Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια υπαρχει καπου καμια λιστα με τα ελληνικα guilds?

 

ας μου κανει καποιος ενα pm το link αν ξερει/θελει. ευχαριστω.

 

To βαζω εδω ξανα για να υπαρχει

Ως Oneironaut ειμαστε στον Gandara , αν καποιος θελει περισσοτερα info μου στελνει πμ

 

 

[MNS] Minoans - Underworld Greek PvX 30

[spGr] Spartians Gr - Underworld Greek PvX 50

[TSGR] Tartarusgr - Underworld Greek PvX 25

[EDF] Timeo Danaos - Underworld Greek PvX 15

[Ely] Elysium - Underworld Greek WvW 70

[??] Achilles Dream - Underworld

[VMGr] Valar Morghulis GR - Underworld Greek PvX 4

[??] Athenians-Underworld Greek

[gree] Power of Greece - Underworld

[PG] Principal Gods- Underworld

[ONAR] Oneironaut - Gandara Greek PvX 95

[spar] SpartanS - Gandara Greek PvX 30

[sD] Shadow Demons - Gandara Greek PvX 40

[Necr] Necrosis - Desolation Greek WvW 60

[??] Dream Killers - Desolation

[??] Argonauts -Desolation

[DS] Dragon Season - International Aurora Glade

[??] Primum Movens - International Piken Square

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βαζω εδω ξανα για να υπαρχει

Ως Oneironaut ειμαστε στον Gandara , αν καποιος θελει περισσοτερα info μου στελνει πμ

 

 

[MNS] Minoans - Underworld Greek PvX 30

[spGr] Spartians Gr - Underworld Greek PvX 50

[TSGR] Tartarusgr - Underworld Greek PvX 25

[EDF] Timeo Danaos - Underworld Greek PvX 15

[Ely] Elysium - Underworld Greek WvW 70

[??] Achilles Dream - Underworld

[VMGr] Valar Morghulis GR - Underworld Greek PvX 4

[??] Athenians-Underworld Greek

[gree] Power of Greece - Underworld

[PG] Principal Gods- Underworld

[ONAR] Oneironaut - Gandara Greek PvX 95

[spar] SpartanS - Gandara Greek PvX 30

[sD] Shadow Demons - Gandara Greek PvX 40

[Necr] Necrosis - Desolation Greek WvW 60

[??] Dream Killers - Desolation

[??] Argonauts -Desolation

[DS] Dragon Season - International Aurora Glade

[??] Primum Movens - International Piken Square

 

ωωωω ευχαριστω φιλε μου!

 

απο WvW βλεπω... elysium και necrosis... χμμμ..

 

με τους elysium εχω εμπειριες απο αλλα παιγνιδια, παντα πετυχημενο guild αλλα ο αρχηγος τους με κανει και χαλιεμαι, αυταρχικος/αγενης/εγωμανης, αλλα καλος πλακατζης εκτος guild-stuff.

οποτε θα προσπαθησω να μπω στους necrosis και καλη μου τυχη τι θα συναντησω :D

 

αυτο το "60" που εχεις στο τελος τι ειναι; οτι πρεπει να εισαι 60lvl+ για να κανεις apply?

τι 60 ρε παιδια, ακομα 4 μερες εχει που βγηκε το παιχνιδι..... εχουμε και δουλειες Ο_ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Desolation είναι pure uk server με μεγάλο activity στο wvw. Αποφασίσαμε για αυτό το λόγο μαζί με τους necrosis να μπούμε σε αυτό τον server.

Δεύτερη επιλογή είναι ο Gandara σε pure uk server με μεγάλο activity στο wvw

Απορρίψαμε τον Underworld που τον δοκιμάσαμε σε όλα σχεδόν τα stress tests λόγο ότι μετατράπηκε σε unofficial german - french - polish server με αρκετές γλώσσες να εμφανίζονται στο chat. Αν και πιστεύω πως θα βρει και αυτός την ισορροπία του.

Η προσωπική μου άποψη λοιπόν αφού πετάξουμε έξω όλους τους ξενόγλωσσους servers είναι:

Desolation - Gandara - Aurora Glade

Και για να ψηθείτε ακόμα περισσότερο δείτε το χθεσινό score

wvwscore.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σταθεροποιηθουν αυτα θα χρειαστουν γυρω στους 3 μηνες και ειναι αρκετα νωρις να μιλαμε για WvWvW πιστευω

Αλλα ναι Desolation εχουν παει νομιζω τα μεγαλυτερα PvP guilds , δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ειναι available για τους καινουριους καθως ειναι και σχετικα full

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Desolation κάνει dominate το wvwvw σε όλα τα beta και τώρα πάλι. Δέν εχει νόημα να παει κανείς εκει όμως , τι να κάνεις να κόβεις βόλτες στο wvwvw ?

 

EDIT: LOGIN SERVERS DOWN !

Επεξ/σία από Rush13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ ας θυμίσω λοιπόν τι πάει να πεί server ranking. Κάθε server μετά απο κάθε event αξιολογείται και ρυθμίζεται στο επόμενο WvW οι 3 αντίπαλοι να είναι σε ίδιο "rank". Με αυτό τον τρόπο οι όχι και τόσο πορωμένοι με το pvp θα μάχονται με ομοίους και οι πορωμένοι αντίστοιχα. Οι άνθρωποι τα έχουν σκεφτεί όλα! Και όσο ψάχνετε αυτό το παιχνίδι θα δείτε ότι όλο και πιο πολύ βαθαίνει.

