό σκληρό δίσκο.Υπάρχει κάτι ???PLS HELP.Kαι φυσικά να παίζει ωραία τους υπότιτλους.ΟΥΦ αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση, πήρα καλώδιο για σύνδεση component, progressive scan, το συνδέω στο dvd player και στην lcd sony bravia tv μου αλλά δεν παίρνω σήμα απο κάπου, πρέπει να έχω ταυτόχρονα και σύνδεση scart η svideo για να πάρω σήμα, παρακαλώ την βοήθεια σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Παιδια εχω ενα προβλημα.Εχω παρει ενα philips dvp5980 και δεν μου επαιζε ελληνικους υποτιτλους και ευτυχως ψαξε ψαξε βρηκα απο τον φιλο zavlaka το firmware και τωρα μου τους παιζει. Το προβλημα ειναι οτι ειναι καπως διαφανη δεν εχουν εντονο χρωμα. Μηπως υπαρχει καμια λυση? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν πατησα κανενα κουμπι subs κλπ

 

Επελεξα μενου - ελληνικη γλωσσα στους υποτιτλπυς εβαλα "ελληνικοι" και τιποτα αλλο και μια χαρα τους βλεπει.

 

 

Ξαφνικα εχασα τους ελληνικους υποτιτλους στο LG 298...Τι βαζουμε μετα το πατημενο κουμπι για subs ???? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικα εχασα τους ελληνικους υποτιτλους στο LG 298...Τι βαζουμε μετα το πατημενο κουμπι για subs ???? Ευχαριστω.

 

Με τα βελάκια επιλέγουμε CP 1253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα βελάκια επιλέγουμε CP 1253

 

Ευχαριστω αλλα το βαζω χωρις αποτελεσμα.Το παραξενο ειναι οτι στην αρχη απο το μενου επελεγξα ελληνικους υποτιτλους και τιποτα αλλο και ηταν μια χαρα...

 

Κωδικο περιοχης τι βαζουμε και πως ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι να πω....Αλλες ταινιες τις παιζει κανονικα με υποτιτλους και αλλες οχι ουτε με την ρυθμιση 6976.

 

Ολες τις ταινιες τις εχω σε φακελους με το ιδιο ονομα στο εργο και τους υποτιτλους εκτος βεβαια την καταληξη...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι να πω....Αλλες ταινιες τις παιζει κανονικα με υποτιτλους και αλλες οχι ουτε με την ρυθμιση 6976.

 

Ολες τις ταινιες τις εχω σε φακελους με το ιδιο ονομα στο εργο και τους υποτιτλους εκτος βεβαια την καταληξη...

 

Ευχαριστω.

 

Kοίτα τί μέγεθος έχουν τα srtιά.Αν δεις διαφορές μεγαλύτερες του 60-80% θα πει ότι έχουν άλλη κωδικοποίηση.Τότε τους ανοίγεις με το notepad και τους ξανασώζεις χωρίς καμία αλλαγή σε ANSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοίτα τί μέγεθος έχουν τα srtιά.Αν δεις διαφορές μεγαλύτερες του 60-80% θα πει ότι έχουν άλλη κωδικοποίηση.Τότε τους ανοίγεις με το notepad και τους ξανασώζεις χωρίς καμία αλλαγή σε ANSI.

 

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...