Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά ψάξε κανα βίντεο και κανα φόρουμ πριν βγάλεις τέτοια άποψη. Το λέω γιατί ακριβώς την ίδια άποψη είχα για τον Thief πριν καμιά 10αριά lvl στο PvE. 1 vs 1 όλα καλά (με πρόβλημα σε mobs 3 lvl πάνω από μένα) αλλά με παραπάνω εχθρούς προβλήματα. Όσο και να λένε πως είναι καλός στο PvP στο PvE τα βρήκα σκούρα μέχρι λίγο να διαβάσω την ιδεολογία του όλου combat system (O thief μία φορά παραπάνω μιας και παίζει με initiative και όχι με cooldowns). Ότι skill έβλεπα πως πατιέται...το πατούσα. ΛΑΘΟΣ

 

1. Παίζει καθοριστικό ρόλο η θέση σου έναντι του αντιπάλου σου κάθε στιγμή. Προσπάθησε να κινείσαι ειδικά στους melee αντιπάλους.

2. Δεν σπαμάρουμε skills (εξαιρώντας τους warrior μάλλον) χρησιμοποιούμε ότι πρέπει όταν πρέπει. Δεν έχεις mana αλλά έχεις cooldown.

3. Δεν μπορείς να είσαι τα πάντα κάθε στιγμή. Δεν έχεις 100 skills σε 5 σειρές (generic MMO) και απλά "παίζεις πιάνο". Διάλέγεις το ρόλο σου (π.χ σε πάρτυ healer, γυρίζεις σε water μαγεία και healing utilities, μόνος μάλλον θες damage οπότε fire αλλά θα σε γελάσω μιας και δεν έχω δει τις άλλες σχολές τι crowd control έχουν, τα cripple,stun,immobilize βοηθάνε απίστευτα αδύναμους χαρακτήρες να ξεφεύγουν). Μπορείς κάλλιστα να ανοίξεις τις ασπίδες από τα earth μαγικά σου (Armor of Earth, Rock Barrier) και να μπαίνεις για melee damage me daggers ή αργότερα με το Fiery Greatsword. Φυσικά τέτοια προσέγγιση ίσως να θέλει και toughness traits.

4. έχει utility skill Mist Form για να την κοπανάς + τα dodge. Όταν είσαι μόνος τα χρειάζεσαι μιας και είσαι φύλλο και φτερό ενώ μπορείς να τα αλλάζεις όταν έχεις παρέα και σου παίρνουν το aggro

5. Μία καλή τακτική είναι να στήνεις ένα AoE που κάνει damage over time Και να γυρίζεις γύρω από το mob ώστε να το κρατάς εκεί μέσα, σπαμάροντας auto attack

6. Επέλεξε τα σωστά όπλα βασικό. ένας μάγος με staff καθαρίζει έυκολα groups λόγω AoE αλλά όχι έναν μεμονομένο και δυνατό αντίπαλο. Άλλαζε όπλα ανάλογα με περίσταση.

7. Είναι ωραία το υψηλό Power για direct damage αλλά σκέψου λίγο και τα Condition damage, condition duration τους πετάς το σπίρτο και τους αφήνεις να καίγονται ενώ εσύ ανενόχλητος αποφεύγεις τις επιθέσεις τους.

8. Ίσως να είναι καλύτερο να επιλέξεις κάποια γραμμή trait που σου δίνει κάποιο ατού στο dodge ή evade, μη πας αμέσως full power. αργότερα μόλις έχει αρκετά trait points τα αλλάζεις.

9. Με μεγαλύτερα lvl εχθρούς μη βιάζεσαι, φάε το χρόνο σου, δεν μπορείς να τελειώνεις τους πάντες σε 10 sec.

 

Ακόμη έχω αρκετά να μάθω αλλά απλά σου παραθέτω ότι τελικά συμπέρανα αυτές τις μέρες από το σύστημα μάχης του game. Δεν ξέρω αν είμαι απόλυτα σωστός στα παραπάνω μιας και στα λέω από την οπτική ενός thief. Γενικά είδα στα 30-40 lvl elementalists να κυκλοφορούν με πύρινα σπαθιά "Conjure Fiery Greatsword" (μου άφησε μάλιστα ένα και το πήρα, τρομερό απλά) και να καταστρέφουν 4-5 mobs σε δευτερόλεπτα. Επίσης, δεν το πήρα χαμπάρι αλλά έγραψα πάρα πολλά :P

 

καταλαβα

θελω party...

mierdas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καταλαβα

θελω party...

mierdas

 

lvl 30 warrior έχω κάνει πάρτη μόνο μία φορά... εννοείται τα public τα κάνω με άλλο κόσμο τριγύρω αλλά τα στόρι μόνος μ!

 

παιδια pvp πως κανεις?gang?

 

δεν έχει Open world pvp... είτε στις αρένες είτε μέσα στο World vs World vs World, όπου ο χάρτης είναι τόσο μεγάλος που μπορεί να πετύχεις και κανέναν μόνο του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μην το πάρεις από εδώ http://www.play.com/...urlrefer=search ???

το play δεν είναι που δεν στέλνει Ελλάδα αν είναι πάνω από 34λίρες;

--

Ορίστε

http://www.play.com/Helpdesk/Getting_started/Play_com_delivery_policy.aspx

*Unfortunately, we are unable to deliver items over £30 to Greece.

οπότε το ποσό του παιχνιδιού τρώει άκυρο για μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χειμώνας μπαίνει οπότε ήρθε και εμένα η ώρα μου.

Από το official site δε μπορώ να το αγοράσω(δεν με ενδιαφέρει το κουτί αλλά μόνο το cd-key) γιατί έχουν τελειώσει λέει(πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω αλλά οκ, καλή καρδιά).

 

Υπάρχει κάποιο έμπιστο site να πουλάει digital copy σε νορμάλ τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χειμώνας μπαίνει οπότε ήρθε και εμένα η ώρα μου.

Από το official site δε μπορώ να το αγοράσω(δεν με ενδιαφέρει το κουτί αλλά μόνο το cd-key) γιατί έχουν τελειώσει λέει(πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω αλλά οκ, καλή καρδιά).

 

Υπάρχει κάποιο έμπιστο site να πουλάει digital copy σε νορμάλ τιμή?

 

Δες εδώ: http://www.buygamecd...l/referrer/2966

Απλά πρόσεξε να πάρεις την σωστή έκδοση, EU and Global δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ: http://www.buygamecd...l/referrer/2966

Απλά πρόσεξε να πάρεις την σωστή έκδοση, EU and Global δηλαδή

 

Guild Wars 2 CD Key (EU and Global)

 

Out of Stock - 68$

 

Κάποιο άλλο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lvl 30 warrior έχω κάνει πάρτη μόνο μία φορά... εννοείται τα public τα κάνω με άλλο κόσμο τριγύρω αλλά τα στόρι μόνος μ!

 

δεν βρησκω τοσο κοσμο στα public...

 

εκτος

εαν ειμαι σε αχρηστο server...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...