Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους δεν πρόλαβαν την προσφορά του greenman gaming, υπάρχει ξανά με κωδικό PCGMR-GREEN-SUMMR. Στα ξένα site λένε ότι βγαίνει στα 39 ευρώ, αλλά εμένα μου βγαίνει στα 44.

σου δινει 3 days head start ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προς katsibrokos,

 

Με μεγάλο ενδιαφέρον κάθησα και διάβασα το post σου και μιας και είχα ακουστά την ομάδα σας και αφού κάνατε και την εμφάνισή σας στο GuildWars II, ένιωσα την ανάγκη να σας καταλάβω καλύτερα. Έτσι, διάβασα κάποια πράγματα στο site σας, τα οποία μου κάνανε εντύπωση μεγάλη.

 

Ο στόχος σας είναι να είστε οι καλύτεροι (και καλά κάνετε) και το προσπαθείτε. Στην πορεία, βέβαια, ξεφεύγετε κάπου και τελικά κυνηγάτε την ουρά σας. Δε ξέρω αν κάποιοι από εσάς ξέρετε το EvE OnLine, αν ναι τότε σίγουρα θα ξέρετε και τους Έλληνες Mythos. Όχι ότι διαφέρετε και πολύ βέβαια. Όπως δε διαφέρετε και καθόλου από κάτι παιδάκια που παίζουν bitefight, έχουν δημιουργήσει ομάδα εκεί και για να μπεις, πρέπει να αποδεχτείς το γεγονός ότι θα είσαι οπωσδήποτε 5 ώρες μέσα, θα φέρεις τόσα gold και αν σου πει ο Leader να κάνεις κωλοτούμπα, θα το κάνεις δίχως δισταγμό.

 

Εξ' ου και κάτι "κουλά" που έχετε σαν κανονισμούς, όπως: "Κατά τη διάρκεια των event δεν μπορείτε να πατε AFK εαν δεν κάνει ο leader διάλλειμα". Καλά ρε, είστε σοβαροί; Get a life! Παιχνίδι είναι, δε κάνουμε πρωταθλητισμό. Το ξέρω ότι το GuildWars είναι ΠΟΡΩΣΗ (τουλάχιστον το 1, ακόμη το 2 αγνοείται) αλλά αν κάποιος αγαπήσει ένα παιχνίδι, είναι καλός και το γουστάρει, νομίζετε ότι θα έρθει εκεί ν' ακούει τον κάθε Λοχαγό που όποτε βγει ένα καινούργιο παιχνίδι με απήχηση (και το τονίζω με απήχηση, γιατί δε κάνατε σε κανένα f2p την εμφάνισή σας), θα το παίζει ιστορία;

 

Αν συμμετέχετε σε μια PVE δραστηριότητα της guild, είναι περισσότερο από προφανές ότι πρέπει να γνωρίζετε τις μάχες από πριν (αν δεν τις έχετε ξανακάνει). Εάν ανακαλύψουμε οτι δεν ξέρετε τίποτα θα αντικατασταθείτε άμεσα.

 

Εντάξει, ότι να 'ναι!

Ρε, καταστρέφετε το παιχνίδι ρε.

Θα μου πεις, τι σε νοιάζει εσένα ρε μπουχέσα, κάνε ότι θες και άσε εμάς στην ιστορία μας. Έλεγα σε προηγούμενα posts ότι αυτό που φοβάμαι περισσότερο στο παιχνίδι, δεν είναι ούτε το b2p που πάει να γίνει f2p, ούτε τα cash που θα πρέπει να πληρώσουμε που και που ingame, ούτε τίποτα. Κάτι noobάδες που παίζαν WoW φοβάμαι και εσάς. Εσάς, από πλευράς του ότι θα πάρετε στο κόρφο σας και κάτι άλλα παιδάκια που μπορεί να έχουν όρεξη να γουσταρίσουν το game, αλλά στην πορεία θα τους κάνετε να το βλέπουν σα την δουλειά τους για να πάρουν κανένα ξεροκόμματο bonus.

