Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακολουθόντας την καταπληκτική αυτή προσπάθεια για ενημέρωση σχετικά με τις διαθέσιμες επιλογές της αγοράς στα DVD Players με υποστήριξη ελληνικών, να προσθέσω και εγώ το ολοκληρωμένο Home Cinema της LG LH-W961IA το οποίο έχει μεταξύ άλλων ασύρματα πίσω ηχεία, 2 HDMI, USB port, κ.α. (περισσότερα στο http://www.lge.com) και παίζει out-of-the-box ελληνικούς υπότιτλους.

 

Δεν είναι αμιγώς DVD Player αλλά ίσως ενδιαφέρει μερικούς ...

 

Τιμή γύρω στα 800?.

 

Από πού φίλε μου ?? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις πηρα το recorder lg rh266

Ολα καλα παιζει divx με ελληνικους υποτιτλους ΑΛΛΑ βγαζει μπαρες πανω κατω ενω το αρχειο ειναι 16:9.

Αν μπορει καποιος που το εχει να μου πει πως θα γινει full screen?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το recorder lg rh266

Ολα καλα παιζει divx με ελληνικους υποτιτλους

 

Σοβαρά; Εμένα ελληνικούς υπότιτλους σε srt μου τους βγάζει σε αλαμπουρνέζικα, έχει βγει update για το firmware; Το είχα πάρει πριν 3-4 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά; Εμένα ελληνικούς υπότιτλους σε srt μου τους βγάζει σε αλαμπουρνέζικα, έχει βγει update για το firmware; Το είχα πάρει πριν 3-4 μήνες.

Ναι, κρατησα λιγο πατημενο το subtitles απο το κοντρολ, και εβαλα CP1253 και ειδα ελληνικους υποτιτλους. Και μαλιστα χωρις γκρι φοντο οπως περιμενα.

Το θεμα ειναι οι μαυρες μπαρες. Εχεις καμμια αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού φίλε μου ?? :confused:

 

Στο http://www.limnaios.gr θα το βρεις 652,79 ευρω.

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

 

Ενημέρωση λίστας 14-9-07 - 0:47

 

+ IQ DVD-351

+ TOSHIBA RD-XS24SB (160GB)

+ LG LH-W961IA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το συγκεκριμένο player και κάνει σπασίματα στα DivX αλλά και στα DVD. Κυρίως στα πλάνα που η κάμερα γυρνάει αργά, το παρουσιάζει και σε κάποιον άλλον αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα..πήγα σήμερα στο πλαίσιο να πάρω το dvd player "toshiba sd 370 E " και όταν ρώτησα το παλικάρι αν παίζει αρχεία avi μου απάντησε οτι δεν γνωρίζει και πως παίζει μόνο divx files με ελληνικούς υπότιτλους.Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάτι επ'αυτού και δεύτερον αν τα αρχεία divx και avi αποτελούν τα ίδια αρχεία..Τέλος αν δεν υποστηρίζει αρχεία avi θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάτι καλό σε λογική τιμή? 70-100 Ε ? Γιατι δεν έχω πολύ χρόνο να ψάξω το συννημενο αρχειάκι σας..ευχαριστώ πόλύ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το συγκεκριμένο player και κάνει σπασίματα στα DivX αλλά και στα DVD. Κυρίως στα πλάνα που η κάμερα γυρνάει αργά, το παρουσιάζει και σε κάποιον άλλον αυτό;

 

Κοιτα το συστημα που εχει ,θα ειναι ρυθμιζμενο PAL και τα αρχεια ειναι κωδικοποιημενα σε 23 fps ,και γιαυτο το κανει ετσι.

Βαλε AUTO αντι PAL και λογικα θα παιζει αψογα μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epeidh tha parageilo gia thn aderfh moy ena dvd player, exo katalhksei mallon sto 5980, alla exo kapoies erothseis.

 

1ton exei mia 32ra lcd tv, xreiazete na parageilo kai kana hdmi kalodio gia na kanei upscale ta dvds se 720p (logika h 32ra mono 720 tha exei). mipos einai axreiasto? mipos exei to paketo mesa?

 

2ron Mias ki exo pleonasma apo sklhrous, skeftomai ena 250ri na ton gemiso me tainies/seires kai na tis ton doso. Prepei na ginei format se fat32? Kai porteinete kana kouti gia na ton kano eksoteriko kai na ton syndeso me to dvd.

 

3ton. exei kai laptop, mipos einai perito to dvd kai na enonei to laptop me thn tv?? H tv exei pc in, alla apo analysh mipos tha einai xalia? Ti kalodio xreiazetai gi auto? To allo problhma einai oti exei kamia 100ria gb mono to laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Σχετικά με τη θήκη, εγώ για έναν 250άρη που έχω αγόρασα αυτήν εδώ: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802150 , η οποία είναι και αρκετά φτηνή (για την ακρίβεια, έχω ένα προηγούμενο μοντέλο, αλλά η μάρκα και τα χαρακτηριστικά είναι τα ίδια).

