Προς το περιεχόμενο

_ Προσφορές Καταστημάτων _


madsc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εκθεσιακό θα άξιζε αν μιλούσαμε για ένα max 40% της αρχικής τιμής.

 

Αν καταλαβα καλα, αν αγορασετε μια τηλεοραση για 1500 ας πουμε ευρω, η οποια εχει μια φυσιολογικη χρηση 8-10 ωρες τη μερα (γιατι μη μου πειτε οτι την σημερον ημερα τις κλεινουμε καθολου-ολημερα παιζουν), μετα απο 7-8 μηνες θα την πουλησετε στο 40% της αρχικης τιμης, δηλαδη 600 ευρω. Βρε με κατι ανοιχτοχερηδες που μπλεξαμεεεεεεε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα, αν αγορασετε μια τηλεοραση για 1500 ας πουμε ευρω, η οποια εχει μια φυσιολογικη χρηση 8-10 ωρες τη μερα (γιατι μη μου πειτε οτι την σημερον ημερα τις κλεινουμε καθολου-ολημερα παιζουν), μετα απο 7-8 μηνες θα την πουλησετε στο 40% της αρχικης τιμης, δηλαδη 600 ευρω. Βρε με κατι ανοιχτοχερηδες που μπλεξαμεεεεεεε.

 

Εγω εχω την δικια μου ανοιχτη 1 ωρα την ημερα, εκτος αν δω καμια ταινια που τοτε την εχω 3....Στα καταστηματα τις εχουν 9 και οσες ειναι σε βιτρινα 24......Υπαρχει μια διαφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα, αν αγορασετε μια τηλεοραση για 1500 ας πουμε ευρω, η οποια εχει μια φυσιολογικη χρηση 8-10 ωρες τη μερα (γιατι μη μου πειτε οτι την σημερον ημερα τις κλεινουμε καθολου-ολημερα παιζουν), μετα απο 7-8 μηνες θα την πουλησετε στο 40% της αρχικης τιμης, δηλαδη 600 ευρω. Βρε με κατι ανοιχτοχερηδες που μπλεξαμεεεεεεε.

 

Έχει και άλλους έξυπνους σαν και εσένα η μάνα σου; Εγώ ή το οποιοδήποτε μέλος εδώ μέσα δεν είμαστε Α.Ε. με αλυσίδα καταστημάτων σε όλη την Ελλάδα και τζίρο μερικές δεκάδες εκατομμύρια ευρώ το χρόνο. Μάθε να μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η στάνταρ τακτική των καταστημάτων. Πουλάνε τα εκθέματα στην κανονική τιμή. Η πιο στάνταρ ατάκα όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι είναι : " δεν έχω απόθεμα και απ'οτι βλέπω ούτε στα κεντρικά υπάρχει κάτι, να σου τυλίξω αυτό εδώ (το προϊόν της έκθεσης) μια χαρά δουλεύει". Ειδικά στα laptop αμφιβάλλω αν πλαίσιο , multirama κτλ έχουν δώσει έστω και και ένα κομμάτι έκθεσης σε τιμή προσφοράς. Θα σου πετάξουν και μια τσάντα μεταφοράς δώρο (καταξοδεύτηκαν) και έκλεισε το deal. Βλέπεις μετά τον πελάτη τσιμπάει και το δωράκι και φεύγει με το χαμόγελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η στάνταρ τακτική των καταστημάτων. Πουλάνε τα εκθέματα στην κανονική τιμή. Η πιο στάνταρ ατάκα όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι είναι : " δεν έχω απόθεμα και απ'οτι βλέπω ούτε στα κεντρικά υπάρχει κάτι, να σου τυλίξω αυτό εδώ (το προϊόν της έκθεσης) μια χαρά δουλεύει". Ειδικά στα laptop αμφιβάλλω αν πλαίσιο , multirama κτλ έχουν δώσει έστω και και ένα κομμάτι έκθεσης σε τιμή προσφοράς. Θα σου πετάξουν και μια τσάντα μεταφοράς δώρο (καταξοδεύτηκαν) και έκλεισε το deal. Βλέπεις μετά τον πελάτη τσιμπάει και το δωράκι και φεύγει με το χαμόγελο.

