Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ρυθμισεις χρησιμοποιησες?

 

φιλε zavlakas χησιμοποιησα αυτες και τις default του nero..:-?

 

μηπως ειναι τιποτα διαφορετικο μοντελο? θες καποιο sn η κατι?

 

αν θες μπορουμε να μιλησουμε απο msn για πιο αμεσα και αν λυσουμε το προβλημα το αναφερουμε εδω για τους υπολοιπους χρηστες με pioneer dv-400! :-)

post-44962-129062952025_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βαλε Mode 1, ISO 9960 only, max 8 characters, απενεργοποιησε ολα τε "relax restrictions" και κανε finalize(no multisession)....

 

δυστυχως.. cannot play disc λεει.. :( μηπως παιζει τιοτα στο track-at-once? και παρολο που παταω finalize εχω την αισθηση οτι το κανει πολυ γρηγορα.. θα βγαλω απο το παλιο pc το plextor cd-writer να το γραψω κι εκει σε 1x.. τι αλλο να κανω? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο τότε για cd-rw να πάρω κι αλλά cd! Είναι ήδη ΒΙΝ all caps! Thanks πάντως.. Ελπίζω να λειτουργήσει τελικά κάτι από αυτα.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το συστημα που εχει ,θα ειναι ρυθμιζμενο PAL και τα αρχεια ειναι κωδικοποιημενα σε 23 fps ,και γιαυτο το κανει ετσι.

Βαλε AUTO αντι PAL και λογικα θα παιζει αψογα μετα...

 

Δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Επειδή τα συγκεκριμένα αρχεία ήταν packed bitstream, είδα ότι στα αντίστοιχα χωρίς packed bitstream παίζει πιο ικανοποιητικά. Μήπως δεν τα υποστηρίζει το συγκεκριμένο μοντέλο (LG dvx298 - H );

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ειχα ενα cd-rw.. εκανε αρκετη ωρα να μου γραψει cannot play disc.. δοκιμασα με τις προηγουμενες κατ'ευθειαν cant play disc.. το ξαναεγραψα τιποτα.. το αποκλειουμε οτι το .BIN ειναι προβληματικο?

 

(επειδη βλεπω εισαι online zavlakas σου εχω στειλει στο msn)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το HTD-750SF. Είναι ένα πακέτο που αποτελείται απο ηχεία - ραδιοενισχυτή και το dvd recorder με 160 gb RDR-HX750 της sony.

Ξέρει κανένας με σιγουρια αν αυτό το recorder υποστηρίξει ελληνικούς υπότιτλους σε divx.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να συνδέσω το LG-298H με ψηφιακό καλώδιο ήχου με τα ηχεία Logitech Z-5500.Το πρόβλημα είναι το εξής.Τα Logitech έχουν 2 ειδών ψηφιακή σύνδεση : coaxial και οπτική ίνα.Θέλω καλώδιο coaxial γιατί οπτική δεν έχω βρεί πάνω από 1,5 μέτρο (και αν υπάρχει θα είναι ακριβή).Πού μπορώ να βρώ coaxial καλώδιο και πως μπορώ να το ξεχωρίσω από το RCA?Είναι τα ίδια ή διαφέρουν;Κάπου διάβασα οτι η διαφορά τους είναι οτι το ψηφιακό έχει αντίσταση 75Ω ενώ το άλλο όχι.Πώς τα ξεχωρίζω;Ξέρει κανείς;

Αν πάρω ένα καλώδιο RCA (το κίτρινο που είναι για εικόνα) και το συνδέσω την ψηφιακή coaxial θα κάνει δουλειά ή όχι;

Ή είναι ειδικό καλώδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω ενα ακομα που εστειλα φιλο και μου πηρε χθες απο www.electroworld.gr και δοκιμασα μολις τωρα.

 

schaub lorenz 20138

 

Με ελληνικο μενου και ελληνικους εξωτερικους υποτιτλους.

 

Και η τιμη του ....φαρμακι !!!!

 

Μολις 19,90 ευρω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω ενα ακομα που εστειλα φιλο και μου πηρε χθες απο www.electroworld.gr και δοκιμασα μολις τωρα.

 

schaub lorenz 20138

 

Με ελληνικο μενου και ελληνικους εξωτερικους υποτιτλους.

 

Και η τιμη του ....φαρμακι !!!!

 

Μολις 19,90 ευρω !!!!

 

Χθες ένας φίλος στο greektvsubs μου είπε για το ίδιο μηχάνημα. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εχει και θυρα usb

 

 

Ε οχι με 20 ευρω και usb θυρα !!!!Ειπαμε....

 

Υ.Γ. Ουτε καφε φτιαχνει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

20 ευρώ και παίζει divx με ελληνικούς υπότιτλους!!! λες να πάω να πάρω 5-6 να βρίσκονται; :-) :-) :-)

 

μόνο το electroworld το έχει άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...