 

Την έχω μερικούς μήνες τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Βέβαια, τον δίσκο δεν τον χρησιμοποιώ καθημερινά, αλλά όταν τον ανοίγω, του δίνω και καταλαβαίνει (τον πηγαίνω στη δουλειά, τον κάνω share και τον αφήνω ανοιχτό όλη μέρα να παίρνει όλος ο κόσμος). Το καλό είναι ότι είναι ήσυχος, καθώς δεν έχει ανεμιστηράκι. Το κακό ότι το καλοκαίρι με τους καύσωνες ζεσταίνεται αρκετά, αλλά γενικά δεν έχω παρατηρήσει κανένα σημάδι δυσλειτουργίας - και έφαγε γερούς καύσωνες φέτος, με συνεχή λειτουργία.

Για το fat32, νομίζω πως όντως ισχύει αν θες να βλέπει το player σου τον δίσκο.

 

Όσο για αυτό που λες με το λάπτοπ, χωρίς να το έχω δοκιμάσει προσωπικά, μου έχουν πει πως γίνεται και πως η ποιότητα είναι μια χαρά. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epeidh tha parageilo gia thn aderfh moy ena dvd player, exo katalhksei mallon sto 5980, alla exo kapoies erothseis.

 

1ton exei mia 32ra lcd tv, xreiazete na parageilo kai kana hdmi kalodio gia na kanei upscale ta dvds se 720p (logika h 32ra mono 720 tha exei). mipos einai axreiasto? mipos exei to paketo mesa?

 

2ron Mias ki exo pleonasma apo sklhrous, skeftomai ena 250ri na ton gemiso me tainies/seires kai na tis ton doso. Prepei na ginei format se fat32? Kai porteinete kana kouti gia na ton kano eksoteriko kai na ton syndeso me to dvd.

 

3ton. exei kai laptop, mipos einai perito to dvd kai na enonei to laptop me thn tv?? H tv exei pc in, alla apo analysh mipos tha einai xalia? Ti kalodio xreiazetai gi auto? To allo problhma einai oti exei kamia 100ria gb mono to laptop.

 

1. Πάρε και HDMI για να παίζει το upscale. Κοίτα τα specs της τηλεόρασης και του dvd player για να δεις τι αναλύσεις υποστηρίζονται εκατέρωθεν. To καλώδιο είναι σχετιικά ακριβό ιδιαίτερα αν είναι επώνυμο και δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία.

 

2. Πρέπει να είναι σε fat32.

 

3. Θα εκπλαγείς θετικά τόσο από την ποιότητα απεικόνισης όσο και από την ευκολία σύνδεσης. Πρακτικά δεν είναι απαραίτητο να έχεις dvd player αλλά σκέψου ότι είναι λίγο παίδεμα να μεταφέρεις κάθε φορά το laptop και να το συνδέεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση λίστας 9-9-07 - 4:07

+ Pioneer DV 400

γεια σας! το εχει δοκιμασει καποιος αυτο.. εγω δυστυχως δεν καταφερα να κανω το dv400 να το διαβασει παρολο που εκανα σωστες τις ρυθμισεις στο nero.. αφησα και σχολιο.. τα κινεζικα παραμενουν! help! :confused:

μηπως μπορει να το αναλαβει ο κ.Zavlakas?:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Πάρε και HDMI για να παίζει το upscale. Κοίτα τα specs της τηλεόρασης και του dvd player για να δεις τι αναλύσεις υποστηρίζονται εκατέρωθεν. To καλώδιο είναι σχετιικά ακριβό ιδιαίτερα αν είναι επώνυμο και δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία.

 

2. Πρέπει να είναι σε fat32.

 

3. Θα εκπλαγείς θετικά τόσο από την ποιότητα απεικόνισης όσο και από την ευκολία σύνδεσης. Πρακτικά δεν είναι απαραίτητο να έχεις dvd player αλλά σκέψου ότι είναι λίγο παίδεμα να μεταφέρεις κάθε φορά το laptop και να το συνδέεις.

 

 

ti kalodio tha prepei na paro gia na syndeso to laptop me to pc in ths lg thleorashs?. to laptop exei 7300, 7600 kati tetoio se mobile gpu. Epishs logika mporo na kano ena disko mou eksoteriko, na ton syndeso me to laptop kai meso autou na blepei sthn tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας! το εχει δοκιμασει καποιος αυτο.. εγω δυστυχως δεν καταφερα να κανω το dv400 να το διαβασει παρολο που εκανα σωστες τις ρυθμισεις στο nero.. αφησα και σχολιο.. τα κινεζικα παραμενουν! help! :confused:

μηπως μπορει να το αναλαβει ο κ.Zavlakas?:)

 

Τι ρυθμισεις χρησιμοποιησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...