Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι το πηρατε σε retail εκδοση και το εγκαταστησατε, ποσο download εκανε ?

Το βλεπω να θελει αρκετα GB και το σταματησα γιατι μπαινω απο 3G με tethering!

Παρ'ολο που εχω τα DVD παλι θελει τοσα πολλα GB download ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτό με την Ladder είναι μεγάλη υπόθεση και αυτό ουσιαστικά ήταν όλο το νόημα του GW1 με το παγκόσμιο Ladder στο GvG αλλά στο 2 δεν έχουνε τέτοιο ρόλο τα guilds αλλά οι ομάδες που δεν είναι δεσμευτικές και μάλλον αναλώσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι το πηρατε σε retail εκδοση και το εγκαταστησατε, ποσο download εκανε ?

Το βλεπω να θελει αρκετα GB και το σταματησα γιατι μπαινω απο 3G με tethering!

Παρ'ολο που εχω τα DVD παλι θελει τοσα πολλα GB download ???

 

Εχω διαβάσει πως θα θέλεις 5 GB περίπου download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβάσει πως θα θέλεις 5 GB περίπου download.

 

Πριν απο ενα μηνα ειχανε υπολογισει οτι θα θελει 2,4 οποιος εχει τα DVD δεν ξερω αν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με την Ladder είναι μεγάλη υπόθεση και αυτό ουσιαστικά ήταν όλο το νόημα του GW1 με το παγκόσμιο Ladder στο GvG αλλά στο 2 δεν έχουνε τέτοιο ρόλο τα guilds αλλά οι ομάδες που δεν είναι δεσμευτικές και μάλλον αναλώσιμες.

 

παιζω σε μια πολυ ανταγωνιστικη international guild που επικεντρωνεται στο pvp . παιζουμε κατα ομαδες και lol και συνναγωνιζομαστε full μτεαξυ μας τουλαχιστον .

 

δεν θα ελεγα οχι και στο Guild VS Guild ή και στο Team VS Team ladder ,αλλα και στα γενικοτερα achievemnets του παικτη σε μια ιστοσελιδα.

 

θα μας κρατησει ποιο πολυ ενεργους αν τα βαλουν αυτα που ειπα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι είπαν θα έχουν δυο ladder. Το ένα για τους servers για το wvwvw και το άλλο για τα spvp tournaments μέσω τουρνουα.Επισης ο νικητής του τελικου μαλλον θα μπαινει επίσης στο wall of champions πως λέγετε που ειναι στο heart of the mists

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φαντάζομαι ladders , Mounts και αρκετά άλλα μπορεί και να τα άφησε ""εσκεμένα" έξω η Arena. Μη ξεχνάμε πως δεν έχει μηνιαία συνδρομή και τα επόμενα "χοντρά" φράγκα θα τα πάρει στο 1 expansion που φαντάζομαι θα προστεθούν τέτοιες λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πει οτι στην προσπαθεια προοθησης του sPVP σαν esports θα κανει μεγαλα tournaments η ιδια η εταιρια.

Αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα.

 

Δεν νομιζω οτι εχουν ασχοληθει ακομα ιδιαιτερα με το balance του παιχνιδιου γιατι ετρεχαν με τα προβληματα του trading post, groups κτλ. Τωρα που φτιαχτηκαν αυτα θα δουμε πιστευω και αλλαγες στα proffessions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στον underworld, gamertag FlyawayGR.9735 οποίος θέλει ας με κάνει add για κανένα quest στο χαλαρό και να κάνουμε την πλάκα μας.

 

θα σε κάνω add το βραδάκι που θα μπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θέλει το game (μιας και από τα μαγαζιά εξαφανίζεται αμέσως) έχει ακόμη εδώ

 

http://www.buygamecd...ildwars2eucdkey (απλή 61,99$)

http://www.buygamecd...ldwars2deluxeeu (Deluxe με +7$ από την απλή 68,99$)

 

Και από εδώ κουπόνι 5% https://www.facebook...203351739677351 το βάζετε στο καλάθι..λογικά είναι κοινό για όλους και είναι το 5FBOFFGO

 

Πήρα για έναν φίλο. Σε 10 λεπτά είχα το κλειδί. Τελική τιμή για την απλή έκδοση 49,05€ ($58.89)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

46.70€ μου βγαίνει εμένα, πιο λογική τιμή από τα 70€ του g2play που είδα.

Άκυρο τελικά στο paypal 49€ βγαίνει, βγήκε και σε αυτό το site όμως out of stock.

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι το πηρατε σε retail εκδοση και το εγκαταστησατε, ποσο download εκανε ?

Το βλεπω να θελει αρκετα GB και το σταματησα γιατι μπαινω απο 3G με tethering!

Παρ'ολο που εχω τα DVD παλι θελει τοσα πολλα GB download ???

ή 5 ή 8 έκανε νομίζω..Δεν θυμάμαι,γιατί το είχα αφήσει και κατέβηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω χαθει στον κοσμο του παιχνιδιου!

Πραγματικα περναω πολυ ευχαριστα.

 

Εχω παιξει 46,5 ωρες με τον main και συνολο 53,5 ωρες με καποια alt, τις τελευταιες 5 μερες. Ο main ειναι ακομα 46 lvl και δεν βιαζομαι.

