Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η έννοια του skill είναι πολύ διευρυμένη αλλά δυστυχώς ο καθένας το σκέφτεται κρίνοντας εξ ιδίων. Θυμάμαι το GW1 που δεν είναι ούτε jump, ούτε avoidούτε τίποτα ιδιαίτερο, έκανες target με το tab ή το ctrl C και όμως αυτό το @!$@$ το spike με τον boa sin που κάναμε (όπως και άλλα) ήθελε πολύ @!#@# skill.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το yu gi oh ειναι πιο skill based απο το Tera. Oτι δέν έχει tab targeting δέν ειναι αυτόματα και skill based

καλα ναι οκ ελα να φαμε ,εχω κανει φασολαδα , αλλα δεν ειχα φασολια και εβαλα φακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tera και C9 ; λολ

 

 

τα ίδια λέγανε τότε και τα fanboys για το swtor και τώρα γίνεται f2p - καλά πάμε

 

Σίγουρα δεν τα έχεις παίξει ποτέ. Άρα ποιος ο λόγος να γράφεις..;

 

Ωραίο το skill based του TERA , αλλά δεν μας λέτε γιατί πάει κατά διαόλου ? που σε 3 μήνες θα γίνει F2P!

ας μην κάνουμε σύγκριση την που.....με την βούρτσα....

 

Το P2P δεν πιάνει τη σήμερον ημέρα. Την καλύτερη μαγκιά την κάνουν τα Market με εταιρικό currency και τουλάχιστον ψευτομπαλανσιές. Βλέπεις το HoN το οποίο αν θυμάμαι καλά είχε γκαφρά κάθε μήνα, και τώρα η Riot πάω στοίχημα βγάζει ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ της πουλώντας ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ PIXEL.

 

Μπέσα όταν σας λέω πως καρφί δε μου καίγεται που γίνονται F2P (αν όχι το αντίθετο - που δεν θα χρειάζεται πια να μη βρίζω τη μανάρα του άλλου μη με κάνει Report για το Non-korean IG Name). Ο λόγος είναι ότι μάλλον δεν έχετε παίξει πολλά titles και επιλέγετε αυτό που είναι Full EU campaign. Καλό είναι να τα δοκιμάσετε λοιπόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι οκ ελα να φαμε ,εχω κανει φασολαδα , αλλα δεν ειχα φασολια και εβαλα φακες.

 

Απλά γουσταρες Lineage 2 και το Tera ειναι ουσιαστικά το Lineage 3 , και γ'αυτο σ'αρεσει. Ειναι απλό

Το combat system του ειναι τρισάθλιο, στοχος COunter striker σε MMO? ελεος...

για τους melee μπορει να ειναι καλό , για τους caster πάντως ειναι ελεεινό

 

Αμα ήταν skill based θα βλέπαμε κανα σοβαρό pvper να ασχολείται

Βάθος χαρακτήρα ? nothing

Unique abilities ? nooo

Locked animations ? yes

balance? roll on the floor laughing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά γουσταρες Lineage 2 και το Tera ειναι ουσιαστικά το Lineage 3 , και γ'αυτο σ'αρεσει. Ειναι απλό

Το combat system του ειναι τρισάθλιο, στοχος COunter striker σε MMO? ελεος...

για τους melee μπορει να ειναι καλό , για τους caster πάντως ειναι ελεεινό

 

Αμα ήταν skill based θα βλέπαμε κανα σοβαρό pvper να ασχολείται

Βάθος χαρακτήρα ? nothing

Unique abilities ? nooo

Locked animations ? yes

balance? roll on the floor laughing

Απλα γουσταρες πολυ WoW , γιαυτο εχεις συνηθισει σε target lock και οτι αλλο βγαινει σου ξινιζει .

Παντως L2 και TERA καμια σχεση.Το L2 εχει το πιο ευκολο targeting ,απο την στιγμη που lockareis και πατησεις το skill δεν πας να κοιτας και τον ουρανο ο παιχτης θα γυρισει αυτοματα και θα χτυπησει τον στοχο.

Ε ναι βεβαια ειναι ελεεινο τo combat system του tera για τους φιλους καστεραδες μας ,γιατι εχουμε συνηθισει ΄΄περνω target-> 1skill -> μερικα βηματα πισω ->2skill-> μερικα βηματα πισω->3skill και παρε αβερτα το τρελο DPS ,ξεκουραστα και χαλαρα γιατι δεν θελει κοπο θελει ΤΡΟΟΟΠΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ειμαι υπέρ του tab targeting , μ'αρεσει η ιδέα του action combat ...αλλα να δουλευει σωστά! Και στο συγκεκριμένο παιχνίδι δέν δουλευει !! Δέν σου ειπα οτι ειναι δύσκολο, σου ειπα οτι ειναι κακοσχεδιασμένο ιδιως οταν ο κάστερ θέλει να πετύχει κάποιον που ειναι μακριά.

