Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδες στα world events πως μπαινετε/συμμετεχετε...?

ναι.μπαίνω ..τα σάρωσα όλα στην 1η περιοχή, caledon forest. Είναι πολύ ωραίο με τους διάφορους μαζί!

 

https://www.g2play.n...-Gems-Code.html

αυτό το ξέρετε ότι γίνεται;; :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως προχθές κατάλαβα γιατί το παιχνίδι απλά τα σπάει μιας και αποφάσισα να ολοκληρώσω όλο το Lion's Arch (POIs, Vistas κλπ). Εκτός από τον απίστευτο βατήρα (φοράς και γυαλάκια για τη βουτιά χχαχαχα) και εκτός από το POI που πρέπει

να κολυμπήσεις μέσα από όλο το αποχετευτικό σύστημα της πόλης

έπαθα πλάκα με το να βρώ και να πάω στο νότιο-ανατολικό Vista. Πήγα και βλεπω το τεράστιο στόμα στο βράχο ....είπα να μπω (ας μην spoilάρω άλλο)...ΤΡΕΛΑ! Τρομερές εικόνες, καταπληκτικές αναβάσεις, απίστευτη περιπέτεια όποιοι είστε Lion's Arch να το επισκευθείτε 100%.

 

Ακόμα είναι πολύ αρχή για τέτοιο MMO και για παίκτες που παίζαν όλα τα generic MMO που κυκλοφορούσαν (ναι βάζω μέσα και το Kung Fu Panda). Όλοι είναι συνηθσμένοι στο ντουυυ σφαγή, quest και πίσω, lvl cap και τέλος. Το παιχνίδι σε προτρέπει απλά να ταξιδεψεις παντού, να επισκευθείς-ανακαλύψεις περιοχές και να βοηθήσεις το κόσμο όπου και αν βρίσκεσαι και ενώ αυτός μεταβάλεται. Δεν σε αναγκάζει να τρέχεις χιλιόμετρα πίσω για να παραδώσεις quest (εκτός από το main) και μπορείς να συνεχίζεις πολύ εύκολα από όπου σταμάτησες χάρη στα πολλά waypoints. Ευτυχώς το κατάλαβα από το 27-28 lvl και τώρα πλέον έφτασα στα 34 κάνοντας ταξίδια στο κόσμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι ? πως γίνεται να έγιναν sold out οι digital deluxe και απλή έκδοση στο site του gw2?

δηλαδή αυτό ήταν ? όσοι πρόλαβαν ? η θα βγάλουν και άλλα ? αν γίνουν sold out και οι box εκδώσεις του παιχνιδιού δεν θα μπορούμε να παίξουμε οσοι δεν το προλάβαμε? η θα βγουν καινούριοι serial numbers?

 

ξέρει κανείς πόσες πωλήσεις έκανε?

 

edit : άκυρο , δεν είδα πως κλικάρεις στο sold out και λέει πληρωφορίες.

 

τελικά ξέρουμε πότε θα βγουν νεα serial numbers? να υποθέσω οταν επεκταθεί με καινούριους servers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.μπαίνω ..τα σάρωσα όλα στην 1η περιοχή, caledon forest. Είναι πολύ ωραίο με τους διάφορους μαζί!

 

https://www.g2play.n...-Gems-Code.html

αυτό το ξέρετε ότι γίνεται;; :confused:

 

ναι

okay

 

αλλα πως...?

 

 

επισης αυτο το voices from the past...

πολυ rape...

 

Αν εννοείς τα live events απλά πας στη περιοχή που γίνονται.

 

οχι μου ειχε world event αλλα δεν ειχε marker...

 

ψήνομαι τρελά για guild wars 2 και μου την έχει δώσει , δεν μπορώ να περιμένω να απολυθώ για να παίξω...

εφόσον μάλιστα δεν έχει και συνδρομή δεν χάνω κάτι αν το αγοράσω και παίζω μόνο οταν μπορώ!