 

Aκριβως φιλε

Γιατι ο ελληνας καταναλωτης ειναι στη πλειοψηφια του προβατο

Μου εχει τυχει απειρες φορες να παω να παρω κατι και να προσπαθουν να σκουντηξουν το τελευταιο εκθεσιακο κομματι (που δε μπορει να γινει παραγγελια κλπ κλπ) , και φυσικα δεν εχω προβλημα

Αλλα 30/40 τις εκατο κατω οπως σε ολα τα ανεπτυγμενα μερη του κοσμου

Οταν ακουν για 30 και 40 κατω χλωμιαζουν και λενε αυτο το πραγμα δεν γινεται κυριε :mrgreen:

Αλλα προφανως για να το συνεχιζουν , υπαρχουν πολλοι που τσιμπανε και με ενα δωρακι της πλακας αγοραζουν τα εκθεσιακα σε full price

μπεεεεεεεεε μπεεεεεεεεεεεεε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακριβως ετσι!Σε καταστημα της Ηλεκτρονικης,εψαχνα πριν 3-4 χρονια για ενα μινι ηχοσυστημα για το σπιτι.Ειχαν ενα Sony αξιοπρεπες,αλλα μονο αυτο της εκθεσης.Διαλογος :

ΕΓΩ - Το παιρνω οπως ειναι,αρκει βεβαια να μου κανετε καποια καλυτερη τιμη

Υπευθυνος - Οχι κυριε,αν το θελετε μπορειτε να το παρετε στην κανονικη του τιμη,αλλιως να σας το παραγγειλουμε και να ερθει σε μια βδομαδα

ΕΓΩ - Μα δεν ειναι δυνατον να το πουλατε στην ιδια τιμη ενω παιζει εδω και μηνες στην εκθεση

Υπευθυνος - Λυπαμαι,αν το θελετε μπορειτε να το παρετε στην τιμη που γραφει επανω

ΕΓΩ - Γεια σας.

 

Αγορασα απο pixmania τελικα,σε 3 μερες ηταν σπιτι μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vector master 310 Gps στα carrefour 65 ευρώ απο 95. Δεν είδα όμως να έχει κομμάτια δεν ξέρω αν έχει και πού... (για Ηράκλειο Κρήτης )

 

Περίπου τόσο έχει κι εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως ετσι!Σε καταστημα της Ηλεκτρονικης,εψαχνα πριν 3-4 χρονια για ενα μινι ηχοσυστημα για το σπιτι.Ειχαν ενα Sony αξιοπρεπες,αλλα μονο αυτο της εκθεσης.Διαλογος :

ΕΓΩ - Το παιρνω οπως ειναι,αρκει βεβαια να μου κανετε καποια καλυτερη τιμη

Υπευθυνος - Οχι κυριε,αν το θελετε μπορειτε να το παρετε στην κανονικη του τιμη,αλλιως να σας το παραγγειλουμε και να ερθει σε μια βδομαδα

ΕΓΩ - Μα δεν ειναι δυνατον να το πουλατε στην ιδια τιμη ενω παιζει εδω και μηνες στην εκθεση

Υπευθυνος - Λυπαμαι,αν το θελετε μπορειτε να το παρετε στην τιμη που γραφει επανω

ΕΓΩ - Γεια σας.

 

Αγορασα απο pixmania τελικα,σε 3 μερες ηταν σπιτι μου.

 

+1 απο εμένα. Πριν 2 χρόνια στο multirama στο mall βρήκα την lcd sony που έψαχνα στα 949 ΕΥΡΩ, ενώ πλαίσιο και fnac την είχαν 999. Ως δια μαγείας (:lol:)το multirama είχε ένα μόνο κομμάτι (το εκθεσιακό). Μου λέει στην τυλίγω και πάρτην. ΟΚ του λέω, αλλά όχι σ΄αυτή την τιμή. Υστερα απο συνενόηση με τον υπεύθυνο (:lol:) μου λέει το τυπάκι: στη δίνω 930 ΕΥΡΩ. Ωπα ρε του λέω, καταξοδευτήκατε. Αντε γειά.

Φεύγοντας παίρνω το φυλλάδιό τους που την είχε μέσα και κατεβαίνω όροφο στο πλαίσιο. Τους δείχνω το φυλλάδιο του multirama, τους λέω και το παραμύθι οτι είμαι πελάτης τους και δεν θέλω και καλά να την πάρω απο τον ανταγωνιστή τους και σε 5 λεπτά είχα πάρει την σφραγισμένη sony μου απο το πλαίσιο στα 949 ΕΥΡΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...