Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, σκέφτομαι να πάρω ένα καλώδιο component για το ps3 και λέω να πάρω αυτό αλλά στην εικόνα έχει 6 καλώδια. Το component με πέντε δεν είναι κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν διαφαίνεται ακόμα στον ορίζοντα 80άρι.

60άρι έχει αποσυρθεί επίσημα από την SONY.

Εγώ βρήκα πρόσφατα το 60άρι μετά από πολλά τηλέφωνα. Γενικώς είναι δυσεύρετο.

Για πάρε κανα τηλέφωνο στο ΓΕΡΜΑΝΟ μήπως έχουν stock.

Επίσης πρέπει να ξέρεις το εξής: Ο σκληρός του PS3 μπορεί να αντικατασταθεί χωρίς προβλήματα με κάποιον μεγαλύτερης χωρητικότητας. Υπάρχουν οδηγίες στο δίκτυο γι αυτό. Απλά το 60άρι έχει και κάποια extras σε σχέση με το νεότερο 40άρι:

1. Υποδοχείς καρτών μνήμης

2. 4 USB έναντι 2 του 40άρη

3. Backward compatibility με παιχνίδια PS2 που δεν έχει ο 40άρης.

 

 

 

Γειά σας.Γράφτηκα σήμερα στο forum επειδή θέλω να αγοράσω ένα Playstation 3 και θέλω να κάνω σωστή επιλογή.Aν και το θέμα μου είναι λίγο σκουριασμένο, έχει να συζητηθεί πολυ καιρό και έχω τις εξής αποριες:

1.Θα βγει Playstation 3 80GB στην Ελλάδα;

2.Αν ναι, πότε;

3.Αν όχι, που μπορώ να βρω Playstation 3 60GB με δεύτερο χειριστήριο, Motorstorm και Fall of Men, γιατί έχω ψάξει και δεν βρίσκω πουθενά (όχι από internet );

(δεν θέλω το 40αρι)

4.Γενικότερα τι προτείνετε να κάνω με το παραπάνω θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σκέφτομαι να πάρω ένα καλώδιο component για το ps3 και λέω να πάρω αυτό αλλά στην εικόνα έχει 6 καλώδια. Το component με πέντε δεν είναι κανονικά?

Περισσεύει ένα κίτρινο,μήπως βγάζει και composite;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πρόσφατα πήρα ένα PS3 40gb μέσω internet και από το amazon.co.uk παρήγγειλα καμιά δεκαριά παιχνίδια τα οποία τρέχουν άψογα. Το μοναδικό παιχνίδι που δεν μου έτρεχε ήταν το Assassin's Creed. Επικοινώνησα με το amazon, μου το αντικατέστησαν αμέσως και σήμερα που δοκίμασα να το τρέξω είδα πως ούτε το καινούριο copy που μου έστειλαν τρέχει. Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό; (μα να μην μου τρέχει το καλύτερο παιχνίδι είναι να τρελλένεσαι!:confused:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι κατοχος PS3...μηπως χρειαζεται να κανεις καποιο upgrade στην κονσολα σου για να τρεξει το παιχνιδι;

 

Γιατί να χρειάζεται να κάνω upgrade όταν τρέχουν κανονικά άλλες παιχνιδάρες όπως το Oblivion IV και το Call of Duty όμως; Συν τοις άλλοις, δεν έχω ιδέα πως κάνεις upgrade!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κανεις! το βαζεις στο ρουτερ σου και πας στο μενου με τα settings και πατας το βελος προς τα πανω και σου λεει system update from internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να χρειάζεται να κάνω upgrade όταν τρέχουν κανονικά άλλες παιχνιδάρες όπως το Oblivion IV και το Call of Duty όμως; Συν τοις άλλοις, δεν έχω ιδέα πως κάνεις upgrade!

 

Αν και θα σε κατατοπισουν καλυτερα οι κατοχοι της κονσολας...το PS3 το εχεις συνδεσει στο Ιντερνετ;

 

Λογικα μολις συνδεθεις θα σου ζητησει αυτοματα να γινουν τα απαραιτητα upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένα games χρειάζονται upgrade στο νεότερο firmware για να τρέξουν. Και εμένα με το μαμήσιο firmware δεν έτρεχε το assassins με ένα update του firmware problem solved. Τώρα για την περίπτωση σου τι να πω....παράξενο πως σου έτρεξε χωρίς upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπόλοιπα παιχνίδια προφανώς μου έτρεξαν χωρίς upgrade. Μόνο το Assassin's είχε το πρόβλημα. Anyway, θα επιχειρήσω να το αναβαθμίσω και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα OK παιδιά, να είστε καλά! Έκανα το update και το παιχνίδι μου τρέχει κανονικά... Λίγο εκνευριστικός ο χρόνος που χρειάζεται να φορτώσει βέβαια, αλλά μπρος στα κάλη τι είναι ο χρόνος! Ευχαριστώ πολύ παιδιά!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,θέλω να ρωτήσω για τους χρόνους φόρτωσης παιχνιδιών γενικά μέχρι στιγμής του ps3....και αν το ότι είναι δίσκοι blue ray παίζει κάποι ρόλο....σε αναλογία ας πούμε με τους αντίστοιχους ενός καλού υπολογιστή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν δεν υπάρχουν loading times.Βέβαια εξαρτάται και από το παιχνίδι.Στο Uncharted πχ δεν θυμάμαι κανένα loading στα μέσα του gameplay.Τα περισσότερα παιχνίδια κάνουν Install στο σκληρό δίσκο κι έτσι ο χρόνος φόρτωσης είναι πολύ μικρός.

Πάντως οι μέρες που το PS3 θα "σπάσει" πρέπει να είναι πολύ κοντά.

Το 360 πουλάει γιατί μπορείς να παίξεις πειρατικά.Το Wii πουλάει για τον ίδιο λόγο.Δεν μπορεί κάτι θα διαρεύσει και για το PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...