 

δυο ερωτήσεις βασικές..

 

αξίζει αν δεν έχεις τρελό χρόνο ,ας πούμε αν πηγαίνω σε κανα net cafe στις εξόδους και όταν έρχομαι με άδεια ή θέλει να αφιερώσεις πολλές ώρες καψίματος για να "μπεις στο παιχνίδι"

 

και η βασικότερη ερώτηση .. υπάρχει authenticator για το game και τι μπορώ να κάνω γενικότερα για να είμαι καλυμμένος παίζοντας απο net cafe? γιατι εκτός απο l2 πιτσιρικάς δεν έχω ξαναπαίξει mmo σε net cafe (απο τότε που έβαλα adsl σπιτι μου)

 

εντωμεταξύ ελπίζω τα net cafe να μην έχουν καταντήσει παρακμιακά και δεν το έχουν η δεν το τρέχουν..

 

σε περίπτωση που κρατήσω το internet σπιτι μου(έλεγα να το κόψω λόγο οτι φευγω) το παρακάτω pc φαντάζομαι θα το παίζει χάλια το παιχνίδι ε? ...

 

 

librr.jpg

 

 

εδω λέει

 

 

k3xizd.jpg

 

 

ισχύει οτι χρειάζεται τουλάχιστον i5 ?

 

με 5770 δεν μπορω να παιξω με καλη αναλυση...

 

 

επισης να πω οτι τα παιχνιδι ειναι πολυ δυσκολο με elementalist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να πω οτι τα παιχνιδι ειναι πολυ δυσκολο με elementalist

 

έπαιξα στην beta και δεν είχα πρόβλημα καθόλου... απλά μάλλον πρέπει να προσαρμοστείς, να κάνεις σωστή χρήση του dodge και των skills σου και κυρίως να μην κάνει μονο story quests και καρδιές... γενικά εγώ για story quest μόνο αν είμαι 2-3 lvl παραπάνω από όσο λέει το δοκιμάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

okay

 

αλλα πως...?

 

 

επισης αυτο το voices from the past...

πολυ rape...

 

 

 

οχι μου ειχε world event αλλα δεν ειχε marker...

 

 

 

με 5770 δεν μπορω να παιξω με καλη αναλυση...

 

 

επισης να πω οτι τα παιχνιδι ειναι πολυ δυσκολο με elementalist

 

το pc της αδερφής μου έχει 5900(κάπως έτσι) αν θυμάμαι κλ οπότε μάλλον εκεί θα campάρω λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

okay

 

αλλα πως...?

λέει ότι σου δίνει cd key και το κάνεις redeem από το auction house του παιχνιδιού.Άρα δεν γίνεις τα στοιχεία σου(gw2) πουθενά..

Βέβαια είναι πολλά λεφτά τα 28€..και δεν ξέρω αν αξίζει,για να μικρά lvl.

--

Το παιχνίδι θα είναι διαθέσιμο για αγορά από 12/9 και μετά.

Ο λόγος είναι κάτι σελίδες πιο πριν,από τον αντιπρόσωπο της εταιρίας διανομής στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτο απο εδω φιλε

Gameholds.com

απο εδω το πηρα εγω εχθες.

Εντάξει..τι 28 τι 26 :P ;

Αλλά και πάλι,ότι είπα και από πάνω.Γιατί gems μπορείς να κάνεις από τον χρυσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προχθές κατάλαβα γιατί το παιχνίδι απλά τα σπάει μιας και αποφάσισα να ολοκληρώσω όλο το Lion's Arch (POIs, Vistas κλπ). Εκτός από τον απίστευτο βατήρα (φοράς και γυαλάκια για τη βουτιά χχαχαχα) και εκτός από το POI που πρέπει

να κολυμπήσεις μέσα από όλο το αποχετευτικό σύστημα της πόλης

έπαθα πλάκα με το να βρώ και να πάω στο νότιο-ανατολικό Vista. Πήγα και βλεπω το τεράστιο στόμα στο βράχο ....είπα να μπω (ας μην spoilάρω άλλο)...ΤΡΕΛΑ! Τρομερές εικόνες, καταπληκτικές αναβάσεις, απίστευτη περιπέτεια όποιοι είστε Lion's Arch να το επισκευθείτε 100%.