 

Επόμενο παράδειγμα:

 

Αυτό: Αν νομίζετε ότι είστε trial πάρα πολύ καιρό, τότε μάλλον δεν κάνετε κάτι καλά. Θα σας το επισημάνουμε ώστε να βελτιωθείτε. σε συνδυασμό με αυτό: Μετά την υποβολή του application, δεν χρειάζεται να αρχίσετε το spam οτι έχετε υποβάλει μια αίτηση, εάν την έχουμε δεί, πότε θα απαντήσουμε κλπ. Εάν μας αρέσει η αίτηση σας, τότε θα ακούσετε από μας εντός 2 ημερών max. , μου κάνει περισσότερο για αίτηση σε δουλειά παρά για απόλαυση σε game. Δηλαδή θα χαλάσω εγώ την προσωπικότητά μου σα gamer, θα γίνω έρμαιο του καθενός που δεν έχει τα κότσια να κερδίσει τον σεβασμό των άλλων - αλλά τον απαιτεί, που όταν βγει το GuildWars ΙΙΙ ή το WoW II, θα παρατήσει το game και θα τρέξει σ' εκείνο για να φανεί και να το παίξει ΠΟΖΕΡΟΣ (γιατί αυτό είστε), μόνο και μόνο για να λέω ότι ήμουν στους Elysium.

 

Μην ξεχνάτε ότι είμαστε παρέα πρώτα και μετά guild στο παιχνίδι.

Καλά, ότι να 'ναι και πάλι. Εδώ απαιτείτε ο άλλος να είναι σε στάση ημιανάπαυσης και προσοχής, αλλά η παρέα είναι αυτή που μετράει. Γάμησέ τα!

 

Θα σου πω εγώ τώρα με τη σειρά μου, ποιο είναι το το ιδανικό guild.

 

Το ιδανικό guild:

  1. Δέχεται όλα τα μέλη.
  2. Το πρώτο πράγμα που κάνει, είναι να αντιληφθεί αν το νέο μέλος είναι γαμάτος ή ξυνομούρης. Ακόμη και το δεύτερο να είναι, τον δέχεται.
  3. Κάνει PvE, PvP χωρίς να πρήζει τους άλλους. Ρωτάει: "Πάω Urgoz, ψήνεται κανείς;" Δεν διαγράφει όλο το guild, επειδή έτυχε να είναι Σάββατο βράδυ και βγήκαν έξω για λουκάνικα και εμένα μου σηκώθηκε να παίξω GuildWars.
  4. Δεν έχει κανόνες.
  5. Ο μόνος κανόνας είναι να μη βρίζει, αν όμως το μπινελικάκι πέφτει και ο λαός το αντιλαμβάνεται σα χιούμορ, γίνεται δεκτό.
  6. Δεν υπάρχει κανόνας που λέει να μη ξεχνά ότι είναι παρέα. Είναι αυτονόητο, σα και το νερό που πίνεις κάθε μέρα.
  7. Δε κάνει καμία αίτηση για να μπει. Απλά το λέει και μπαίνει.
  8. Είναι social! Μέσα στο game πρέπει να ακούγεται και τι βρακί φόρεσε η Παπαρίζου και όχι μόνο "Έλα ρε Μαρία, βγάλε το σκασμό. Πάνε μόνη σου για καφέ. Τώρα μου είπε ο leader μου να σκοτώσουμε τον Abbadon"
  9. Δεν πάει σε όλα τα παιχνίδια. Το κάθε guild είναι μοναδικό και παίζει το παιχνίδι γιατί το ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ, όχι για να λέει ότι την έχει μεγαλύτερη και από τους μαύρους που κανόνιζαν την Τζούλια!
  10. Εκεί που είναι στη μέση της μάχης, άμα ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ θα τα παρατήσουν και θα πάνε στο Guild Hall να μιλάνε στο ventrilo (αν έχουν) και να πίνουν μπύρες. ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!
  11. Τέλος, δεν υπάρχουν leaders και officers, απλά μέλη είμαστε όλοι που απολαμβάνουμε το παιχνίδι!

Λέτε: Η πρόοδος απαιτεί αφοσίωση και αυτό μπορεί να συνεπάγεται με επικριτικές παρατηρήσεις προς εσάς όταν κάνετε λάθη, άρα πρέπει να είστε σε θέση να λάβετε κριτική.

 

Αυτό το προηγούμενο προς οποιαδήποτε απάντησή μου σε ότι και να μου πείτε.