Προφανώς το βάλαν κάτω στο τραπέζι και το μελέτησαν πολύ καλά. Για να μπορούμε όλοι να απολαμβάνουμε το παιχνίδι μας, με τον τρόπο μας.

Κλείνω λοιπόν απαντώντας στον φίλο Rush. Δύο σενάρια κατα την λογική του. α) κόβεις βόλτες β) δεν μπαίνεις μέσα γιατί οι άλλοι κόβουν βόλτες :D

Έχετε υπομονή και σύντομα θα γίνουν balance οι server και θα παίζεται με παρόμοιου rank. Για αυτό και το κάνουν τόσες φορές reset. Για να βγάλουν ένα αρχικό ranking και να μοιράσουν την τράπουλα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ ας θυμίσω λοιπόν τι πάει να πεί server ranking. Κάθε server μετά απο κάθε event αξιολογείται και ρυθμίζεται στο επόμενο WvW οι 3 αντίπαλοι να είναι σε ίδιο "rank". Με αυτό τον τρόπο οι όχι και τόσο πορωμένοι με το pvp θα μάχονται με ομοίους και οι πορωμένοι αντίστοιχα. Οι άνθρωποι τα έχουν σκεφτεί όλα! Και όσο ψάχνετε αυτό το παιχνίδι θα δείτε ότι όλο και πιο πολύ βαθαίνει.

Προφανώς το βάλαν κάτω στο τραπέζι και το μελέτησαν πολύ καλά. Για να μπορούμε όλοι να απολαμβάνουμε το παιχνίδι μας, με τον τρόπο μας.

Κλείνω λοιπόν απαντώντας στον φίλο Rush. Δύο σενάρια κατα την λογική του. α) κόβεις βόλτες β) δεν μπαίνεις μέσα γιατί οι άλλοι κόβουν βόλτες :D

Έχετε υπομονή και σύντομα θα γίνουν balance οι server και θα παίζεται με παρόμοιου rank. Για αυτό και το κάνουν τόσες φορές reset. Για να βγάλουν ένα αρχικό ranking και να μοιράσουν την τράπουλα καλύτερα

 

Δέν κατάλαβες τι θέλω να πώ.Τα περισσότερα pvp guild έχουν μαζευτεί desolation , έτσι νομίζω δηλαδή μπορεί να κάνω και λάθος...αλλα αν ειναι έτσι πως θα φτάσει άλλος σέρβερ το ranking του desolation αφου δέν έχει τοσο pvp κοινό?

Άμα ολοι μαζευτουν desolation θα pawnάρει τα πάντα και δέν έχει νόημα.

 

To βόλτες το ειπα επειδή στην beta ήμουν desolation και ειχαμε όλο τον χάρτη...οπότε απλά έκοβα βόλτες!

 

Το ξέρω το guild ήμουν στο warhammer στις αρχές μέλος για λίγο πριν παρατήσω το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνει balance θα το δεις, αλλά όπως είπε και ο atallos είναι πολύ νωρίς ακόμα. Δεν υπάρχει καν στρατηγική στο WvW. Έχει τόσο κόσμο που είναι ένα ατελείωτο zerg. Θα ηρεμήσουν τα πράγματα όμως και συμμαχίες θα γίνουν και θα αρχίσει η στρατηγική να υπερισχύει στο zerg. Όλα θα γίνουν, απλά θα χρειαστεί λίγος χρόνος.

Προς το παρόν ... ας κλείσουν το θέμα με τα mail!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trainers για τα proffesions υπάρχουν? Έχω φτάσει 12 lvl με thief και δεν μπορώ να βάλω points στο trait tab μου.

 

Επίσης πώς μπαίνω σε stealth? Κανένα από τα skills που έχω ξεκλειδώσει, δεν μου επιτρέπει να μένω συνεχώς σε stealth mode.

 

Επίσης λίγο τραγικό δεν είναι να μην λειτουργεί το trading post λόγω maintenance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει η θα κλαιω τα λεφτα μου οπως με το τερα?

 

Δές κανένα βιντεάκι, κανένα stream για να δείς αν σου αρέσει, και αν εισαι έτσι κ έτσι περίμενε να βγάλουν trial.

 

 

Trainers για τα proffesions υπάρχουν? Έχω φτάσει 12 lvl με thief και δεν μπορώ να βάλω points στο trait tab μου.

 

Επίσης πώς μπαίνω σε stealth? Κανένα από τα skills που έχω ξεκλειδώσει, δεν μου επιτρέπει να μένω συνεχώς σε stealth mode.

 

Επίσης λίγο τραγικό δεν είναι να μην λειτουργεί το trading post λόγω maintenance?

 

Υπάρχουν. στις central cities συνήθως.

 

Ο thief νομίζω δέν έχει μονιμο stealth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει η θα κλαιω τα λεφτα μου οπως με το τερα?

 

Εγω παντως τα κλαιω...το παιχνιδι δεν μου αρεσε καθολου και δεν εχω καμια ορεξη να πληρωνω ουτε τωρα ουτε μετα για gems στην arenanet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...