Ολα αυτα μονο σε pve, καθως δεν εχω ασχοληθει με pvp ακομα.

 

Με την εντολη /age μπορειτε να δειτε ποσες ωρες εχετε παιξει ξεχωριστα σε καθε χαρακτηρα και ποσες συνολικα.

Επεξ/σία από ..MementoMori..
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ειναι οντως πρωτοποριακο οπως υποσχοταν ? αξιζει τελικα ολο αυτο το hype που ειχε δημιουργηθεί? Μπορεί να κανει το 'μπαμ' στα mmo's όπως το WoW είχε κανει με την κυκλοφορία του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ειναι οντως πρωτοποριακο οπως υποσχοταν ? αξιζει τελικα ολο αυτο το hype που ειχε δημιουργηθεί? Μπορεί να κανει το 'μπαμ' στα mmo's όπως το WoW είχε κανει με την κυκλοφορία του?

 

Καταρχην το "μπαμ" που εκανε το WoW δεν προκειται να ξαναγινει κατα την γνωμη μου.

Οχι επειδη δεν θα βγει καλυτερο παιχνιδι, αλλα επειδη καταφερε να φερει στον κοσμο των mmo, ατομα που δεν ειχαν ιδεα περι τινος προκειται.

Και μαλιστα εκατομμυρια απο αυτους.

 

Το GW2 μεχρι στιγμης λυνει το βασικο προβλημα που προσωπικα ειχα με πολλα αλλα mmo, ακομα και με το WoW.

 

To Leveling system που βασιζοταν στο σκοτωσε 10 αρκουδες και ξαναελα σε εμενα να σου δωσω xp και gold.

Πραγματικα μετα απο τοσα χρονια και τοσα παιχνιδια ειχε αρχισει να κουραζει πολυ.

 

Δεν ειναι οτι εκαναν κατι τοσο διαφορετικο ή τοσο καινοτομο. Ειναι ο εξυπνος τροπος που το εκαναν.

Εισαι σε μια περιοχη η οποια εχει ας πουμε 15 καρδιες (quests). Το παιχνιδι οταν εισαι κοντα στην καρδια σε ενημερωνει για το τι πρεπει να κανεις, και σου γεμιζει μια μπαρα ενω ολοκληρωνεις τον στοχο σου.

Αυτο μπορει να ειναι 10 mob, να μιλησεις σε 5 npc ακομα και να ταισεις μερικες κοτες ή αγελαδες. Συνηθως ολα τα παραπανω μαζι ή και αρκετα αλλα πραγματακια εκει τριγυρω, σου γεμιζουν την μπαρα και ολοκληρωνεις την καρδια.

Αυτοματα παιρνεις xp, karma points και gold. Δεν χρειαζεται να πας να μιλησεις στον quest giver παρα μονο αν θες να ξοδεψεις αυτα τα karma points για να παρεις οτιδηποτε μπορει να πουλαει.

 

Επειτα υπαρχουν τα events. Ναι εχει ξαναγινει, ναι αρκετα απο αυτα ειναι scripted, αλλα και παλι ο τροπος που μπλεκονται μεσα σε μια περιοχη, και σε τσιγκλανε να πας να τα κανεις οταν εμφανιζονται ειναι πολυ θετικος.

Ειδικα τωρα που ειναι αρχη ακομα, θα δεις πολλα ατομα να τρεχουν για να τα ολοκληρωσουν ολοι μαζι.

Ο ενας βοηθαει τον αλλο και ειναι πολυ σημαντικο αυτο. Δεν υπαρχει η εννοια του kill steal εδω. Ο καθενας θα παρει το xp του και το loot του. Οποτε εισαι καλοδεχουμενος να βαρεσεις το mob που βαραω.

Δημιουργει μια καλυτερη αισθηση community πιστευω.

 

Επισης καθε τρεις και λιγο βλεπεις την μπαρα του xp σου να αναβοσβηνει. Παιρνεις xp απο το οτιδηποτε κανεις, ειτε ανακαλυπτεις νεες περιοχες, ειτε αν απλα κανεις rez σε καποιον.

 

Γενικοτερα ειναι μια πολυ ευχαριστη αλλαγη απο το leveling που ειχα συνηθισει τα τελευταια χρονια.

Επισης το xp που παιρνεις απο το gathering και κατα συνεπεια απο το crafting ειναι εντυπωσιακα πολυ.

Δεν εχω ξαναπαιξει mmo που να μπορεις να maxαρεις τον char σου, μονο απο το crafting (τουλαχιστον ετσι ακουω)

 

Για το sPVP και το WvW δεν μπορω να εκφερω αποψη ακομα, αλλα ξερω πως υπαρχουν αρκετα ατομα που ασχολουνται αποκλειστικα με καποιο απο τα 2 και το καταευχαριστιουνται.

 

 

Ολα αυτα λοιπον σε συνδυασμο με το B2P το καθιστουν ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι.

Ουτε το second coming ειναι, ουτε το καλυτερο mmo που εχει βγει ποτε ειναι. Το καλυτερο mmo δεν υπαρχει γιατι ειναι θεμα γουστου.

Το GW2 ομως προσπαθει να καλυψει αρκετα απο αυτα τα γουστα και φαινεται να τα καταφερνει μια χαρα σε σχεση με τις πολλες αποτυχημενες προσπαθειες που ειδαμε τα τελευταια χρονια.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...