 

Δε ρίχνω flames στο guild σας. Δε πα να κάνετε ότι θέλετε. Άλλωστε σιγά μην είστε πραγματικοί gamers. Προσπαθώ να δείξω ότι αυτά τα "σκληροπυρηνικά" (και καλά) guilds, υποτιμούν τα μέλη τους και τίποτα άλλο.

 

Δόξα τω Θεώ που ανήκω στο "ιδανικό" guild και αυτήν την αίσθηση δεν πρόκειται να την αλλάξω ακόμη κι αν γινόμουν alliance leader! B)

Χρυσαυγιτες ειναι μου φαινεται.....εγερθητω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι τόσο κολλημένοι στο μυαλό που δεν γνωρίζουν την έννοια "παιχνίδι" με αποτέλεσμα να τα ισοπεδώνουν όλα,

ερώτηση , πόσο μοχλούμπας μπορεί να είναι κάποιος για να παίζει με αυτό τον τρόπο και σε ενα αντίστοιχο Guild που θα περιμένει την άδεια απο τον leader για το πότε θα κλάσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση , πόσο μοχλούμπας μπορεί να είναι κάποιος για να παίζει με αυτό τον τρόπο και σε ενα αντίστοιχο Guild που θα περιμένει την άδεια απο τον leader για το πότε θα κλάσει ?

 

Απλα ειναι παιδακια που παιζουν μονο και μονο για το loot και να δειξουν στο φιλο τους το gear score.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Rockavlon

το guild wars 2 δεν ειναι f2p (free to play) ειναι b2p (buy to play) όπως ήταν και το guild wars 1. Μεγάλη μερίδα στην επιτυχία του 1 είχε το οτι δεν ήσουν αναγκασμένος να τα σκας κάθε μήνα , απλά αγόραζες το παιχνίδι και έπαιζες , οπότε αν το κάνουν με συνδρομή οπως προτείνεις δεν το κόβω να πάει πουθενά.

 

τα cash shop τώρα και εμένα μου την σπάνε και ειναι άλλος ένας λόγος που δεν θα το αγοράσω.

 

πάντως αν το "experience boost" που έχει στην φωτό του link σου ειναι αληθινό και πρόκειται να το κάνουν θα είναι το καραfail του αιώνα πραγματικά.

 

οποια εταιρεια βρει την ισορροπια αναμεσα στα b2p και στο f2p θα βγει κερδισμενη , οι αλλοι θα βλεπουν την σκονη της , οχι οτι δεν μετραει το παιχνιδι για την εξελιξη του αλλα θεωρω οτι ο δυτικος κοσμος περασε απο την αφελεια και τον μονοδρομο της συνδρομης στα mmo σε μια πολυ πιο κριτικη σταση απεναντι στα μοντελα μηνιαιας συνδρομης.

 

και σε αυτο μετρησε παρα πολυ ο μεγαλος χρονος καθυστερησης του καινουργιου content που ταχα μου ηταν και ο λογος συνδρομης.αν χριεζεται καποια εταιρεια ενα χρονο για να βγαλει ενα expansion και εσυ εχεις πληρωσει 12 μηνες = 150 ευρω = 4-5 καινουργια παιχνιδια , τοτε καποια στιγμη θα ανρωτηθεις που πηγαιναν τα λεφτα σου.

 

ασε που με τοσα f2p εκει εξω οποιος συνεχισει να σφυριζει αδιαφορα στο τελος θα την πατησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]

Χρυσαυγιτες ειναι μου φαινεται.....εγερθητω :)

 

μπορει να ειναι και κνιτες ( στρατιωτακια ) που πουλανε καθε μεσημερι τον οδηγητη στο μετρο για να στελνει η παπαρηγα το παιδι της στο αμερικα για σπουδες :P

 

[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ διαφωνώ με την λογική αυτή αλλά το παρακάνετε... στρατιωτάκια, παιδάκια, κνίτες, χρυσαυγήτες... Υπάρχει λόγος να χαρακτηρίζετε κόσμο που δεν γνωρίζετε έτσι; και ειδικά πάνω σε θέματα ψυχαγωγίας που είναι τελείως υποκειμενικά; Σε αντίθεση με αυτούς που είναι ενήλικες εσείς κάνετε σαν παιδάκια... σόρρυ κι όλας.

