Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιζαμε με hdmi καλωδιο απο ta settings καπου βρηκαμε τις ρυθμισεις για επιλογη συχνοτητων κ αναλυσεων για hdmi...

μετα απο αυτα οποτε το συνδεει με rca/scart δεν εμφανιζει τιποτα.

δεν κανει by default scan για να βρει με τι βυσμα συνδεθηκε?

η μονη λυση ειναι να ξανασυνδεθει με hdmi κ να επιλεξει απο σεττινγκς rca?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζαμε με hdmi καλωδιο απο ta settings καπου βρηκαμε τις ρυθμισεις για επιλογη συχνοτητων κ αναλυσεων για hdmi...

μετα απο αυτα οποτε το συνδεει με rca/scart δεν εμφανιζει τιποτα.

δεν κανει by default scan για να βρει με τι βυσμα συνδεθηκε?

η μονη λυση ειναι να ξανασυνδεθει με hdmi κ να επιλεξει απο σεττινγκς rca?

 

PLAYSTATION 3 remembers the display settings you give it. If you are moving your PS3 between an SD and an HD TV, you may find you have a blank screen. Simply reset your PLAYSTATION 3 to restore the default SD setting in the following way: turn off the PLAYSTATION 3 system then press and hold the power button for approximately 5 seconds until you hear a beep. You can then use the Settings category in the XMB to configure your Display settings manually.

 

Με λίγα λόγια κράτησε πατημένο το power όταν ανοίξεις το ps3 και θα έχεις σήμα από το scart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις ας κάνω και εγώ :

 

1.Πως θα συνδεθεί το Playstation με παλιότερη τηλεόραση(όχι hdmi) ; Δοκίμασα και δεν έδειχνε τίποτα.

 

2.Ταινίες σε .avi και mpeg πως θα γίνει να παίξει ; Ότι και αν έβαλα its not supported και corrupted data τα έβγαζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με scart ,στην αρχη αν το αλλαξεις σε HDMI μετα δε μπορεις να μπεις καν με scart...δε ξερω ποια ειναι η λυση...κανα ρεσετ ισως....

Στην αρχη που το πηρα παντως το ειχα με scart και επαιζε οκ...με το hdmi μετα εκανε αυτοματη αλλαγη...

Ταινιες για να παιξεις πρεπει να χεις firmware πανω απο 2.10 νομιζω...Και μεσω δικτυου με windows media player network sharing, απο δισκακια η απο usb τα βαζεις σε φακελο VIDEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις ας κάνω και εγώ :

 

1.Πως θα συνδεθεί το Playstation με παλιότερη τηλεόραση(όχι hdmi) ; Δοκίμασα και δεν έδειχνε τίποτα.

 

2.Ταινίες σε .avi και mpeg πως θα γίνει να παίξει ; Ότι και αν έβαλα its not supported και corrupted data τα έβγαζε.

 

 

1.Κρατάς πατημένο το κουμπί το ον/οφ για 10δευτερόλεπτα για να κάνει ρεσετ το

ps3.

2.Τα έβαλες σαν απλά dvd η μέσα στο σκληρό ή απο σκληρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον απλα γυρναει σε default το display settings ωστε να βρει με τι βυσμα εχει συνδεθει...δεν πρεπει να σβηνει τα αρχεια σου(replay απο pro παρεμειναν κ κατι φωτος που υπηρχαν sto ps3).μονο backround στο μενου ειδα οτι εσβησε.

με ρεσετ φτιαχνει εκτος κ αν μπεις με Hdmi Καλωδιο κ το ρυθμισεις να δειχνει se oti 8es

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Κρατάς πατημένο το κουμπί το ον/οφ για 10δευτερόλεπτα για να κάνει ρεσετ το

ps3.

2.Τα έβαλες σαν απλά dvd η μέσα στο σκληρό ή απο σκληρό?

 

Έγραψα κάποια .avi σε dvd ως data και δεν τα αναγνωρίζει.Το ίδιο και με τα .mpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα κάποια .avi σε dvd ως data και δεν τα αναγνωρίζει.Το ίδιο και με τα .mpg.

 

Πρέπει να έχεις firmware μεγαλύτερο από 2.10

Βάζεις το DVD το βλέπει ως DATA DVD πατάς το Δ κι επιλέγεις view all files ομίζω ή κάτι τέτοιο,δεν είμαι μπροστά στο ps3 για να σου πω ακριβώς τι λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

Σκέφτομαι να αγοράσω (για την ακρίβεια θα μου φέρει η ξαδέλφη μου) ένα PS3 απο Taiwan..

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω σχετικά με watt, ρεύματα, και επίσης υπάρχει κανένα προβλημα με region codes για τα παιχνίδια και τα blueray?

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

Σκέφτομαι να αγοράσω (για την ακρίβεια θα μου φέρει η ξαδέλφη μου) ένα PS3 απο Taiwan..

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω σχετικά με watt, ρεύματα, και επίσης υπάρχει κανένα προβλημα με region codes για τα παιχνίδια και τα blueray?

 

Ευχαριστώ...

Τιποτα το ιδιετερο...απλα να μην κανει κανα μπαμ γιατι το εχουν αυτο τα taiwan & china :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

Σκέφτομαι να αγοράσω (για την ακρίβεια θα μου φέρει η ξαδέλφη μου) ένα PS3 απο Taiwan..

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρω σχετικά με watt, ρεύματα, και επίσης υπάρχει κανένα προβλημα με region codes για τα παιχνίδια και τα blueray?

 

Ευχαριστώ...

 

Με το ρεύμα δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά θα χρειαστείς ένα καλώδιο με πρίζα ευρωπαϊκού τύπου. Το PS3 χρησιμοποιεί ίδια καλώδια τροφοδοσίας με τα PC οπότε είναι πολύ εύκολο να βρεις.

Τα παιχνίδια δεν έχουν region codes. Τα Blu-ray όμως συνήθως έχουν (οι νέες ταινίες σχεδόν πάντα) και ευρωπαϊκά Blu-ray ζώνης Β δεν θα παίζουν στο μηχάνημα. Η Ταϊβάν πάντως ανήκει στη ζώνη Α μαζί με τις ΗΠΑ αν αυτό σε βολεύει για παραγγελίες από amazon κλπ.

Τέλος δεν θα παίζει και ευρωπαϊκά DVD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι NTSC version , μήπως θα έχω κανένα πρόβλημα με την tv εδώ που είναι PAL?

 

Αν είναι παλιά η τηλεόραση πιθανόν αλλά δεν ξέρω αν τα PS3 έχουν τέτοιο θέμα ή απλά υποστηρίζουν και τα δύο πρότυπα. Το ευρωπαϊκό PS3 που έχω υποστηρίζει και τα δύο. Επίσης όλες οι τηλεοράσεις που πωλούνται στην Ευρώπη εδώ και μερικά χρόνια είναι συμβατές και με τα δύο πρότυπα. Αν η TV σου είναι LCD/Plasma είσαι σίγουρα εντάξει, αν είναι CRT κοίτα το manual ή ψάξε τις ρυθμίσεις της για το αν υποστηρίζει NTSC/60ΗΖ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...