Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Δεν έχω κάποιο divx με πολλούς υπότιτλους και, να σου πω την αλήθεια, δεν ήξερα καν ότι μπορείς σε ένα divx να έχεις τους υπότιτλους "σπασμένους" σε κομμάτια, με τον τρόπο που το περιγράφεις στο προηγούμενο post σου :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

den einai spasmenoi se kommatia, dhladh den exeis mesa to proto misaoro kai meta to epomeno ktl. einai kanonikoi ypotitloi, tous kateyazo mazika apo to internet kai den kathomai na psakso poios einai sygxronismenos, apla tous grafo me thn morfh pou ekshgo pio pano kai kata thn diarkia ths tainias epilego ton sosto ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To toshiba SD-370E παίζει avi αρχεία και srt υπότιτλους?Το βρήκα στο πλαίσιο.

 

Ο φίλος panosaoua(greektvsubs) στο post #1143 αναφέρει ....

 

"Επειδή δεν το είδα στην λίστα, φίλος μου πήρε αυτό Toshiba SD-370 από το Πλαίσιο με 77 ? και παίζει κανονικα ελληνικούς υπότιτλους σε divx.

 

Για το μέγεθος τους δεν μου έκανε κάποιο παράπονο."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agorasa simera to LG-298H.paizei apsoga apo USB kingston 2g kai apo eksoteriko disko 20g (fat32).Poli kali eikona, to xo sindesei meso HDMI.gia na paiksoun oi ipotitloi ekana afto pou xoun anaferei kapoia paidia se proigoumena post, setup-disc subtitle-other- kodikos 6976.Telos oi metatropes kai oi eggrafes se cd, hehe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agorasa simera to LG-298H.paizei apsoga apo USB kingston 2g kai apo eksoteriko disko 20g (fat32).Poli kali eikona, to xo sindesei meso HDMI.gia na paiksoun oi ipotitloi ekana afto pou xoun anaferei kapoia paidia se proigoumena post, setup-disc subtitle-other- kodikos 6976.Telos oi metatropes kai oi eggrafes se cd, hehe...

 

 

Καλές προβολές :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάρει ένας φίλος μου το LG-298H και είχε ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο 250GB τον οποίο θέλει να χρησιμοποιήσει για να περνάει divx ταινίες και να τις βλέπει από εκεί.Το θέμα είναι οτι διάβασα μέσα στο forum (ή αυτό ή κάποιο άλλο-δεν έχει σημασία),οτι εξωτερικοί δίσκοι πάνω από 120-160GB έχουν πρόβλημα στην αναγνώριση από τα divx-player που έχουν USB θύρα.Αυτή τη στιγμή τον δίσκο του τον έχω πάρει σπίτι και του κάνω ένα partition 80GB το οποίο θα το φορμάρω σε FAT32 για να δω αν παίζει.Τον υπόλοιπο χώρο τον αφήνω αχρησιμοποίητο.Το πρώτο ερώτημα είναι αν θα δουλέψει , και το δεύτερο ερώτημα είναι το εξής:

Βάζοντας USB της Kingston 1GB στο LG-298H παρατηρήσαμε οτι αργεί αρκετά να το διαβάσει.Κάπου 2-3λεπτά.Φοβάμαι οτι με τον μεγάλο σκληρό (αν τελικά τον διαβάσει) μήπως κάνει κάτι ώρες μέχρι να διαβάσει τα περιεχόμενά του.Μήπως συμφέρει τελικά όσο ποιο μικρός είναι ο σκληρός τόσο ποιό γρήγορα να τον διαβάζει ή παίζει μόνο ρόλο με πόσα αρχεία τον έχεις φορτώσει?Όποιος έχει το LG και έχει βάλει εξωτερικό δίσκο ας μας πεί πόσο χρόνο κάνει (στο περίπου) να του διαβάσει το δίσκο και τί χωρητικότητας είναι.

Και κάτι τελευταίο σχετικά με το Philips 5980.Έχει τελικά θύρα USB 2.0 ή είναι USB 1.1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες επέστρεψα το SILVERCREST 6515/6516 που πήρα από τα LIDL πριν κάνα μήνα και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω.Έβαλα άλλα 20 και την ίδια μέρα πήρα το SAMSUNG P370 το οποίο δεν αντιμετώπισε προς το παρόν κανένα πρόβλημα αλλά δεν έχει usb θύρες.Το μόνο μείον είναι αυτό με το ν και ότι δείχνει καμιά φορά κάποιες λέξεις κολλημένες!Αυτό μήπως μπορεί να το διορθώσει κανείς με αναβάθμιση firmware;zavlaka ακούς;;;ΣΩΣΕ ΜΑΣ!!!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα 4 ταινίες divx στο partition με τα 80GB σήμερα και διαβάζει το δίσκο σε κανά 5 λεπτο.Αποδεκτό είναι.Φοβάμαι όμως αν το φορτώσω με 20-30 ταινίες θα κάνει αρκετή ώρα να τον διαβάσει το δίσκο.Έχει παρατηρήσει κανείς τίποτα παρόμοιο?Ο χρόνος που κάνει το player να διαβάσει το σκληρό , εξαρτάται από τη χωρητικότητα και μόνο του δίσκου (είτε είναι άδειος είτε γεμάτος) ή εξαρτάται από το πόσα αρχεία και πόση χωρητηκότητα έχουν καταλάβει στο δίσκο?Ή είναι συνάρτηση και των 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό πήρα το lg-298h και ενώ είχα διαβάσει καλά λόγια, απογοητεύτηκα απο το πολύ φτωχό menu και τις ρυθμίσεις που μπορεί να κάνεις. Άσε το εκνευριστικό γκρι background στους υπότιτλους, και κάνει και πολύ ώρα να διαβάσει απο το Usb... με λίγα λόγια με απογοήτευσε. ΕΥΤΥΧΩΣ αποδείχτηκε ελλατωματικό, δίαβαζε με διακοπές τα dvd, οπότε το γύρισα πίσω και πήρα το PHILIPS 5980.

Με το 5980 είμαι πολύ ικανοποιημένος, είναι σαφώς πολύ ανώτερο απο το LG298h. Σε όλους τους τομείς θα έλεγα.Το menu του είναι πιο πλούσιο,η εμφάνιση των υπότιτλων είναι πολύ καλή και το διάβασμα απο usb είναι πιο γρήγορο. Έχω βάλει πάνω ενα εξωτερικό δίσκο 40GB και δεν μασάει τίποτα.

Επίσης είναι USB1.1 και όχι USB2.0

 

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να πώ για το 5980 είναι ότι δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους απο DivX αρχεία. Αλλά και αυτό όμως δεν αποτελεί πρόβλημα γιατί τα παιδιά εδώ στο forum έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και έχουν βγάλει ένα modified firmware που δίνει λύση στο πρόβλημα.

 

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...