Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι πληρωσα :cry:

Αν αξιζει το παιχνιδακι χαλαλι τους..

 

Το παιχνίδι καρααξίζει, το θέμα τώρα είναι να πάρεις το cd key σου. Στείλε την ταυτότητα σου εκεί, δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα.

 

Εξάλλου σε πολλές περιπτώσεις και η Blizzard ζητάει την ταυτότητα σου, για να σου δώσει πίσω το account σου ας πούμε και δεν έχει ακουστεί ποτέ καμία χοντράδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου σε πολλές περιπτώσεις και η Blizzard ζητάει την ταυτότητα σου, για να σου δώσει πίσω το account σου ας πούμε και δεν έχει ακουστεί ποτέ καμία χοντράδα.

 

Άλλο όμως όταν το αγοράζεις απο 3rd party retailer (όπως το Gameholds.com που αναφέρεται πιο πάνω) :P Κάτι τέτοια χαζά έκανε και το g2play.net μερικές φορές, αν και στη δική μου περίπτωση ήταν επειδή το geo-IP μου δεν ήταν το ίδιο με την χώρα διαμονής στο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ από το greenmangaming το αγόρασα το παιχνίδι με την προσφορά στα 44€ και δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά αν ήταν να χάσω τα λεφτά μου, θα τους την έστελνα την ταυτότητα.

 

Εξάλλου την ταυτότητα ζητάνε, δεν ζητάνε να τους πεις τον αριθμό της πιστωτικής σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και ένα φιλαρακι ψάχνουμε guild να περνάμε καλά, είμαστε στον underworld.Υπάρχει κάτι;

Δεν είμαστε σε αυτόν τον server αλλά στον desolation

http://www.argonaut.gr/

νομίζω ότι θα μπορούμε να είμαστε όλοι μαζί. Μόνο world vs world δεν θα μπορούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εβαλα το παιχνιδι στο pc αλλα και στο λαπτοπ.

οταν πηγα να κανω login στο game απο το λαπτοπ, μου ζητησε authentication... Την εκανα αλλα στην ip address παρατηρησα οτι εγραφε θεσαλλονικη και οχι αθηνα...

 

Με χακαρανε...?

:unsure:

 

επισης τι ειναι αυτο το μηνυμα με το queue και τον χαρτη...?

:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=Ax-_06Acj8Y&feature=plcp

 

ωραίο review!

και με έκανε να θέλω να παίξω περισσότερο και να καταριέμαι την στιγμή που μπαίνω στρατό χΔ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το angry review αλλά μου θύμισε καταστάσεις που περνάμε όλοι μας όταν πωρωνόμαστε με ένα καινούριο παιχνίδι και δεν μπορούμε να δούμε σωστά και να εκτιμήσουμε τις καταστάσεις μέχρι να μας φύγει η μανούρα.

 

Πάντως όλα τα παιχνίδια που έχουν κάτι που απαιτεί να υπάρχει πολύς κόσμος για να γίνει κάτι (World Bosses κλπ) έχουν πλάκα τον πρώτο μήνα που όλοι κάνουν leveling μαζί και πάντα θα υπάρχει κόσμος να παίξεις μαζί τους. Μετά από κανά μήνα όμως είναι σαν να σκας μύτη στο starting area των Dark Elves στο WoW και να θέλεις να questάρεις εσύ και ο πόνος σου. Άσχετα αν μπορείς να παίξεις lower lvl quests/events και να είναι downgraded για να παίρνεις και εσύ xp/loot κανείς δε πρόκειται να γυρίσει σε παλιό area όλοι πάνε για τα καινούρια.

 

Τες πα, επειδή αν και δεν τρελαίνομαι μάλλον θα το αγοράσω λόγω ότι δεν έχει κάτι πιο αξιόλογο να παίξω (+ ότι είναι BuyToPlay μεγάλο συν αυτό, γι'αυτό ακόμα ασχολούμαι με Diablo 3 άλλωστε).

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής. Φτιάξανε καθόλου το leveling του χαρακτήρα ή πάλι κάνεις 50 χρόνια για να κάνεις advance σε level; Το λέω από την άποψη ότι στο τελευταίο Beta Weekend είχα φτιάξει έναν Charr Engineer και είχα φτάσει να έχω κάνει όλα τα quests και όλα τα vistas (σχεδον) και γενικά ότι μπορούσα στον Starting Map και με το ζόρι είχα πάει 15 level μετά από 10 ώρες. Πράγμα δηλαδή τραγικό να ανέβεις 15 level σε 10 ώρες και όταν έχεις κάνει οτιδήποτε υπήρχε. Και μην πει κανένας ότι δεν χρειάζεται τα level κλπ γιατί να δω έναν 40άρη με traits+items εναντίων 10άρη με τίποτα σε WvWvW ποιος θα κερδίσει.

 

Γενικά το leveling εμένα με είχε χαλάσει περισσότερο απ'όλα μιας και έχω συνηθίσει ότι game να πιάνω να το λιώνω και να φτάνω max lvl αρκετά σύντομα γιατί προτιμώ το end game από το leveling (μετά το leveling του SWTOR δεν μπορεί ακόμα κάποιο παιχνίδι να το ξεπεράσει, σε αυτό τουλάχιστον σαν παιχνίδι του Swtor του βγάζω το καπέλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-50 σε μία βδομάδα με αρκετές βέβαια ώρες την ημέρα μιάς και κωλοβαράω αλλά χωρίς τρελό κάψιμο. Δε ξέρω αν βοηθάει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το angry review αλλά μου θύμισε καταστάσεις που περνάμε όλοι μας όταν πωρωνόμαστε με ένα καινούριο παιχνίδι και δεν μπορούμε να δούμε σωστά και να εκτιμήσουμε τις καταστάσεις μέχρι να μας φύγει η μανούρα.

