Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 7.04 Feisty Fawn


Koultouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

απορία σχετικά με το xgl, τελικά λύθηκε το πρόβλημα με τις κάρτες τηλεόρασης? θυμίζω ότι όταν είχαμε τα 3d ενεργοποιημένα, δε μπορούσαμε να δούμε σωστά τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα. Η ενταση του ηχου ειναι πολυ χαμηλη οτι και να κανω. Το προβλημα εμφανιζεται στο laptop μου που ειναι ενα Toshiba A100-906 ενω με την προηγουμενη εκδοση 6.10 δεν ειχα κανενα προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω κάτι σαν την sidebar των Vista. Που μπορώ να βάλω μετρητή για την χρήση του επεξεργαστή, κάτι για τον καιρό, ένα ρολογάκι κτλ κτλ κτλ

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα gdesklets υπάρχουν πολλά χρόνια πριν απο τα sVista... βασικά, πολλά πράγματα υπάρχουν πολλά χρόνια πριν τα αντιγράψουν στο Ρέντμοντ... μα καλά, αυτή η πόλη τόσο πίσω στο χρόνο είναι ?? :-)

 

το weather δε μου λειτούργησε σωστά, αλλά γι´αυτό έχουμε το meteo.gr ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να βάλω περιβάλλον kde στον ubuntu;Προσέξετε μόνο περιβάλλον όχι να εγκαταστησω και konqueror και κλπ.Εχει κάποια πράγματα το synaptic αλλά είναι παρα πολλά

 

Πάντως είδα τι πρεπει να γίνει για να απεγκατασταθεί ο ubuntu και αποφάσισα να τον κρατησω.Την τελευταία φορά που πάτησα fixmbr αναγκάστηκα να βάλω τον σκληρό σε άλλο μηχάνημα:twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει βγει ακόμα το live cd του?

 

Είχα βάλει κάποια στιγμή την έκδοση 5 αλλά δεν κατάφερα να δουλέψει το crypto modem μου και την έβγαλα. Και σε αυτή, η ίδια διαδικασία χρειάζεται για να παίξει το μοντεμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να βάλω περιβάλλον kde στον ubuntu;Προσέξετε μόνο περιβάλλον όχι να εγκαταστησω και konqueror και κλπ.Εχει κάποια πράγματα το synaptic αλλά είναι παρα πολλά

 

Πάντως είδα τι πρεπει να γίνει για να απεγκατασταθεί ο ubuntu και αποφάσισα να τον κρατησω.Την τελευταία φορά που πάτησα fixmbr αναγκάστηκα να βάλω τον σκληρό σε άλλο μηχάνημα:twisted: :twisted:

 

sudo aptitude install kubuntu-desktop

ή

sudo aptitude install kde-core (πιο "ελαφρυ" kde)

 

Παντως τον konq δε μπορεις να τον γλιτωσεις, μιας ειναι ο file manager του kde.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sudo aptitude install kubuntu-desktop

 

Με αυτή την εντολή.Μετά μου έβγαλε μια μπλε οθόνη (μικρόυ μεγέθους) πάτησα την πρώτη φορά οκ τη δεύτερη δεν μπορούσα να πατήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...