 

Ακόμα είναι πολύ αρχή για τέτοιο MMO και για παίκτες που παίζαν όλα τα generic MMO που κυκλοφορούσαν (ναι βάζω μέσα και το Kung Fu Panda). Όλοι είναι συνηθσμένοι στο ντουυυ σφαγή, quest και πίσω, lvl cap και τέλος. Το παιχνίδι σε προτρέπει απλά να ταξιδεψεις παντού, να επισκευθείς-ανακαλύψεις περιοχές και να βοηθήσεις το κόσμο όπου και αν βρίσκεσαι και ενώ αυτός μεταβάλεται. Δεν σε αναγκάζει να τρέχεις χιλιόμετρα πίσω για να παραδώσεις quest (εκτός από το main) και μπορείς να συνεχίζεις πολύ εύκολα από όπου σταμάτησες χάρη στα πολλά waypoints. Ευτυχώς το κατάλαβα από το 27-28 lvl και τώρα πλέον έφτασα στα 34 κάνοντας ταξίδια στο κόσμο.

 

Εγώ είμαι lvl 28 και πραγματικά δεν θέλω να lvlάρω, απολαμβάνω τόσο πολύ τον κόσμο του, που δεν αφήνω vista για vista και skill point. Είναι τόσο όμορφος ο κόσμος του, που σε προτρέπει να εξερευνήσεις μέχρι και την τελευταία σπιθαμή της κάθε περιοχής!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

69 ευρώ???

Ακριβά δεν είναι???

Δυστηχως πρεπει να το χρυσοπληρωσεις αν θες να το παρεις.Καποτε εκανε 55 ,τωρα συνεχεια ανεβαζουν τις τιμες καθως οι περισσοτεροι δεν το εχουν,οποτε σου λεει αφου μονο εγω και αλλα 5 μαγαζια το εχω ας το τσσιμπησω λιγο.

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως πρεπει να το χρυσοπληρωσεις αν θες να το παρεις.Καποτε εκανε 55 ,τωρα συνεχεια ανεβαζουν τις τιμες καθως οι περισσοτεροι δεν το εχουν,οποτε σου λεει αφου μονο εγω και αλλα 5 μαγαζια το εχω ας το τσσιμπισω λιγο.

Και γιατί να μην το πάρεις από εδώ http://www.play.com/Games/PC/4-/15116633/Guild-Wars-2/Product.html?searchstring=guild+wars+2&searchsource=0&searchtype=allproducts&urlrefer=search ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να πω οτι τα παιχνιδι ειναι πολυ δυσκολο με elementalist

 

Γενικά ψάξε κανα βίντεο και κανα φόρουμ πριν βγάλεις τέτοια άποψη. Το λέω γιατί ακριβώς την ίδια άποψη είχα για τον Thief πριν καμιά 10αριά lvl στο PvE. 1 vs 1 όλα καλά (με πρόβλημα σε mobs 3 lvl πάνω από μένα) αλλά με παραπάνω εχθρούς προβλήματα. Όσο και να λένε πως είναι καλός στο PvP στο PvE τα βρήκα σκούρα μέχρι λίγο να διαβάσω την ιδεολογία του όλου combat system (O thief μία φορά παραπάνω μιας και παίζει με initiative και όχι με cooldowns). Ότι skill έβλεπα πως πατιέται...το πατούσα. ΛΑΘΟΣ

 

1. Παίζει καθοριστικό ρόλο η θέση σου έναντι του αντιπάλου σου κάθε στιγμή. Προσπάθησε να κινείσαι ειδικά στους melee αντιπάλους.

