Προς το περιεχόμενο

"τραβηγμα" αρχειων (linux file system) μεσα απο vista


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολα τα μελη της κοινοτητας,δεν ξερω αν αυτη ειναι η σωστη κατηγορια γιατι εχει να κανει σχεση και με τα δυο λειτουργικα.το προβλημα λοιπον εχει ως εξης.σ ενα λαπτοπ εχω στημενα vista και fedora.τα vista (οπως και ολα τα windows!)δεν αναγνωριζουν δισκους φορμαρισμενους με καποιο linux file system.αυτο που θελω να κανω λοιπον ειναι το εξης.ψαχνω ενα προγραμμα το οποιο να μου δινει προσβαση μεσω των windows στον δισκο που ειναι εγκατεστημενo το linux και να μπορω να αντιγραφω,μετακινω κλπ αρχεια απο εκει...

 

 

ζηταω πολλα???

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει υπόμνημα του apoikos πιο πάνω για το Ext2 Installable File System For Windows.

 

Στο σάιτ ακόμα δεν λέει τίποτα για Βίστα.

 

Γιά δοκίμασέ το να μας πεις αν δουλεύει. ;-)

 

update. Δες εδώ οδηγίες εγκατάστασης στα Βίστα. Λένε ότι δουλεύει: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=358241

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"patrinos"

svista la vista:razz:

 

κουράγιο

κατι θα κανει η microsoft

τώρα που άρχισε να "αγαπάει" το linux:lol:

 

 

eusebius όπως πάντα ταχύτατος!

μεγειά την "προαγωγή" !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να τραβάς αρχεία δουλεύει το "Linux Reader". Αλλά δε σου δίνει δυνατότητα να γράψεις σε ext. Μόνο να διαβάσεις.

Άλλωστε, μπορείς να κάνεις αυτή τη δουλειά μέσα από linux :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να τραβάς αρχεία δουλεύει το "Linux Reader". Αλλά δε σου δίνει δυνατότητα να γράψεις σε ext. Μόνο να διαβάσεις.

Άλλωστε, μπορείς να κάνεις αυτή τη δουλειά μέσα από linux :D

 

φυσικα και δεν με ενδιαφερει να γραψω!!!!(σιγα μην αφησω τους @%$&^% να ακουμπησουν το linux partition,XA!)

 

καποιο λινκ για το προγραμμα που προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον σας έχω νέα.Εγκατέστησα τα suse 10.2 kde με όλες τις ενημερώσεις και χωρίς να κάνω το παραμικρό είδε τους δίσκους απο τα vista.Προφανός θα το ξέρετε αλλά το γράφω για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...