 

 

Και δεν είμαι στο guild τους αλλά σε άλλο με τελείως διαφορετικό χαρακτήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ διαφωνώ με την λογική αυτή αλλά το παρακάνετε... στρατιωτάκια, παιδάκια, κνίτες, χρυσαυγήτες... Υπάρχει λόγος να χαρακτηρίζετε κόσμο που δεν γνωρίζετε έτσι; και ειδικά πάνω σε θέματα ψυχαγωγίας που είναι τελείως υποκειμενικά; Σε αντίθεση με αυτούς που είναι ενήλικες εσείς κάνετε σαν παιδάκια... σόρρυ κι όλας.

 

 

Και δεν είμαι στο guild τους αλλά σε άλλο με τελείως διαφορετικό χαρακτήρα.

Καλά και εγώ διαφωνώ με την λογική αυτή αλλά το παρακάνετε... στρατιωτάκια, παιδάκια, κνίτες, χρυσαυγήτες... Υπάρχει λόγος να χαρακτηρίζετε κόσμο που δεν γνωρίζετε έτσι; και ειδικά πάνω σε θέματα ψυχαγωγίας που είναι τελείως υποκειμενικά; Σε αντίθεση με αυτούς που είναι ενήλικες εσείς κάνετε σαν παιδάκια... σόρρυ κι όλας.

 

 

Και δεν είμαι στο guild τους αλλά σε άλλο με τελείως διαφορετικό χαρακτήρα.

Εγω πιστευω εισαι στο guild τους αλλα το κρυβεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πόσες μέρες κάνει για να στείλουν το serial απο την GreenMan Gaming? Θα το στείλουν στις 25? ή στις 28 ? ή πρέπει να μου το στείλουν τώρα και απλά θα λειτουργήσει τότε ?

Επεξ/σία από ggQQbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτα που εχω διαβασει και δει εως τωρα, εβγαλα το συμπερασμα πως το gw2 ειναι τρια παιχνιδια σε ενα. Το sPVP θα προσπαθησει να γινει ενα σαν online fps σε rpg μορφη. Κατ'εμε ενδιαφερον εγχειρημα. Το WvWvW θα ειναι πιο κοντα στο κλασικο pvp με farming, gear loot κλπ. Τελος το pve οπως το ξεραμε. Οι παιχτες θα μπορουν να ασχοληθουν ειτε με ολα, ειτε με ενα παρακλαδι απο την αρχη, χωρις να χρειαζεται να ενδιαφερθουν ποτε για τις υπολοιπες μορφες του παιχνιδιου. Σε οσα mmo εχω παιξει δεν το εχω συναντησει αυτο. Παντα υπηρχε η αναγκη καποιας εστω αλληλεπιδρασης.

 

@A7X, ηθελα να τονισω την στρατιωτικη μορφη και το κακκο παραδειγμα της εισαγωγης σε παιγνιδια ψυχαγωγιας , επικίνδυνων ιδεων για το πως λειτουργει μια ομαδα. Αλλο η οργανωση κι αλλο η αποξενωση απο την πραγματικη ζωη και η προσβολη της προσωπικότητας των παιχτων. Δεν λεω να μην υπαρχουν σαν guild:) Ουτε ξερω που ανηκουν πολιτικα. Απλα, ολα αυτα που γραφουν στο site κατι μου θυμιζουν.....

 

Δεν ειναι κνιτες. Το κομμα δεν επιτρεπει στα μελη να παιζουν mmo:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πληρωμή την έκανα πάω στην σελίδα της GreenManGaming στο My Games δείχνει το Guildwars2 αλλά δεν μου δείχνει κάποιο σέριαλ. Και στην διπλανή καρτέλα που λέει Keys μου λέει : Keys

Here are all your games which require keys, with your keys listed beneath each one.

You don't own any games requiring keys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-snip-

 

Απο την σελίδα του παιχνιδιού στο GreenManGaming:

 

PURCHASES ON OR AFTER 17TH AUGUST WILL NOT INCLUDE THE 3 DAY EARLY ACCESS OR ACCESS TO BETA WEEKENDS.

 

ACTIVATION KEYS WILL BE SENT OUT IN TIME FOR THE RELEASE DATE OF 28TH AUGUST 2012!

 

In other words, τα key απο ότι λένε θα εμφανιστούν πιο κοντά στο release date :).

 

Source.png Πηγή: Guild Wars 2: Green Man Gaming Store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...