2. Δεν σπαμάρουμε skills (εξαιρώντας τους warrior μάλλον) χρησιμοποιούμε ότι πρέπει όταν πρέπει. Δεν έχεις mana αλλά έχεις cooldown.

3. Δεν μπορείς να είσαι τα πάντα κάθε στιγμή. Δεν έχεις 100 skills σε 5 σειρές (generic MMO) και απλά "παίζεις πιάνο". Διάλέγεις το ρόλο σου (π.χ σε πάρτυ healer, γυρίζεις σε water μαγεία και healing utilities, μόνος μάλλον θες damage οπότε fire αλλά θα σε γελάσω μιας και δεν έχω δει τις άλλες σχολές τι crowd control έχουν, τα cripple,stun,immobilize βοηθάνε απίστευτα αδύναμους χαρακτήρες να ξεφεύγουν). Μπορείς κάλλιστα να ανοίξεις τις ασπίδες από τα earth μαγικά σου (Armor of Earth, Rock Barrier) και να μπαίνεις για melee damage me daggers ή αργότερα με το Fiery Greatsword. Φυσικά τέτοια προσέγγιση ίσως να θέλει και toughness traits.

4. έχει utility skill Mist Form για να την κοπανάς + τα dodge. Όταν είσαι μόνος τα χρειάζεσαι μιας και είσαι φύλλο και φτερό ενώ μπορείς να τα αλλάζεις όταν έχεις παρέα και σου παίρνουν το aggro

5. Μία καλή τακτική είναι να στήνεις ένα AoE που κάνει damage over time Και να γυρίζεις γύρω από το mob ώστε να το κρατάς εκεί μέσα, σπαμάροντας auto attack

6. Επέλεξε τα σωστά όπλα βασικό. ένας μάγος με staff καθαρίζει έυκολα groups λόγω AoE αλλά όχι έναν μεμονομένο και δυνατό αντίπαλο. Άλλαζε όπλα ανάλογα με περίσταση.

7. Είναι ωραία το υψηλό Power για direct damage αλλά σκέψου λίγο και τα Condition damage, condition duration τους πετάς το σπίρτο και τους αφήνεις να καίγονται ενώ εσύ ανενόχλητος αποφεύγεις τις επιθέσεις τους.

8. Ίσως να είναι καλύτερο να επιλέξεις κάποια γραμμή trait που σου δίνει κάποιο ατού στο dodge ή evade, μη πας αμέσως full power. αργότερα μόλις έχει αρκετά trait points τα αλλάζεις.

9. Με μεγαλύτερα lvl εχθρούς μη βιάζεσαι, φάε το χρόνο σου, δεν μπορείς να τελειώνεις τους πάντες σε 10 sec.

 

Ακόμη έχω αρκετά να μάθω αλλά απλά σου παραθέτω ότι τελικά συμπέρανα αυτές τις μέρες από το σύστημα μάχης του game. Δεν ξέρω αν είμαι απόλυτα σωστός στα παραπάνω μιας και στα λέω από την οπτική ενός thief. Γενικά είδα στα 30-40 lvl elementalists να κυκλοφορούν με πύρινα σπαθιά "Conjure Fiery Greatsword" (μου άφησε μάλιστα ένα και το πήρα, τρομερό απλά) και να καταστρέφουν 4-5 mobs σε δευτερόλεπτα. Επίσης, δεν το πήρα χαμπάρι αλλά έγραψα πάρα πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως πρεπει να το χρυσοπληρωσεις αν θες να το παρεις.Καποτε εκανε 55 ,τωρα συνεχεια ανεβαζουν τις τιμες καθως οι περισσοτεροι δεν το εχουν,οποτε σου λεει αφου μονο εγω και αλλα 5 μαγαζια το εχω ας το τσσιμπισω λιγο.

 

:lol: :lol:

 

εντωμεταξύ στο Πλαίσιο πχ που έχει 53 euro λέει παράδοση 1-3 μέρες.

ισχύει? θα κάνει τόσο ή θα έρθει μετά απο κανα μήνα ? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...