Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που μπορώ να βρω το Dual Shock 3 από Ελλάδα; Κατά προτίμηση με αντικαταβολή.

Βρήκα το http://www.ebw.gr αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο.

Για χειριστήριο PS2 πάντως που παραγγειλα για ένα ξάδερφό μου φέραν απομίμηση το οποίο ήταν και προβληματικό. Τό στειλα πίσω και περιμένω να μου το αντικαταστήσουν αλλα αργεί οπότε έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και είναι ξένο και έχω αναλάβει την ευθύνη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χειριστήριο PS2 πάντως που παραγγειλα για ένα ξάδερφό μου φέραν απομίμηση το οποίο ήταν και προβληματικό. Τό στειλα πίσω και περιμένω να μου το αντικαταστήσουν αλλα αργεί οπότε έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και είναι ξένο και έχω αναλάβει την ευθύνη....

 

Στην παραγγελία σου που έδωσες σίγουρα επέλεξες το αυθεντικό; Αν ναι, τότε... να αρχίσω να ανησυχώ; Πάντως δεν υπάρχει ακόμα, από ότι ξέρω βέβαια, απομίμηση του Dual Shock 3 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σίγουρα το αυθεντικό επέλεξα και η τιμή του ήταν στα επίπεδα του αυθεντικού

 

Μου είπαν ότι δεν είχαν ιδέα (ναι καλά) και ότι θα το κοιτάξουν

 

Εντωμέταξύ ενώ οι παραγγελίες ερχόταν στις επόμενες 1-2 εργάσιμες τώρα έχει καθυστερήσει κάμια βδομάδα απο την μέρα που μου είπαν ότι το έστειλαν

 

Δε τους συμφέρει πάντως να κάνουν τσατσιά. Ακόμα δεν άνοιξαν και θα ανοιχτεί και για αυτούς θέμα στο forum....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ta game που παιζουν online συνδεονται σε gr servers?σηκωνουν π καποιοι πριβε σερβερς οπως στα pc ektos απο τυχον official servers-link??

τα ονλινε θελουν συνδρομη οπως στο xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικοι servers δεν ξερω αν υπαρχουν, μαλλον σε ευρωπαϊκο συνδεεσαι , εκτος και αν εχεις παρει καποιο παιχνιδι απο αμερικη για παραδειγμα και σε συνδεει σε αμερικανικο server.

 

Δεν υπαρχει καμια συνδρομη για να παιξεις Online στο PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια επειγουσα ερωτηση.

νομιζω πως εχω κανει μια βλακεια.

παραγγειλα την ταινια blade runner,σε blu-ray φορμα απο usa,region 1 δηλαδη.

τωρα ομως εμαθα πως τα blu-ray ειναι region specified,αν και δεν ισχυει αυτο για ολες τις ταινιες.

μηπως γνωριζετε αν θα παιζει η ταινια στο ps3 μου που ειναι φυσικα ευρωπαικο,region 2,η καποιο σιτε με την πληροφορια αυτη;

 

αν ειναι να προλαβω να ακυρωσω την παραγγελια.

ρε γαμωτο παλι με τα regions μπλεξαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάτε από το κάδρο της κάθε ταινίας. Δηλαδή κάποιες ταινίες είναι 16:9 και τις δείχνει full screen μιας και η TV μας είναι και αυτή ευρεία οθόνη (16:9), ενώ κάποιες άλλες (τα μεγάλα blockbuster) έχουν "κινηματογραφικό" φορμά εικόνας και για αυτό το λόγο έχουν μαύρες μπάρες πάνω και κάτω. υτό ίσχυε τουλάχιστον στα απλά DVD, τώρα για τα HD σήματα θα ισχύει κάτι ανάλογο με τις αναλύσεις, δηλαδή 1280x720 είναι ευρεία, ενώ πχ 1280x567 δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1280x567 δεν είναι HD.

 

Είναι.

Αν και αναφέρεται ως 720p που σημαίνει 720 οριζόντιες γραμές εντούτοις επειδή το κινηματογραφικό πλάνο είναι 2.35/1 αντί για 1.76/1 (16/9) είναι HD.

Το 99% των κινηματογραφικών ταινιών είναι 2.35/1 άρα σε 720p βγαίνει 1280χ568 (+- κάποια πiξελ) και το 1080p βγαίνει αντίστοιχα 1920χ816 (+-).

Η οριζόντια ανάλυση (λόγω κάδρου) είναι αυτή που το καθιστά SD/HD.

Τα μοναδικά που είναι 1280χ720 ή 1920x1080 είναι τα τηλεοπτικά show (πχ PrisonBreak, Lost κλπ) η κάποια Documentaries που γυρίσονται απευθείας σε 16/9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...