Προς το περιεχόμενο

Αγορά Macbook από Καναδά..


bognick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες,

 

Γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ σας.. Έχω αποφασίσει εδω και κάτι μέρες ο επόμενος υπολογιστής μου να είναι mac και γιαυτό ευθύνεται 100% η mac κοινότητες σας και όχι κάποια κατιδίαν ομιλία με κάποιο πρόσωπο.. Δε θα σας ρωτήσω για την επιλογή μου (Macbook black 2gb RAM) κάποια πληροφορία καθώς είμαι αποφασισμένος ήδη, αλλά θέλω τη γνώμη σας στο εξης.. Ο αδερφός θα πεταχτεί καναδά για αγώνες και απότι είδα επωφελούμε πολύ από το συνάλλαγμα (καναδικό δολλάριο γαρ) και ο mac-black θα μου βγει 1200 ευρώ στη σύνθεση με τα 2gb RAM.. Φυσικά εδώ στην ελλάδα θα πρέπει να πάρω μετασχηματιστή (γνωρίζεται πόσο κάνει?).. Σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά με το macbook (βλάβη) εδώ θα δεχτεί κανένας να το φτιάξει??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή...

 

P.S.: Αναμένεται κάποια ανανέωση για τα macbooks που θα καταστούσε επιβεβλημένη την αναμονή μου δεδομένου ότι ο αδερφός μου θα πάει καναδά τέλη απρίλη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεσαι μετασχηματιστή μιας και τα φορητά της Apple αλλάζουν αυτόματα την τάση. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας adaptor εφόσον οι πρίζες του Καναδά είναι διαφορετικές από της Ελλάδος. (αν το πάμε βάσει Γαλλίας νομίζω δεν είναι.)

 

The MacBook or MacBook Pro both come with a battery and a variable-voltage (110V/240V) power adapter.

 

Η Rainbow είναι υποχρεωμένη να στο φτιάξει και το κάνει, αρκεί να έχεις την απόδειξη. (Ακολουθείτε μία άλφα διαδικασία αλλά τπτ το ιδιαίτερο.)

 

Τίποτα δεν έχει ακουστεί μέχρι στιγμής για ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]

bognick

Junior Member

 

Εγγραφή: 26-04-2003

Μηνύματα: 1

 

Καλά πως τα έχεις καταφέρει και είσαι μέλος απο το 2003 και κανεις το πρώτο σου post σήμερα????????????

 

[/offtopic] :):)

 

Σε περιμένουμε στην παρέα μας... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε bognick ξέρεις τι παίζει με το τελωνείο? Γιατι σκέφτομαι να φέρω κ εγώ ενα απο Αμερική. Θα στο φέρει κανονικά στο original το κουτί ή θα στο φέρει σε κανέναν σάκο για να μην ψιλιαστεί κανένας τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το τελωνείο ιδέα δεν έχω.. Υποθέτω πως δε θα υπάρχει πρόβλημα..

 

Για την εγγραφη που είχα κάνει το 2003 ούτε που το θυμόμουνα!!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το laptop χωρίς κουτί και συσκευασία στη χειραποσκευή του αεροπλάνου και θα είσαι μια χαρά!

 

Ο διπολικόw μετασχηματιστής του macbook έχει φις που αλλάζει ώστε να μπει άλλης χώρας. Δεν ξέρω όμως που μπορείς να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...