Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PES φταίει τώρα;

Τι δικαιολογία είναι αυτή;

Επειδή το PES2008 είναι BestSeller και πολλοί παίρνουν PS3 μόνο για αυτό το παιχνίδι, το ρίξανε εκεί...

Το έχουν οι περισσότεροι κάτοχοι PS3 και έτσι είναι καλυμμένοι αν εμφανιστεί το πρόβλημα.

Είναι σα να μου λες οτι για τα 3ROD του 360 ευθύνεται ο καύσωνας και όχι τα "κλούβια" Hardware τους που μας τα πουλάνε χρυσάφι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού φίλε μου στατιστικά με το PES συμβαίνει αυτό, έχω διαβάσει μερικές ιδέες πως κολλάει η κεφαλή ή κάτι τέτοιο.

 

Τεσπά, εγώ βαριέμαι τα ποδοσφαιράκια και το δικό μου 60άρι δεν έχει πάθει τίποτα, αν και το έχω λιώσει απίστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού φίλε μου στατιστικά με το PES συμβαίνει αυτό, έχω διαβάσει μερικές ιδέες πως κολλάει η κεφαλή ή κάτι τέτοιο.

 

στο gaf υπαρχει ηδη ενα θεμα με ps3 που χαλανε πανω στο metal gear solid.

 

καμια φορα αυτα συμβαινουν, και ειναι καθαρα θεμα HARDWARE!

 

και η sony εχει αλλαξει κεφαλες bluray στα νεοτερα μοντελα.

αν εφταιγε (??!) το PES ή το MGS, δεν θα εβγαζε κεφαλή, αλλα ...patch :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο gaf υπαρχει ηδη ενα θεμα με ps3 που χαλανε πανω στο metal gear solid.

 

καμια φορα αυτα συμβαινουν, και ειναι καθαρα θεμα HARDWARE!

 

και η sony εχει αλλαξει κεφαλες bluray στα νεοτερα μοντελα.

αν εφταιγε (??!) το PES ή το MGS, δεν θα εβγαζε κεφαλή, αλλα ...patch :P

 

Όπου γάμος και γιορτή η Μαγδάλω πρώτη.

Το ενδεχόμενο να ήταν κακή παρτίδα δισκάκια bluray το βάζουμε στην άκρη;Επειδή το 360 πάντα έχει προβήματα hardware ας πάρει ο κατήφορος όλες τις κονσόλες.Όσο για το metal gear μέχρι στιγμής έχουν αναφερθεί 2 περιπτώσεις όχι το 30% των χρηστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου γάμος και γιορτή η Μαγδάλω πρώτη.

Το ενδεχόμενο να ήταν κακή παρτίδα δισκάκια bluray το βάζουμε στην άκρη;Επειδή το 360 πάντα έχει προβήματα hardware ας πάρει ο κατήφορος όλες τις κονσόλες.Όσο για το metal gear μέχρι στιγμής έχουν αναφερθεί 2 περιπτώσεις όχι το 30% των χρηστών.

 

μια παρτιδα διασπαρτη σε ολο τον κοσμο? international forum ειναι το gaf.

και κεφαλες γιατι αλλαξανε? για αυτη την ιδια παρτιδα? LOL!

αλλα οκ, αμα ετσι το χωνευεις καλυτερα, πιστευε ετσι....

...2 περιπτωσεις? μηπως ειναι μια? :lol::lol::lol::lol:

 

αναφερεσαι σε μενα σαν "μαγδαλω" αλλα εσυ πασχιζεις να πεισεις οτι δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημα..

εγω απο την αλλη απλα αναφερα καποια facts, χωρις να πω οτι ειναι κακο ή μεγαλο προβλημα κλπ.

απλα δεν φταιει το PES. οπως αντιστοιχα δεν εφταιγε το dead rising οταν καιγονταν τα 360, αλλα το 360. και τοτε τα ιδια ελεγα ;]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε σένα αναφέρομαι και φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα.Γιατί το πρόβλημα το προκαλεί μόνο το PES?Γιατί δεν χαλάει με κανένα άλλο παιχνίδι;Φταίνε τα δισκάκια και μάλιστα η ίδια η ΚΟΝΑΜΙ το είπε κι έστειλε replacements.Ακόμη αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί νέα παρτίδα PES8 με διαφορετικό εξώφυλλο η οποία δεν καταστρέφει το laser.Όσο για το γεγονός ότι άλλαξε η $ony τα laser είναι γνωστό,πάντα κάθε παρτίδα που έφτιαχνε και για ps2/psx είχαν και διαφορετικό laser.Και αν το βλέπεις εσύ αυτή την αναβάθμιση ως πρόβλημα τότε πές το στην M$ που όσα νέα σχέδια 360 φτιάξει πάλι θα την κυνηγάει το RROD.Και σου ξαναλέω ότι μόνο 2 περιπτώσεις χρηστών που υποτίθεται τους χάλασε το PS3 παίζοντας MGS4.Οι υπόλοιποι έχουν άλλο πρόβλημα(ασυμβατότητα του online παιχνιδιού MGO)και είναι θέμα firmware στις 60GB SKU.

 

ps 30%>1%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μέσα στην εβδομάδα θα πάρω PS3 (οπότε θα έχω και τις 3 κονσόλες).

Θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια.

