Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας

Αγόρασα πρόσφατα ένα play station 3 60gb για να βλέπω blue ray ταινίες.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ και πως μπορώ να δω ταινίες που έχω στον υπολογιστή μου μέσω του play station ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας

Αγόρασα πρόσφατα ένα play station 3 60gb για να βλέπω blue ray ταινίες.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ και πως μπορώ να δω ταινίες που έχω στον υπολογιστή μου μέσω του play station ;

Ευχαριστώ

 

Να το κάνεις αναβάθμιση σε 2.10 για να μπορείς να παίζεις δισκάκια με divx/avi/mpg/wmv και αν έχεις wi-fi θα μπορείς να τις κάνεις τις ταινίες του υπολογιστή σου αλλά και τη μουσική και φωτογραφίες streaming μέσω της υπηρεσίας media server του ps3 και το windows media player 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kotaku.com/346073/ps3-megabox-homebrew-project-is-linux-for-commitment+phobes

 

diladi pleon to ps3 exei ginei oti itan to arxiko xbox gia divx ktlp...xmmmm poli kalo..xmmm

το συγκεκριμενο project οταν δουλεψει θα κανει αυτα που λες, προς το παρον ειναι σε τοσο beta σταδιο (η μαλλον καρα-alpha του κερατα) που δεν κανει απολυτως τιποτα απ'οσα λεει, απλα φορτωνει και αυτο ειναι, και δεν παιζει κιολας στους περισσοτερους μεσω HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

According to Crytek insiders, the game is going to be a port of the PC Version and will include extra game modes and features that the PC version lacks. You could sort of call it an upgrade of the original.

 

Να μην σου πω και καλυτερο απο το PC θα ειναι..

..:fear:

..:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kotaku.com/346073/ps3-megabox-homebrew-project-is-linux-for-commitment+phobes

 

diladi pleon to ps3 exei ginei oti itan to arxiko xbox gia divx ktlp...xmmmm poli kalo..xmmm

μην ξεχνας οτι μεσα απο linux η καρτα γραφικων παραμενει κλειδωμενη.

αρα hd playback πως?

ή θα πρεπει να ξεκλειδωσει η gpu (χλωμο) ή θα πρεπει να εφευρουνε ξανα τον τροχο χρησιμοποιοντας την cpu για να κανουν ολες τις δουλειες της gpu (χλωμο?)

 

 

οσο για το crysis.... εεεεε κοτζαμ CELL, σιγα μην βγει τοσο απλο οσο στα παλαιολιθικα pcακια σας... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο το κλειδωμενο gpu αλλα και η ελαχιστη μνημη που βλεπει...

256mb - reserved απο τη κονσολα (δεν ξερω στο Linux περιβαλoν ποση απο τη reserved μπορουν να γλυτωσουν) - τα MB που θελει το Linux (~100mb) = ?

 

Τεσπα...χωρις GPU και RAM δεν εχει ουτε σοβαρα emulators ουτε HD playback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά αν κατεβάζετε κάτι από PSN και απενεργοποιήσετε το χειριστήριο σταματάει να κατεβάζει;Γιατί εμένα αυτό κάνει.Όταν ξαναενεργοποιήσω το χειριστήριο συνεχίζει το download.Είναι πολύ κουλο,αυτό δεν το έκανε πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crysis, αντετα μπορει να βγει στο ps3 , μην ξεχναμε οτι το παιχνιδι εχει γραφικα VERY HIGH , HIGH , MEDIUM, LOW . Αρα, σε very high kai high το ξεχναμε, σε medium τωρα κατι μπορει να κανει πιστευω με πετσοκομμενα φιλτρα πιστευω οτι μπορει να βγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Γράφτηκα σήμερα στο forum επειδή θέλω να αγοράσω ένα Playstation 3 και θέλω να κάνω σωστή επιλογή.Aν και το θέμα μου είναι λίγο σκουριασμένο, έχει να συζητηθεί πολυ καιρό και έχω τις εξής αποριες:

1.Θα βγει Playstation 3 80GB στην Ελλάδα;

2.Αν ναι, πότε;

3.Αν όχι, που μπορώ να βρω Playstation 3 60GB με δεύτερο χειριστήριο, Motorstorm και Fall of Men, γιατί έχω ψάξει και δεν βρίσκω πουθενά (όχι από internet );

(δεν θέλω το 40αρι)

4.Γενικότερα τι προτείνετε να κάνω με το παραπάνω θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Γράφτηκα σήμερα στο forum επειδή θέλω να αγοράσω ένα Playstation 3 και θέλω να κάνω σωστή επιλογή.Aν και το θέμα μου είναι λίγο σκουριασμένο, έχει να συζητηθεί πολυ καιρό και έχω τις εξής αποριες:

1.Θα βγει Playstation 3 80GB στην Ελλάδα;

2.Αν ναι, πότε;

αγνωστο και στα δυο

3.Αν όχι, που μπορώ να βρω Playstation 3 60GB με δεύτερο χειριστήριο, Motorstorm και Fall of Men, γιατί έχω ψάξει και δεν βρίσκω πουθενά (όχι από internet );

(δεν θέλω το 40αρι)

παρα πολυ δυσκολο να βρεις πλεον, πρεπει να βρεις καποιο που εχει ξεμεινει σε κανεναν μαγαζι

4.Γενικότερα τι προτείνετε να κάνω με το παραπάνω θέμα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστεις με το 40-αρι, αλλα περιμενε λιγο γιατι υπαρχει η φημη οτι μεχρι το τελος του μηνα η sony μπορει να ριξει και αλλο την τιμη για το 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...