Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο thief δεν έχει μόνιμο stealth. Έχει 3-4 charge όμως!! Εντυπωσιακός και με sword! Και αλλά matrix με dual pistols

Ο trainer είναι στις κεντρικές πόλεις. Ψάξε για το εικονίδιο με το μικρό βιβλιαράκι στο map (πατώντας το Μ)

Όσον αφορά το οικονομικό, είναι από τα λίγα παιχνίδια που δεν θα κλάψεις σε καμία περίπτωση. Πληρώνεις και παίζεις για πάντα, ούτε συνδρομές να κλάψεις ούτε τίποτα. Άσε που η δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι είναι φανταστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως το χειρότερο launch που έχω παίξει...Το παιχνίδι αξίζει όμως..Μου αρέσει που κάναν και stress test :P

Αυτό που με χαλάει είναι ότι στο wvw δεν μπορώ να μπω premade,πολύ ώρα q και η έλλειψη raid εκτός και αν δώσεις 100g :S ...Τα τελευταία ελπίζω να τα φτιάξουν!

ΔλΔ για να μπουν τα οργανωμένα guilds στο pvp πρέπει να περιμένουν έναν έναν τους παίκτες να μπουν στο q και αν μπουν να φτιάξουν 3-4 party?

Desolation πολύ κόσμο btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κόσμος είναι σχετικός. Όταν κλείσει το παιχνίδι 2-3 μήνες θα έχει σημασία το πόσο κόσμο έχει. Συνήθως οι πολυπληθείς server είναι αυτοί που έχουν διάρκεια , αλλά πραγματικά είναι πολύ νωρίς για να βγάζουμε οποιοδήποτε συμπέρασμα παρά να κάνουμε εικασίες. Κατα την γνώμη μου επιλέξτε server βάση γλώσσας (uk πχ) και συμμαχίας με άλλα guild

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το τι θα κανει ο καθε server στο WvW θα φανει μετα το ΣΚ γιατι τωρα οι πιο πολλοι προσπαθουν να φτασουν 80 εγω π.χ. με 70 ωρες played (με /age φαινεται αυτο) εχω παιξει 2 ωρες max εκει. Ανεβαινουν πολυ οι περιοχες μετα το 30 και σε ομορφια και σε δυσκολια.

Για τα υπολοιπα ειναι νωρις, αλλα ειναι θετικο οτι προτιμα να στρωσει το παιχνιδι παρα να πουλησει οσο περισσοτερα κουτια μπορει αμεσα. Φαινεται να σεβεται αυτους που το εχουν ηδη παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησαν τις πωλήσεις digital edition απο το site τους για να μην μπεί περισσότερος κόσμος μέχρι να βάλουν καινούργιους σέρβερ.

Θα πάρει λίγο καιρό μέχρι να σταθεροποιηθούν οι server και το WVWVW.

 

Πάντως το χειρότερο launch που έχω παίξει...Το παιχνίδι αξίζει όμως..Μου αρέσει που κάναν και stress test :P

 

3 game έχω παίξει στο launch. GW2,WOW.WAR . Tα δυο τελευταία είχαν χειρότερο launch απο gw2, ειδικά το τελευταίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο live του Kevin απο το gamespot εχω δει πολλες φορες 10 η και παραπανω players να αντιμετωπιζουν ενα mob. Ειναι συνηθισμενο αυτο? Και πως παιρνουν xp? Διαρειται δια του 10?

 

Και ποιο profession ειναι αυτο που εχεις hammer και χτυπας το εδαφος με κατι ωραια animations? Προς tank φερνει

 

Και για τα quests αν χασεις κανενα event την ωρα που γινεται τρεχει τπ? Δεν μπορεις να το ξανακανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο live του Kevin απο το gamespot εχω δει πολλες φορες 10 η και παραπανω players να αντιμετωπιζουν ενα mob. Ειναι συνηθισμενο αυτο? Και πως παιρνουν xp? Διαρειται δια του 10?

