Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το ακούσατε αλλά σήμερα τα ξημερώματα κάποιος αξιοποίησε το heap overflow που ανακάλυψε η ομάδα ICE και έγραψε το πρώτο Hello World.Το βίντεο ανέβηκε στο youtube το είδαν πολλοί χρήστες αλλά λίγες ώρες μετά διεγράφην.Ίσως και από τη $ony ή και από τον ίδιο τον χρήστη.

Ψάχναμε για το βίντεο του Ζαχόπουλου και δεν το βρήκαμε τώρα θα ψάχνουμε και το video για το πρώτο Hello World του PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαι παθων, και το γιαπωνεζικο το δικο μου βγηκε πρακτικα αχρηστο, σου προτεινω να μην καταργησεις την σημαντικοτερη -μεχρι στιγμης και στο κοντινο μελλον- λειτουργεια του ps3,

δηλ. τις ταινιες.

παρε ευρωπαϊκο!

 

σωστός...αυτήν την στιγμή το PS3 είναι το φτηνότερο blu ray player και είναι κρίμα να χαραμίσεις την βασικότερη λειτουργία του αφού όπως όλα δείχνουν αυτό το φορμάτ θα επικρατήσει στο τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK είναι επίσημο πλέον.Έσπασε και το PS3 :)

τι ειδους σπασιμο? και ποσο μονιμο ειναι? δηλαδη με ενα frimware upgrade θα εξακολουθει να σπαει η οχι? εχεις καποιες περισσοτερες πληροφοριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE 1: Many of you guys have been connecting the release of these tools with the "Hello world" video by kididio (the video is now taken down by user). The video legibility has not been confirmed, but should be in the next few days. Kididio is NOT part of Team ICE, he claims he has ran the hello world via the recent release heap overflow (In his video he showed Hello World and thanked Team ICE).

 

 

 

 

perimenoume kai vlepoume,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο kididio δεν είναι άσχετος,έχει φτιάξει μερικά καλά προγράμματα για PSP.Γενικά ξέρει από PSP hacking.Εφόσον αυτός ισχυρίζεται ότι κατάφερε να το κάνει τον πιστεύω.

Σε λίγες ημέρες σίγουρα θα δουν πολλά τα ματάκια μας.Προσοχή όμως μην αναβαθμίσετε το PS3 σας.

To exploit λειτουργεί μέχρι και το 2.10 firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hdtv δεν έχω αλλά τι σημασία έχει αυτο που απάντησα με την δική σου απάντηση;

αν δεν εχεις hdtv δεν ξερω να σου πω με σιγουρια αν το αμερικανικο ps3 θα παιζει σωστα στην euro sdtv σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως παιζουμε με το TVersity .mkv ταινιες? Εχω ενα σορο HD ταινιες και δεν μου τις παιζει το ps3....

 

απλα οταν θα κανεις import τον φακελο με τις ταινιες σου, πριν πατησεις submit ,πηγαινε στο advanced και διαλεξε always transcode και θα παιξουν μια χαρα, με μια μονο λεπτομερεια δεν θα εχεις 5.1 ηχο, επισης το αν θα παιξουν καλα η οχι εξαρταται και απο το PC που θα τρεχει το Tversity, παντως σε athlon 4200 που το τρεχω στις 720p ταινιες δουλευει μια χαρα, επισης με αυτο τον τροπο εχεις και υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα οταν θα κανεις import τον φακελο με τις ταινιες σου, πριν πατησεις submit ,πηγαινε στο advanced και διαλεξε always transcode και θα παιξουν μια χαρα, με μια μονο λεπτομερεια δεν θα εχεις 5.1 ηχο, επισης το αν θα παιξουν καλα η οχι εξαρταται και απο το PC που θα τρεχει το Tversity, παντως σε athlon 4200 που το τρεχω στις 720p ταινιες δουλευει μια χαρα, επισης με αυτο τον τροπο εχεις και υποτιτλους.

Ok θα το κανω και θα σου πω! Θενκς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK είναι επίσημο πλέον.Έσπασε και το PS3 :)

 

 

δεν το πιασα αυτο που ειπες....μπορει καποιος να εξηγησει τη σχεση αναμεσα στο firmware update και στο σπασιμο;οπως επισης και στο ποσο αξιοπιστες ειναι οι πληροφοριες οτι το Ps3 ξεκλιδωθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεει εσπασε δεν εννοει οτι θα παιζεις αυριο τα παιχνιδια αντιγραφες....απλα βρηκε μια τρυπα στον κωδικα ...και το firmware update στην ουσια διορθωνει και βελτιωνει λειτουργιες....οπως κλεινει και τρυπες...γιαυτο μετα το 2.10 αν βγει αλλο μην βιαστητε να το κανετε....και θα δουμε αν βγει custom firmware....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες μιας και πλησιαζει το MGS4 (τιτλος ο οποιος αναμενεται να παιζει μονο σε PS3 ) ειπα να δω "τι παιζει" με το PS3 και να προβω σε αγορα.

Απο οτι ειδα wikipedia και διαβασα εδω και σε αλλους δικτυακους τοπους πληροφορηθηκα οτι οι κονσολες τυπου 60gb's και 80gb's δεν ειναι πλεον διαθεσιμες.

Αρχικα στραφηκα σε αυτην των 60 μιας και καλυπτε τις προδιαγραφες που ειχα θεσει

δυστυχως ομως μαλλον ατυχησα....

 

Να μην τα πολυλογω μιας και προφανως ξερετε , η μονη λυση ειναι τα 40GB's η παιζει τιποτε αλλο?

Βασικα δεν "με χαλαει" η συγκεκριμενη εκδοση απο πλευρας αποθηκευτικου χωρου αλλα το να μην διαβαζει flash cards και τιτλους του PS2 με χαλαει πολυ , και αντε το πρωτο τρωγεται αλλα να μην παιζει games του PS2....:-(

Απλως ηλπιζα να παιζω και κανα 2 παιχνιαδακια απο PS2 γιατι το δικο μου PS2 εκανε μακροβουτι και απεβιωσε :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...