Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 7.04 Feisty Fawn


Koultouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να ρωτήσω και εγώ παιδιά γιατι δε βρίσκω κα΄τι σχετικό.

 

Για το λαπτοπ που εχω μηπως ολα τα προβληματα μου τα εκανε η καρτα γραφικων; Υπαρχουν linux drivers για intel καρτα γραφικών;

 

Και τέλος, όταν μπουτάρω απο το live cd βλέπω στιγμιαία ένα μηνυμα που λεει Bios Bug Found και εχει και ενα αριθμο που δε προλαβαινω να σημειωσω... Τι να τρέχει εδω;

 

Υποψιν το λαπτοπ μου ειναι το toshiba a200 cr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ.και γω intel έχω.Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχει είναι ότι με compiz fusion και beryl δε δουλεύαν το totem ενώ δεν κάνει και μεγιστοποίηση.Κατά τα άλλα δεν έχω παράπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, κάτι περίεργο (για μένα τουλάχιστον). Είχα αναφέρει κάποια προβλήματα που είχα με την ανάλυση να μη μένει native και να θέλει άλλαγμα κάθε φορά που κάνω log-in και να μη δουλεύουν σωστά τα Desktop Effects.

 

Έκανα, εν πάση περιπτώση, έναν νέο user γιατί κάτι δοκίμαζα και στο νέο user όλα δουλεύουν ρολόι: Desktop Effects, η ανάλυση, τα πάντα. Το ίδιο και όταν μπαίνω σα root. Μόνο στο default user που έκανα κατά την εγκατάσταση παραμένουν τα προβλήματα. Ενημερωτικά, κυρίως, γιατί συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση, ολίγον λολ.

 

Στα win αν κολήσει το σύστημα παταγα alt ctrl del. Εδώ αν κολλήσει, π.χ. πριν λιγο κόλλησε (ε ειχα και καμια δεκαρια εφαρμογες να τρεχουν ;) ) και δεν ηξερα τι να κανω παρα να κλεισω το πισι απο το κουμπι του. :?

 

Ποιο είναι το alt ctrl del για ubuntu?? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι; Έχω δύο removable drives, ένα DVD-R της Pioneer κι ένα (νέο) DVD-RW της Nec. Στα Ubuntu έχω ένα πρόβλημα με το πρώτο. Ενώ το αναγνωρίζει κανονικά, το δείχνει στο "Computer", διαβάζει κανονικά το μοντέλο στα Properties, δε διαβάζει ποτέ τα CD και τα DVD που βάζω μέσα. Το δείχνει διαρκώς άδειο.

 

Ιδέες;

 

Το αρχείο σου είναι μια χαρά δεν βλέπω να υπάρχει κανένα πρόβλημα.Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο θα μπορούσες να κάνεις.

 

Εμ... δούλεψε. Στο άσχετο, σήμερα δουλεύει κανονικά.

 

Αρχίζω να φρικάρω. =P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα με επιτυχεία το ubuntu 7.04 σε 64bit έκδοση και έχω το εξής πρόβλημα. Δεν μου δουλεύει το skype. Όσες εκδόσεις του και αν κατέβασα καμία δεν μου λειτουργεί.

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το λες αυτο?Εγω πηγα να συμπληρωσω τα στοιχεια για να κανω εγγραφη και τα κουμπια sign in και reset δεν ενεργοποιουνται με τπτ.

Υποθετω οτι μιλαμε για την 1.4(ΒΕΤΑ) εκδοση ετσι?

 

@Freakster : Το Automatix εχει 1 εφαρμογη στα miscellaneous την Ctrl-Alt-Del(This configures Ctrl-Alt-Del to open Gnome System Monitor(GNOME only))Ισως σου κανει και αυτο,δεν ξερω αν λειτουργει γιατι δεν το δοκιμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος οτι το Skype λειτουργει γενικα???

 

τι εννοείς τώρα με αυτό? έχω κατεβάσει από το ww.skype.com την έκδοση για linux αλλά όταν πάω να την τρέξω δεν μου λειτουργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...