Η έννοια του action combat απαιτει όντως περισσότερο skill απο το tab targeting αλλα πρέπει να λειτουργει σωστά. Δέν μπορείς απλά να βάζεις έναν στόχο και να λές ορίστε παιξτε

Μέχρι να βγεί mmo που θα εξελίξει το όλο θέμα και θα το πάει σε αλλο επίπεδο το tab targeting θα ζεί και θα βασιλευει και θα ειναι και η πρώτη επιλογη του κάθε competitive pvper

 

p.s Το Τερα ειναι ουσιαστικά το Lineage 3 , η bluehole studios ειναι πρωην developers του Lineage και κατηγορουντε απο την NcSoft οτι εκλεψαν κώδικα και σχέδια απο το πρότζεκ : Lineage 3

 

p.s 2 Ας το λήξουμε εδώ μην μαμαμε το τόπικ μιλώντας για άλλο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να' ναι.. Είπε ότι είπε και θέλει και να το λήξουμε..

 

Του πότε είσαι Rush13, του 95 ή 97;

 

"Competitive PvPer" να φανταστώ εντάσσεσαι εσύ που έχεις παίξει πάνω από 4-5 Free Online Games. Εσύ, ο Έλληνας Steparu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να' ναι.. Είπε ότι είπε και θέλει και να το λήξουμε..

 

Του πότε είσαι Rush13, του 95 ή 97;

 

"Competitive PvPer" να φανταστώ εντάσσεσαι εσύ που έχεις παίξει πάνω από 4-5 Free Online Games. Εσύ, ο Έλληνας Steparu.

 

μ αρέσει που είπες εμένα για τις κόντρες χαχαχα

 

bunnies.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χωρίς λόγο δεν είδες.

 

Chris είσαι πολύ μόνος. Σε λίγο θα μπεις στο κόμμα των νέων, και θα έχεις και εκείνες τις κονκάρδες, θα κυκλοφορείς με ποδήλατο (ήσουν που ήσουν πειραγμένος) και θα φωνάζεις είμαι προ Massive Gamer.

 

Κατάλαβες πως παραπάνω σου βρήκα τον πρώτο της αδελφότητας. Παίζει και GW στο είπα..;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθα απο εσένα Μαρία μου :)

 

Πίσω στο θέμα. αν κάνω την αγορά από το site του Guild Wars 2 θα ξεκινήσω 3 μέρες νωρίτερα ή 1 ;;

Ναι.

 

pre-purchase = 3 days head start.

pre-order=1 day head start

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tera και C9 ; λολ

 

 

τα ίδια λέγανε τότε και τα fanboys για το swtor και τώρα γίνεται f2p - καλά πάμε

 

justin bieber και Britney Spears πουλανε εκατομμυρια δισκους, δε σημαινει οτι ειναι και καλυτεροι απο χιλιαδες αλλους καλλιτεχνες που δε πουλανε ουτε καν το 1/10. Επισης η Shakira ειχε πιο πολυ κοσμο στην Ελλαδα απο Iron Maiden..γενικα δε μπορεις να κρινεις ενα παιχνιδι απο το ποσα subscriptions θα πιασει...Το Swtor προσωπικα πιστευω ειναι καλυτερο απ το Wow σε πολλους τομεις και μπορει να γινει ακομα καλυτερο στο μελλον..

 

Περιμενω πως και πως να παιξω το GW2 τωρα και ελπιζω να ειναι ανταξιο των προσδοκιων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

justin bieber και Britney Spears πουλανε εκατομμυρια δισκους, δε σημαινει οτι ειναι και καλυτεροι απο χιλιαδες αλλους καλλιτεχνες που δε πουλανε ουτε καν το 1/10. Επισης η Shakira ειχε πιο πολυ κοσμο στην Ελλαδα απο Iron Maiden..γενικα δε μπορεις να κρινεις ενα παιχνιδι απο το ποσα subscriptions θα πιασει...Το Swtor προσωπικα πιστευω ειναι καλυτερο απ το Wow σε πολλους τομεις και μπορει να γινει ακομα καλυτερο στο μελλον..

 

Περιμενω πως και πως να παιξω το GW2 τωρα και ελπιζω να ειναι ανταξιο των προσδοκιων!

 

Κι εγω πιστευω οτι η Παολα ειναι ποιοτητα αδερφε αλλα πολλοι θα διαφωνησουν μαζι μου so...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω πιστευω οτι η Παολα ειναι ποιοτητα αδερφε αλλα πολλοι θα διαφωνησουν μαζι μου so...

 

Βάλε μας ένα Video YT από Gameplay "Πάολας" να κόψεις ειρωνεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω πιστευω οτι η Παολα ειναι ποιοτητα αδερφε αλλα πολλοι θα διαφωνησουν μαζι μου so...

 

Εγω δε διαφωνω παντως αρκει να μην εννοεις οτι εχει ποιοτητα στο τραγουδι..μπορει να ειναι ποιοτικο κοριτσι σε αλλα πραγματα. καθενας στο ειδος του και ο λουμιδης στους καφεδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...