 

Και ποιο profession ειναι αυτο που εχεις hammer και χτυπας το εδαφος με κατι ωραια animations? Προς tank φερνει

 

Και για τα quests αν χασεις κανενα event την ωρα που γινεται τρεχει τπ? Δεν μπορεις να το ξανακανεις?

 

Ναι ειναι συνηθισμένο. σε βαθμολογεί το παιχνίδι στο πόσο βοήθησες με βαθμό : gold, silver, bronze και ανάλογα σου δίνει και το κατάλληλο xp

 

Μάλλον ο warrior

 

Μπορείς να το ξανακάνεις , ξανα βγαίνουν μετά απο λίγη ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ϊσως ο Guardian.

 

Πάντως σήμερα ξαναμπήκα στο παιχνίδι (κανονικά πια) μετά το BW3 και πραγματικά χάθηκα πάλι. Ξεχάστηκα και έτρεχα δεξιά αριστερα, χωρίς να σκέφτομαι και να μετράω XP. Τόσο όμορφα.

 

Προς Σπύρο: πες στα παιδιά στους Gree να κάνουν add: Hattori Tko

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο παιχνίδι αν το είχε βγάλει η Blizzard, θα ζητούσε 20 ευρώ συνδρομή μηνιαίως και θα γινόταν το αδιαχώρητο. Πραγματικά έχει γίνει εξαιρετική δουλειά και δεν περίμενα ποτέ ότι οι πόλεις θα ήταν τόσο τραγικά αχανείς...

 

Επίσης με thief που παίζω, ο συνδυασμός των όπλων που δίνει διαφορετικά skills είναι εξαιρετικός.

 

Τέλος θέλω να τονίσω και το μουσικό κομμάτι το οποίο είναι εξαιρετικό.

 

Και όλα αυτά, χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα καθόλου pvp και WvWvW.

 

Το pve του πάντως παίρνει άριστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχουν κάνει στο κομμάτι του PvE πάντως είναι πολύ έξυπνο. Νεράκι πάει το leveling. Πιο πολύ με απασχολεί να ολοκληρώσω τα events και τα achivments της κάθε περιοχής παρά να ανεβάσω level οπως συνηθίζετε με άλλα mmo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. ομοίως δεν καταλαβαίνω πως παίρνω τόσο γρήγορα τα lvl

Αν και το Glory....είναι λίγο της υπομονής, δεν έχει τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για να καταλαβω.Το παιχνιδι δεν εχει open world pvp αλλα το World vs World vs World.Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που προσπαθεις να κατακτησεις/αμυνθεις τα καστρα κτλπ...Ειναι ολου του κοσμου ή καποιας guild, δλδ οπως τα siege του Lineage 2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως στο Warhammer. Μπορείς να κατακτήσεις κάστρα αλλά μπορείς και να τα κάνεις και claim για το guild. Δεν είναι υποχρεωτικό όμως το claim. Το open world pvp κατα την άποψη μου είναι το πιο ολοκληρωμένο μέχρι σήμερα με πολιορκητικά όπλα, σταθμούς ανεφοδιασμού, ναούς, mobs, κάστρα διαφορετικών διαστάσεων, μάχη μεταξύ 3 server (πολύ ωραία ιδέα για να κρατήσει το balance μεταξύ των server)

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι ισχύουν και τα δύο. Και όλου του κόσμου αλλά και του guild

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για να καταλαβω.Το παιχνιδι δεν εχει open world pvp αλλα το World vs World vs World.Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που προσπαθεις να κατακτησεις/αμυνθεις τα καστρα κτλπ...Ειναι ολου του κοσμου ή καποιας guild, δλδ οπως τα siege του Lineage 2 ?

Σκεψου ενα πολυ μεγαλο χαρτη στον οποιο μπαινει κοσμος απο 3 διαφορετικους σερβερς , τον δικο σου και αλλους δυο.Και προσπαθει ο καθε σερβερ να παρει καστρα κτλ κτλ.Το καλο εκτος απο την διασκεδαση που σου προσφερει το WvW, σου δινει και drops και Exp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...