Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

A log-in attempt from the following location is currently awaiting your authorization.

 

Address: 112.111.220.151

City:

Region:

Country: CN

 

A log-in attempt from the following location is currently awaiting your authorization.

 

Address: 27.20.91.162

City: Wuhan

Region: 12

Country: CN

 

 

Τους γ@μ@ς ή δεν τους γ@μ@ς τους κινέζους τώρα; Authenticator ΤΩΡΑ το φελέκι μου...

Δεν υπάρχει authenticator, απλά από μόνο της η Anet είδε ότι ενώ loggaρω συνήθως από Ελλάδα τώρα πηγα να logάρω από Κίνα και είπε μαλακία θα παίζει. Αυτό βέβαια σημάινει ότι με ένα proxy που δείχνει ότι είσαι από Ελλάδα θα μπουν κανονικά. Από που βρήκαν τα login-pass μου φαίνεται περίεργο. Σε περίεργες βλακείες δε μπαίνω και προσέχω γενικά χρόνια στο κουρμπέτι με αυτό το θέμα και επίσης πρώτη φορά στα 15 χρόνια gamer που μου συμβαίνει, οπότε μάλλον δεν είναι από μεριάς μου. Και επειδή βλέπω πολύς κόσμος να έχει αυτό το θέμα με hackαρισμένα accounts (και από το guild μου) μάλλον κάποιος μπήκε στα αρχεία της NCsoft και τα υπέκλεψε... Το μόνο site για Gw2 που μπαίνω είναι στο /r/Guildwars2 και το pc 1 βδομάδα από format, ούτε τσόντα δεν έχω προλάβει να δω από όταν έκανα format :P

 

Authenticator ειναι. Αν μπεις απο αλλη IP ( οχι αλλη περιοχη ) σου στελνουν e-mail και σου ζηταει να δωσεις προσβαση. Εγω το δοκιμασα με reset του router για να παρω αλλη IP και μου ξαναζητησε authentication.

Οσο για το αν σου δειχνει αλλη πολη απο αυτην που βρισκεσαι καμια φορα ευθυνεται ο παροχος ιντερνετ γι'αυτο. Απλα δειτε την ωρα που λεει οτι εγινε το log-in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις 20 λεπτά event για να ανοίξεις Arah, φτάνεις last boss μετά από ακόμη τόση ώρα, και πέφτει ο server μαζί με login και τα πάντα όλα...

 

Εκτός αυτών το drop και από το 80άρι story από exotic γίνεται nerf, όπως και η δυσκολία του cof και τον dungeon ανεβαίνει στα ύψη. Μ'αρέσει που δεν ήθελαν κατά τα άλλα gameplay advantage, όσοι έλιωσαν 2 μέρες cof ήδη βγάλανε τα armors και πάνε για άλλα...έχουν πάρει μια χαρά πλεονέκτημα, όπως και όσοι πήραν τα exotic από το story.

 

Άντε να δούμε τι άλλες πατάτες θα κάνει και αυτή η εταιρία.

 

COME ON , KILL ME I AM HERE, DO IT NAWWW:

gw098r.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποκατάστατο είναι, authenticator δεν είναι πάντως. Πλέον το χρησιμοποιούν όλο και περισσότερες εταιρίες (απο τράπεζες μέχρι games) και είναι χαζό ένα νέο παιχνίδι να μην έχει, γιατί στην τελική τα log in info για το GW2 είναι ίδιου μεγέθους προστατευμένα με του e-mail οπότε αν κάποιος σου τσεπώσει τα log in του GW2 μπορεί άνετα και του mail σου.

 

To authenticator όμως δύσκολα.

 

Όσο για το IP που λες, ούτε εγώ ούτε η πλειοψηφία του κόσμου έχει static IP και αν ήταν κάθε φορά που μπαίνεις με διαφορετική IP να σου ζητάει authentication τότε θα τους κυνηγούσαν να τους δείρουν. Λογικά θα λειτουργεί με γεωγραφικά κριτήρια και θα έχει μια ακτίνα γύρω από το μέρος που logαρες για αρχή σαν σημείο αναφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ρε παιδια ποτε θα ερθει ελλαδα? κανενα καταστημα δεν το εχει και δεν εχω και καρτα να το αγορασω!!!!! εχουν πει τιποτα?

 

Το είχα βάλει σε παραγγελία plaisio, e-shop, multirama, gameexplorers και κανένας δεν το είχε φέρει τις τελευταίες 10 μέρες που είχα κάνει παραγγελία... Χαζεύοντας όμως σε ένα υποκατάστημα video club 7seven, είχε 3 κόπιες στα 55ε... τσίμπησα τη μία προς μεγάλη μου έκπληξη γιατί ήταν το τελευταίο μέρος που περίμενα να το βρω και δεν είχα ασχοληθεί καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eμένα μόνο αργή δεν μου φαίνεται... Εδώ κάναμε μήνες παλιά και εδώ έχω πάει 74 απ' όταν το πήρα. (όταν σηκώθηκαν πάλι οι digital αγορές) :P

Ok, πάω λίγο τραίνο σε κάποιες φάσεις, αλλά αυτό έκανα και σε παλιότερα ΜΜΟs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα βάλει σε παραγγελία plaisio, e-shop, multirama, gameexplorers και κανένας δεν το είχε φέρει τις τελευταίες 10 μέρες που είχα κάνει παραγγελία... Χαζεύοντας όμως σε ένα υποκατάστημα video club 7seven, είχε 3 κόπιες στα 55ε... τσίμπησα τη μία προς μεγάλη μου έκπληξη γιατί ήταν το τελευταίο μέρος που περίμενα να το βρω και δεν είχα ασχοληθεί καν!

 

σε ποιο καταστημα των 7seven το βρηκες? γιατι ουτε εκει το εχουν ακομα που ρωτησα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα optimization θα κάνουνε? που βγάζουμε αίσχος FPS για τα μηχανήματα που έχουμε? (μια χαρά παίζεις αλλα τα FPS που βγάζει είναι απαράδεκτα..)

εγώ προσωπικά δεν το έχω βαρεθεί καθόλου,και μου αρέσει που δεν χρειάζεται να παίρνεις quest και όλη αυτή η φασαρία...

το δε lvling απλά δεν το κοιτάω...εξερευνώ τον χάρτη κάνω event κτλ και ξαφνικά έχω πάρει 2-3 lvl χωρίς να το έχω πάρει χαμπάρι.

αλλα φυσικά θέλει ακόμα πολύ δουλειά,και έχουν αρχίσει και κάνουν κάποιες μαλακίες όπως είπε και κάποιος πιο πάνω με τα dungeons κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτα και με αυτα παρε 2 levels...

 

αργη η προοδος...

Eμένα μόνο αργή δεν μου φαίνεται... Εδώ κάναμε μήνες παλιά και εδώ έχω πάει 74 απ' όταν το πήρα. (όταν σηκώθηκαν πάλι οι digital αγορές) :P

Ok, πάω λίγο τραίνο σε κάποιες φάσεις, αλλά αυτό έκανα και σε παλιότερα ΜΜΟs.

 

Εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα :cry:, σταματήστε να κάνετε lvling :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...