 

Πάντως όλα τα παιχνίδια που έχουν κάτι που απαιτεί να υπάρχει πολύς κόσμος για να γίνει κάτι (World Bosses κλπ) έχουν πλάκα τον πρώτο μήνα που όλοι κάνουν leveling μαζί και πάντα θα υπάρχει κόσμος να παίξεις μαζί τους. Μετά από κανά μήνα όμως είναι σαν να σκας μύτη στο starting area των Dark Elves στο WoW και να θέλεις να questάρεις εσύ και ο πόνος σου. Άσχετα αν μπορείς να παίξεις lower lvl quests/events και να είναι downgraded για να παίρνεις και εσύ xp/loot κανείς δε πρόκειται να γυρίσει σε παλιό area όλοι πάνε για τα καινούρια.

 

Τες πα, επειδή αν και δεν τρελαίνομαι μάλλον θα το αγοράσω λόγω ότι δεν έχει κάτι πιο αξιόλογο να παίξω (+ ότι είναι BuyToPlay μεγάλο συν αυτό, γι'αυτό ακόμα ασχολούμαι με Diablo 3 άλλωστε).

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής. Φτιάξανε καθόλου το leveling του χαρακτήρα ή πάλι κάνεις 50 χρόνια για να κάνεις advance σε level; Το λέω από την άποψη ότι στο τελευταίο Beta Weekend είχα φτιάξει έναν Charr Engineer και είχα φτάσει να έχω κάνει όλα τα quests και όλα τα vistas (σχεδον) και γενικά ότι μπορούσα στον Starting Map και με το ζόρι είχα πάει 15 level μετά από 10 ώρες. Πράγμα δηλαδή τραγικό να ανέβεις 15 level σε 10 ώρες και όταν έχεις κάνει οτιδήποτε υπήρχε. Και μην πει κανένας ότι δεν χρειάζεται τα level κλπ γιατί να δω έναν 40άρη με traits+items εναντίων 10άρη με τίποτα σε WvWvW ποιος θα κερδίσει.

 

Γενικά το leveling εμένα με είχε χαλάσει περισσότερο απ'όλα μιας και έχω συνηθίσει ότι game να πιάνω να το λιώνω και να φτάνω max lvl αρκετά σύντομα γιατί προτιμώ το end game από το leveling (μετά το leveling του SWTOR δεν μπορεί ακόμα κάποιο παιχνίδι να το ξεπεράσει, σε αυτό τουλάχιστον σαν παιχνίδι του Swtor του βγάζω το καπέλο).

 

To leveling στο GW2 ειναι το μονο ευκολο , απο τα παντα παιρνεις exp

Αν πας απο καρδουλα σε καρδουλα και πας βιτσα τοτε παιζεις το παιχνιδι λαθος

Και οχι δεν αλλαξε τιποτα σχετικα με το leveling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε όλες τις καρδούλες ανάλογα και με το level τους για να έχει και το max boost από xp τα Vista για bonus xp από το exploration γενικά το λέω. Ή με τα elf (όπως τα λέει ξέχασα) πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα με τον Ranger, ναι ok τα κάνουμε όλα, σκοτώνουμε το World Boss καβούρι στο starting area και κάμποσες φορές γιατί έχει πλάκα + loot αλλά μάλλον απλά είναι πιο αργό από το συνηθισμένο.

 

Δεν λέω ότι το game δεν έχει κάποια άλλα flaws απλά σαν gamer επειδή έχω φάει αρκετά @@ στην μάπα από τα παιχνίδια έχω συνηθίσει και τα όποια προβλήματα λόγω νέου παιχνιδιού έχω μάθει και τα υπομένω, δεν με πειράζουν τα όποια launch problems που θα λυθούν (που πολλοί γκαρίζανε, login wars 2 κλπ)

 

Btw πως βλέπουμε την κατάσταση του λογαριασμού και αν είσαι σε beta account version ή retail version? Γιατί στο https://account.guildwars2.com/account δεν λέει το status (ή είμαι γκαβός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτουμε link με τα έως τώρα uploaded ελληνικά videos με θέμα το GW2 που έχουμε ανεβάσει σε περίοδο από το Beta και έως εχθές. Αναμένονται και άλλα . To Link αφορά σε Playlist ώστε να μπορεί ο καθένας να δει όποιο τον ενδιαφέρει χωρίς να χρειαστεί να γίνει το post εδώ τεράστιο . Enjoy

 

Guild Wars 2 You Tube Videos Playlist από το MMO Cult GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πασα πιθανοτητα θα αγορασω κι εγω το παιχνιδι. Απλα εχω καποιες αποριες. Ποιο class-race ειναι καλυτερο για pve? Σε ποιον server να παω και τι ισχυει με τα server transfers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα τελικα ,ολα δουλεψαν.Εστειλα την φωτο μου κρατοντας την ταυτοτητα μου και μου εστειλα αμεσως τον κωδικο.Κανενας φοβος λοιοπον.,Παω για καψιμο,δεν δουλευω και το απογευμα,yohohohoho :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...