Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε όλες τις καρδούλες ανάλογα και με το level τους για να έχει και το max boost από xp τα Vista για bonus xp από το exploration γενικά το λέω. Ή με τα elf (όπως τα λέει ξέχασα) πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα με τον Ranger, ναι ok τα κάνουμε όλα, σκοτώνουμε το World Boss καβούρι στο starting area και κάμποσες φορές γιατί έχει πλάκα + loot αλλά μάλλον απλά είναι πιο αργό από το συνηθισμένο.

 

Δεν λέω ότι το game δεν έχει κάποια άλλα flaws απλά σαν gamer επειδή έχω φάει αρκετά @@ στην μάπα από τα παιχνίδια έχω συνηθίσει και τα όποια προβλήματα λόγω νέου παιχνιδιού έχω μάθει και τα υπομένω, δεν με πειράζουν τα όποια launch problems που θα λυθούν (που πολλοί γκαρίζανε, login wars 2 κλπ)

 

Btw πως βλέπουμε την κατάσταση του λογαριασμού και αν είσαι σε beta account version ή retail version? Γιατί στο https://account.guildwars2.com/account δεν λέει το status (ή είμαι γκαβός)

 

Άν έκανες όλο τον χάρτη της περιοχής σου και τα στορυ quests σου αποκλειετε να μην έφτασες στο lvl που πρέπει. Κάτι δέν έκανες,

μάλλον τα skill points τα οποία δίνουν τρελά xp , παραπάνω και απο heart quests τα περισσότερα.

 

Και εγώ είχα αυτο το πρόβλημα στην αρχή αλλα άμα κατάλαβεις τι πρέπει να κάνεις πάει νεράκι το leveling. Στην τελική αλλάζεις περιοχή άμα κολλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατα πασα πιθανοτητα θα αγορασω κι εγω το παιχνιδι. Απλα εχω καποιες αποριες. Ποιο class-race ειναι καλυτερο για pve? Σε ποιον server να παω και τι ισχυει με τα server transfers?

 

Το Race δεν έχει σημασία, διάλεξε όποιο σ αρέσει περισσότερο. Από Class θα έλεγα guardian, Ranger και elementalist .... αλλά ολα σχετικά είναι, εγώ με warrior main δεν είχα πρόβλημα.

 

όσον αφορά το lvling ΄τόση smooth διαδικασία δεν έχω ξαναδεί σε ΜΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είχα λίγο πρόβλημα με το leveling στα πρώτα 10-15 level μέχρι να μπω λίγο στο κλίμα.

 

Από εκεί και πέρα κυλάει πολύ ομαλά και τώρα είμαι σε σημείο που είμαι και μεγαλύτερο level από τα quests της περιοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Homeworld Transfer εξακολουθεί να είναι free επειδή άνοιξαν νέους server με την λογική να αποφορτίσουν τους άλλους. Μόλις χθές μεταβιβάστηκαν 3 μέλη μας. Στον Desolation είμαστε 3 μεγάλο pvp oriented guilds. Ο server είναι αυστηρός UK και δόξα τον θεό χρησιμοποιούν μόνο μία γλώσσα. Τα Αγγλικά.

Στον Underworld θα βρείς την Ελληνική συμμαχία, μία ένωση μερικών ελληνικών guilds

Στον Aurora Glade έχει και μία μικρή Ελληνική κοινότητα.

Κάνε τις δοκιμές σου ανάμεσα στους servers και πάρε σύντομα την απόφαση σου γιατί μπορεί απο στιγμή σε στιγμή να διακόψουν το free transfer... αν και είναι πολύ εύκολο με μερικά gold (νομίσματα του παιχνιδιού) να εξαγοράσεις την μεταφορά σου.

Και μην ξεχνάς, το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι το WvW. Μπορείς να είσαι σε οποιοδήποτε guild και με οποιοδήποτε φιλαράκι σου ότι ώρα θές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως δεν επιτρέπουν τη δημιουργία χαρακτήρων και σε άλλο server?

 

λογικά για το WvWvW... δεν είναι σωστό να μπορείς να παίξεις και στις 3 πλευρές.///

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Homeworld Transfer εξακολουθεί να είναι free επειδή άνοιξαν νέους server με την λογική να αποφορτίσουν τους άλλους. Μόλις χθές μεταβιβάστηκαν 3 μέλη μας. Στον Desolation είμαστε 3 μεγάλο pvp oriented guilds. Ο server είναι αυστηρός UK και δόξα τον θεό χρησιμοποιούν μόνο μία γλώσσα. Τα Αγγλικά.

Στον Underworld θα βρείς την Ελληνική συμμαχία, μία ένωση μερικών ελληνικών guilds

Στον Aurora Glade έχει και μία μικρή Ελληνική κοινότητα.

Κάνε τις δοκιμές σου ανάμεσα στους servers και πάρε σύντομα την απόφαση σου γιατί μπορεί απο στιγμή σε στιγμή να διακόψουν το free transfer... αν και είναι πολύ εύκολο με μερικά gold (νομίσματα του παιχνιδιού) να εξαγοράσεις την μεταφορά σου.

Και μην ξεχνάς, το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι το WvW. Μπορείς να είσαι σε οποιοδήποτε guild και με οποιοδήποτε φιλαράκι σου ότι ώρα θές!

Εγω ειμαι τωρα στο underworld ,αλλα δεν εχω βρει ακομα ελληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι τωρα στο underworld ,αλλα δεν εχω βρει ακομα ελληνες.

 

Γραψε μου το όνομα σου να σε κάνω add. εμείς παίζουμε underworld. Δεν βρίσκεις έλληνες γιατί οι περισσότεροι το έχουν κάψει και έχουν ήδη πιάσει lvl cap. Στο guild μας οι περισσότεροι είναι έτσι :P μόνο εγώ ο φτωχός μεροκαματιάρης λόγο δουλειάς αγκομαχάω ακόμα στο lvl 15 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψήνομαι τρελά για guild wars 2 και μου την έχει δώσει , δεν μπορώ να περιμένω να απολυθώ για να παίξω...

εφόσον μάλιστα δεν έχει και συνδρομή δεν χάνω κάτι αν το αγοράσω και παίζω μόνο οταν μπορώ!

 

δυο ερωτήσεις βασικές..

 

αξίζει αν δεν έχεις τρελό χρόνο ,ας πούμε αν πηγαίνω σε κανα net cafe στις εξόδους και όταν έρχομαι με άδεια ή θέλει να αφιερώσεις πολλές ώρες καψίματος για να "μπεις στο παιχνίδι"

 

και η βασικότερη ερώτηση .. υπάρχει authenticator για το game και τι μπορώ να κάνω γενικότερα για να είμαι καλυμμένος παίζοντας απο net cafe? γιατι εκτός απο l2 πιτσιρικάς δεν έχω ξαναπαίξει mmo σε net cafe (απο τότε που έβαλα adsl σπιτι μου)

 

εντωμεταξύ ελπίζω τα net cafe να μην έχουν καταντήσει παρακμιακά και δεν το έχουν η δεν το τρέχουν..

 

σε περίπτωση που κρατήσω το internet σπιτι μου(έλεγα να το κόψω λόγο οτι φευγω) το παρακάτω pc φαντάζομαι θα το παίζει χάλια το παιχνίδι ε? ...

 

 

librr.jpg

 

 

εδω λέει

 

 

k3xizd.jpg

 

 

ισχύει οτι χρειάζεται τουλάχιστον i5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...