1) Ο σκληρός δίσκος από ότι είδα είναι SATA2 και όχι SATA1 σωστά? Από στροφές τι θέλει, cache? Οπότε προτείνετε μου κάποιες μάρκες που είναι σίγουρα συμβατές, γιατί λέω να τον αντικαταστήσω με κάποιον 160 ή 320GB. Η εγγύηση θα ισχύει ε?

2) Το WiFi που έχει ενσωματωμένο είναι μεγάλης εμβέλειας, γιατί με αυτό που έχω στο XBOX360, λόγο της εξωτερικής κεραίας του είμαι μια χαρά. Αν δεν φτάνει, ποια λύση προτείνετε?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαβασα τα προβληματα σχετικα με το pes2008 και το ps3 και μπορω να πω οτι πανικοβληθηκα λιγο.Παραγγειλα πριν λιγες μερες το pes2008 απο την αμερικη μεσω ιντερνετ και το περιμενω σε λιγες μερες.Ομως το ps3 δεν το εχω αγορασει ακομα,αλλα σκοπευω να το αγορασω συντομα.Διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι κυκλοφορουν καινουριες παρτιδες pes2008 και 40ps3 με καινουριο λειζερ.Ισχυουν ολα αυτα;Λετε να εχω και εγω προβλημα;Αν ειναι να αγορασω την κονσολα πιο μετα που πιθανον να εχει διορθωθει το προβλημα,αφου με το παιχνιδι pes2008 δυστυχως δεν μπορω να κανω πλεον τιποτα.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε πως μπαινω να παιξω ενα παιχνιδι online.Πρεπει να κανω καποιο λογαριασμο πουθενα;Και επισης να μου πειτε αν το PS3 εχει WIFI και αν δεν εχει ποσο κοστιζει να παρω το εξαρτημα για να το κανω.Sorry Αν εχουν Ξανα Ερωτηθει αυτα;Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε πως μπαινω να παιξω ενα παιχνιδι online.Πρεπει να κανω καποιο λογαριασμο πουθενα;Και επισης να μου πειτε αν το PS3 εχει WIFI και αν δεν εχει ποσο κοστιζει να παρω το εξαρτημα για να το κανω.Sorry Αν εχουν Ξανα Ερωτηθει αυτα;Ευχαριστω

 

Στο ps3 κανεις απο το menoy εναν online λογαριασμο εντελως δωρεαν, και ετσι μπορεις να μπαινεις στο psn και να παιζεις Online ειτε να μπαινεις στο store Και να κατεβαζεις demos, trailers, παιχνιδια και αλλα..., το PS3 εχει ενσωματωμενο wi-fi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps3 κανεις απο το menoy εναν online λογαριασμο εντελως δωρεαν, και ετσι μπορεις να μπαινεις στο psn και να παιζεις Online ειτε να μπαινεις στο store Και να κατεβαζεις demos, trailers, παιχνιδια και αλλα..., το PS3 εχει ενσωματωμενο wi-fi.

 

Φιλε μου μπορεις να γινεις ποιο αναλυτικος;Που μπαινω στο μενου και το WIFI πως το κανω να ψαχνει για ασυρματο router;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι με την κονσολα σου ειχε και ενα manual , διαβασε το και αν ακομα εχεις αποριες εδω ειμαστε, αυτα που σου λεω ειναι πολυ απλα, και τα γραφει σιγουρα το manual.

Eπισης τσεκαρε και αυτο, θα το βρεις χρησιμο

http://www.ps3forums.gr/vb/announcement.php?f=17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαβασα τα προβληματα σχετικα με το pes2008 και το ps3 και μπορω να πω οτι πανικοβληθηκα λιγο.Παραγγειλα πριν λιγες μερες το pes2008 απο την αμερικη μεσω ιντερνετ και το περιμενω σε λιγες μερες.Ομως το ps3 δεν το εχω αγορασει ακομα,αλλα σκοπευω να το αγορασω συντομα.Διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι κυκλοφορουν καινουριες παρτιδες pes2008 και 40ps3 με καινουριο λειζερ.Ισχυουν ολα αυτα;Λετε να εχω και εγω προβλημα;Αν ειναι να αγορασω την κονσολα πιο μετα που πιθανον να εχει διορθωθει το προβλημα,αφου με το παιχνιδι pes2008 δυστυχως δεν μπορω να κανω πλεον τιποτα.:rolleyes:

Παιδια για τα παραπανω που αναρωτιεμαι εχει κανεις καμια ιδεα;Εσεις τι προτεινετε;;;;:rolleyes::rolleyes:Επισης διαβασα σε αλλα site πως ισως να μην φταιει το συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα οτι μερικα απο τα playstation 3 ειναι ελαττωματικα.Τι να κανω;; HELP!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι με την κονσολα σου ειχε και ενα manual , διαβασε το και αν ακομα εχεις αποριες εδω ειμαστε, αυτα που σου λεω ειναι πολυ απλα, και τα γραφει σιγουρα το manual.

Eπισης τσεκαρε και αυτο, θα το βρεις χρησιμο

http://www.ps3forums.gr/vb/announcement.php?f=17

 

Δεν λεει τιποτα για WIFI.Δεν πειραζει θα το ψαξω οσο μπορω γιατι με ενδιαφερει το wifi.Σε ευχαριστω για τον χρονο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...