Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη που "διακόπτω" της κουβέντα σας αλλά ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Kαλημέρα ...

 

Έχω ένα πρόβλημα με το ps3 και δε ξέρω αν μπορεί κάποιος να μου πει την άποψη του .

 

Το έχω εδώ και 4 Μήνες (40 GB ver. 2.01) . Kαι απο χτες δε μου διαβάζει κανένα απο τα 3 original παιχνίδια που έχω (Assasin Creed , Pro 2008 kai 2NK8) . Ενώ μπουτάρει κανονικά και ανοίγει το ps3 , Βάζοντας το dvd , αναβοσβύνει ελάχιστα το μπλέ λαμπάκι (reading) και μετά απο 2 δευτερα παραμένει αναμμένο αλλά κολλημένο ....

 

Τι μπορεί να συμβαίνει ? Ξέρει ή υποθέτει κανείς ????

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα dvd video ή blue ray movie και πες μας αν στο διαβάσει.Αν όχι έχει χαλάσει το drive.Το στέλνεις με courrier στην commetron και σε 1 ημέρα σου στέλνουν καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεί κανείς το PS3 Media Server με κάποιο router;Όσο έχω το wi-fi usb stick το βλέπει κανονικά το Media Server,όταν έχω συνδεδεμένο το PS3 με το router μέσω καλωδίου δεν το βλέπει.

Καμία ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Συνδεώ το ps3 με το internet και μπαίνει κανονικά σε σελίδες όμως όταν πάω να κάνω register στο playstation3store κάνω όλα τα βήματα φτάνω στο τέλος που λέει πως επικοινωνεί με τον server και εκεί βγάζει dns error. Συνεχίζει κανονικά στις σελίδες του ίντερνετ αλλά όταν είναι να κάνω sign in τότε πετάει πάλι dns error. Μπορείτε να βοηθήσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηξης πιο πολυ για τυπικη επιβεβαιωση:

Τα παιχνιδια του ps3 ειναι region free?

 

Δηλαδη μπορω να αγορασω games απο το amazon.com ή το καθε e-katastima.iapwnia και να παιζουν στο -απο Ελλαδα- αγορασμενο ps3 μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηξης πιο πολυ για τυπικη επιβεβαιωση:

Τα παιχνιδια του ps3 ειναι region free?

 

Δηλαδη μπορω να αγορασω games απο το amazon.com ή το καθε e-katastima.iapwnia και να παιζουν στο -απο Ελλαδα- αγορασμενο ps3 μου?

ναι το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι αν δεν εχεις ΤV που να υποστηριζει NTSC και καποια δειχνουν ασπρομαυρα (σε HDTV δεν υπαρχει αυτο) και επισης αν βγει καποιο Patch πρεπει να περιμενεις να βγει για την χωρα απ'οπου πηρες το παιχνιδι, δεν μπορεις δηλαδη να βαλεις patch αμερικανικου παιχνιδιου σε ευρωπαικο και το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...