Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις πότε θα βγει αυτήν η προσφορά;

 

Παιδιά λέω να πάρω το PS3 μαζί με ένα παιχνίδι κατευθείαν.Είμαι ανάμεσα σε MGS4 και GTAIV.Ποιο λέτε να διαλέξω;

 

εννοειται MGS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις το mgs οφείλεις να πάρεις και το gta αργά ή γρήγορα.

 

Αν πάρεις το gta οφείλεις να πάρεις και το mgs αργά ή γρήγορα.

 

Αν τώρα πρέπει να επιλέξεις ένα, εγώ προτείνω GTA. Είχα πραγματικά πολύ καιρό να κολλήσω τόσο άσχημα με παιχνίδι.

 

Μην ξεκινήσεις ωστόσο να παίζεις χωρίς dual shock και χωρίς να πάρεις τα giotek real triggers :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κι εγώ για GTA πήγαινα.Ούτως ή άλλως διάβασα ότι αν πάρεις την έκδοση με το MGS4,το PS3 έχει άλλο χρώμα,σκούρο γκρι.Και θα 'θελα να είχα το κανονικό χρώμα.

 

Δηστυχώς όμως απ' ότι φαίνεται θα περιμένω μέχρι το Σεπτέμβρη για να πα΄ρω την έκδοση με τα 80GB,μιας που πρέπει να πέφτει λίγο η τιμή και έχει μέσα το χειριστήριο DualShovk 3 αντί του Sixaxis.Υπομονη λοιπόν... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να πάρει dual shock??και αυτά τα giotek real triggers τι είναι??

 

Γιατί η αίσθηση που σου δίνει το dual shock ιδίως στα παιχνίδια της Sony είναι ανεπανάληπτη. Ένα απλό παράδειγμα, παίξε το Heavenly Sword με και χωρίς dual shock....καμία απολύτως σχέση :). Απλό παράδειγμα στο cinematic που η καρδιά της Nariko σβήνει το DS πραγματικά κάνει το παιχνίδι και την αίσθηση που αποκομίζεις από αυτό να απογειωθεί \0/. Άλλη κλάση παιχνιδιού απλά κατά την γνώμη μου....

 

Giotek real triggers ----)http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/5675248/Gioteck-Real-Triggers-For-PS3/Product.html

 

Η μοναδική μου ένσταση ως προς το sixaxis ήταν τα πίσω triggers....Με 5 ευρώ επιπλέον ο μοχλός γίνεται πραγματικά imba. Ελπίζω η Sony να φροντίσει να συμπεριλαμβάνει στις μελλοντικές εκδόσεις της τα συγκεκριμένα triggers.

 

Όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν το Soul Calibour, το play.com δίνει μαζί με το παιχνίδι δώρο τα συγκεκριμένα triggerάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηρίζεται από πάρα πολλά παιχνίδια, ιδίως τα exclusive και όσα βρίσκεις στο psn. Δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα, έχει τρελή φάση μερικές φορές.

 

Το παιχνίδι το οποίο κυριολεκτικά απογειώνει το sixaxis είναι το heavenly sword.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το παιχνίδι το οποίο κυριολεκτικά απογειώνει το sixaxis είναι το heavenly sword.

 

 

Αν εννοείς το πως κατευθύνεις τα βέλη (γιατί μέχρι εκεί έχω παίξει), παρόμοια λειτουργία έχει και το Jericho και νομίζω πιο σταθερή :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,το sixaxis το χρησιμοποιείτε καθόλου;Γενικά είναι βολικό ή δυσκολεύεσαι πιο πολύ στα παιχνίδια όταν το χρησιμοποιείς;

 

Eγώ ποτέ δεν το χρησιμοποιώ, δε με βόλεψε ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλαξω τον δίσκο το λειτουργικο του PS3 από που φορτώνει?? Tα πάντα δεν είναι αποθηκευμένα στον δίσκο? Αν αντικατασταθεί πως ανοίγει το μηχάνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλαξω τον δίσκο το λειτουργικο του PS3 από που φορτώνει?? Tα πάντα δεν είναι αποθηκευμένα στον δίσκο? Αν αντικατασταθεί πως ανοίγει το μηχάνημα?

 

Όχι, το λειτουργικό είναι αποθηκευμένο σε flash memory στην οποία δεν υπάρχει πρόσβαση. Μπορείς να αλλάξεις σκληρό άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...